Záměna

The Switch

Romantický / Komedie

USA, 2010, 101 min

• Hellboy

Snímek rozvíjí zápletku z krátké šestistránkové povídky Baster od držitele Pulitzerovy ceny Jeffreyho Eugenida (autor předlohy k filmu Smrt Panen/The Virgin Suicides Sofie Coppolové). Filmaři ale kritický tón a ostré hrany povídky obrousili, morální stránku Wallyho činu radši nerozebírají, na otázky, které povídka kladla, polopaticky zodpověděli, a vše nasměrovali do nenápaditého "povinného" happy-endu rychleji, než řeknete Hollywoodské konvence! Film není příliš romantický, stejně tak se nejedná o komedii. Jediný zdroj zábavy zde představuje svými občasnými komickými výstupy Jeff Goldblum ve vedlejší roli, což je zkrátka trochu málo.(2.12.2010)

Příběh, zápletka i veškeré ostatní záležitosti jsou naprosto tuctové. Filmů o tom, jak se nejlepší kamarádi nějak nemohou do sebe "zaklesnout" a trvá to dlouho a teda nakonec přes nějakého toho konkurenta to dopadne šťastně, takových filmů jsou už snad i stovky. A ani tady se ničeho nového nedočkáme. Ale je tu jako bonus Juliette Lewis a Jeff Goldblum, ústřední pár si zjevně sednul, takže to všechno je ještě pořád vkusné a civilní. Tempo je pomalé a hlavní hrdina mě svou nerozhodností rozčiloval. Dobrý pocit ale nezmizel ani po happyendu a tím se dilema o počtu hvězd posunulo nahoru. Navíc jsem definitivně rozhodnut, že mám rád J.Aniston. 70%(13.4.2013)

• tom88

Ľahká americká, romatická záležitosť na oddych alebo ako uspávanka pre unavenejších. Ako komédia príliš nevýrazné, ako romanťák príliš dramatické. Ničnehovoriaci herci v hlavných úlohách. Odfláknuté po viacerých stránkach. Stopáž by mohla byť kratšia. Zápletka je celkom fajn, ale podobných filmov už bolo dosť. Veľmi nevýrazné, no konečne som videl po dlhšom čase Jeffa Goldbluma v niakom novšom filme. 44%(15.4.2011)

Záměna je lehounká romantika se špetkou humoru. Příběh je zajímavý, ale bohužel předvídatelný. Přesto se na snímek příjemně koukalo a nemám potřebu jej mermomocí kritizovat. Role představitelům náramně padly. A hlavně malý Thomas byl skvělý! Vše je ale poskládané až moc logicky, což potlačuje nějaké překvapení. Humor je lehký, ale příjemný a některé scénky jsou hodně povedené. Ale je jich poskrovnu. Tudíž, příjemný jednokuk a snad za pár let, kouknu znovu.(16.4.2011)

• Eldrick

Jason Bateman celej život touží po tom, že vycáká Jennifer Aniston, ale místo toho, aby ji vyprášil pekáč, radši se ji totálně nachcanej vystříká do kelímku. Bohužel si to dalších 5 let nepamatuje a vzpomene si, až když Jennifer přitáhne zpátky do NY i s harantem, který je podezřele stejně postiženej jako Bateman.(14.9.2011)

• - Divadelní hra, kterou Kassie (Jennifer Aniston) a Wally (Jason Bateman) navštívili během filmu, je "Hamlet" od Williama Shakespeara. (willy1)

• - Záměna (Switch) je inspirována povídkou „Baster“ spisovatele Jeffreyho Eugenidese, nositele Pulitzerovy ceny. Poprvé se objevila v magazínu „The New Yorker“ a upoutala pozornost scenáristy Allama Loeba, který se rozhodl téma zpracovat ve scénáři. (Taninaca)

• - Natáčení proběhlo v New Yorku a tvůrci byli nadšeni tím, že se jim podařilo využít městských reálií, které nejsou tak úplně profláknuté. Točilo se na mnoha místech – v Soho, Upper Westside, Williamsburgu, v Central Parku, na Park Avenue, v Chelsea Piers, The Meatpacking District, Midtown Manhattan, v Queens. (Taninaca)