Záměna

Zámena

The Switch

Romantický / Komedie

USA, 2010, 101 min

Není to zrovna komedie, která hýří vtipem, spíše bych to přirovnala k rodinnému filmu, kde se sem tam zasmějeme.. Ale líbilo se mi to - neurotický Jason Bateman, pohoďačka Jennifer Aniston, vedlejší role patřily výborným Juliette Lewis a Jeff Goldblum a v neposlední řadě roztomilý intelektuál v miniaturní podobě Thomas Robinson. Jako relax můžu jedině doporučit :-)(8.7.2011)

• Terez.S

Předvídatelná a v celku prázdná romantika. Vážně přemýšlím nad tím, co se to v posledních letech s těmi "romantickými komediemi" děje? Buď se mi zdají čímdál horší, protože jsem "vyrostla" a dívám se na ně jinak (ale ještě jsem si na to nezvykla) a nebo opravdu horší jsou. Jennifer byla jako vždycky příjemná, Thomas Robinson v roli jejího syna byl rozkošný, ale celkově to ve mně nezanechalo nic. Ani jedna scéna se mi nevryla do paměti tak, že bych měla nutkání si ji pustit. Což se mi někdy stává i u průměrnějších filmů. Nemám z toho filmu špatný pocit. Nemám z něj totiž žádný.(10.12.2010)

• Eldrick

Jason Bateman celej život touží po tom, že vycáká Jennifer Aniston, ale místo toho, aby ji vyprášil pekáč, radši se ji totálně nachcanej vystříká do kelímku. Bohužel si to dalších 5 let nepamatuje a vzpomene si, až když Jennifer přitáhne zpátky do NY i s harantem, který je podezřele stejně postiženej jako Bateman.(14.9.2011)

Díky vlažnějšímu hodnocení a traileru, který sliboval spíše prvoplánovou bžundu, jsem vstupoval na projekci s mírně předpojatou myslí. Výsledek mne ale nakonec celkem překvapil. Snímek není komedií a škatulka romantického produktu mu také moc nesedí. Je to zkrátka story ze života (samozřejmě amerického). Anistonová se pořád drží, i když věk už jí dělá strhaná tváře (konec konců co na tom? Nikdo neříká, že hraje třicítku), Bateman se dokáže s civilním pohledem poprat s příjemnou důstojností a to melancholické děcko, to je přímo trefa do černého. Vedlejší postavy jsou potom tak půl na půl. Zatím co Goldblum (potažmo jeho postava) je výborný, Lewisová nemá pro film nejmenší hodnotu. Celkově vzato mě film nad očekávání bavil (s názorem, že šlo dění v něm trochu popostrčit, ale dokáži souhlasit). 70%(28.1.2011)

Samozřejmě, že konec byl jistý už od začátku a díky filmu začínám snášet Jasona. Ovšem tou nejvtipnější postavou a nejsenzačnější, pokud se to tak dá říci, byl (kromě Jennifer Aniston, samozřetelně...) nejlepší kamarád Wallyho. Upovídaný, dobrosrdečný, kapku bláznivý a ...... srandovní. A takový byl celý film.(11.9.2011)