Záměna

• Nizozemsko

Romantický / Komedie

USA, 2010, 101 min

• greetchen

Že to je další z romantických komedií s naprosto předvídatelným koncem, mi ani tak nevadilo, protože to je tomluhle žánru tak nějak vlastní. Víc mě štvalo to, co tam předváděly hlavní herecké osobnosti. Jennifer Aniston mi jako afektovaná hysterka fakt nesedla, začínám mít dost i toho jejího univerzálního kukuče. Možná by to jednou za čas chtělo úplně jiný typ postavy, pokud na to tedy herecky má. Jason Bateman tu hraje možná až moc velkého moulu, což trochu shazuje fakt, že by měl být pro diváky tím sympaťákem, kterému fandí. Jeff Goldblum v roli jeho šéfa, to je naprosto nevyužitý herecký potenciál, za něj náleží režisérům největší políček. Popravdě mě ve filmu nejvíc pobavil mrňous Thomas Robinson a krásně se xichtící Juliette Lewis.(23.11.2010)

Počáteční originalita je zazděna velmi "hollywoodským" koncem, ale zase o nic extra divák romantických dojáčků nepřišel. Atraktivní reportérka v letech Kassie tak moc touží po dítěti, že by za kvalitního dárce kvalitního sperma dala všechno na světě. Neváhá proto uspořádat dárcovský večírek, na kterém bude také její nejlepší kamarád Wally a trochu neotesaně působící Roland, kterého si Kassie vybrala za budoucího otce svého dítěte. Jenže tohle všechno se odehrálo před 7 lety. Následně se přesuneme do současnosti a Kassie s Wallym se setkávají po sedmi letech. Z Kassie je matka malého Sebastiena, který se až nápadně podobá Wallymu. Nebude to trvat dlouho a Wally se přizná, že tehdy na večírku kalíšky se spermatem vyměnil, a je tedy otcem Sebastiena, a nikoliv Roland. Oba otcové však začnou o svého syna nenápadně soupeřit a hádejte, kterého si nerozhodná Kassie vybere za partnera. Asi nejsem na tyhle filmy stavěný. Světlé okamžiky se střídaly s nudou a postavy vypadaly i po sedmi letech pořád stejně. Tahle romantická komedie jde ale o trochu dál, nebo se alespon o to snaží působit jako sonda do vztahů mezi mužem a ženou řešící například ženské tvrzení, že u muže je důležitější smysl pro humor než vzhled. Do tohoto konceptu na oko skvěle zapadá hvězdná Jennifer Aniston, které stále odmítám uvěřit její datum narození, a stejně tak se obtížně věří, že zvládne zahrát roli matky. Přesvědčivá je asi jen poslední čtvrthodinu filmu a to jen stěží. To její méně hvězdný herecký partner Jason Bateman, který se snad touhle velkou rolí konečně vymanil z věčného přihrávače hvězdných kolegů, působí mnohem přirozeněji ve své roli, a je to možná tím, že jeho postava je z celého filmu nejlépe napsaná a nepůsobí tak ploše a jednostruně, jako ostatní. Potěší také účast známých herců ve vedlejších rolích: Patrick Wilson, Juliette Lewis nebo Jeff Goldblum. Samotný film se ubírá dost nepravděpodobnou cestou. Scénář chce, aby divák uvěřil, že atraktivní žena, jako je Annistonová, má potíže najít chlapa, nebo z minuty na minutu změní své rozhodnutí ohledně budoucího partnera, a navíc Annistonová jedná tak, že jsem ani nevěděl, co vlastně chce a postupem času se její postava dala označit za afektovanou kravku. Zkrátka, zápletka tohoto filmu se může vyskytnout jen ve filmu, ale já to scenáristům nemám za zlé. Chtěli být originální, vsadili na dobré herce, ale scénář byl z oblasti scifi. 60%(1.12.2010)

• blackrain

Do určitého momentu jde o zcela obyčejný film a obyčejným zůstává i po onom momentu, bohužel. Od zápletky jsem očekávala, že se budu bavit, ale film je unylý a tak nějak nedotažený. Jako by všechno zůstalo stát na půl cesty a nevědělo kam se to má vrhnout. Alespoň, že herci byli sympatičtí, i když toho hlavní dvojice na hraní moc neměla. To považuju za velkou chybu scénáře. Hodně toho tady zachraňuje Jeff Goldblum a ten malý prcek, jehož matku hraje Jennifer Aniston. Dokoukala jsem to, i když jsem s přehledem věděla, jak to celé dopadne.(12.9.2011)

• kocik1

Rádoby komedie o ničem. Začátek nepřekvapí, prostředek nepřekvapí a konec už nepřekvapí vůbec. Však to sami znáte. Správná romantická konmedie musí být na jedno brdo se všemi ostatními, trošku popřít psychlogii, nebo raději ji popřít pořádně, rozmazat dámám oční stíny a hlavně potvrdit známou "pravdu", že štěstí číhá za rohem a každá story dobře dopadne.(13.4.2014)

• Jizni Tlapa

Ajajajaj...Romanticky ukroucená "komedie" s hrstkou (napočítal jsem tři) vtipných momentů, ňůďo scénářem, sexy Aniston (za ní výsledné dvě hvězdy v hodnocení), nic neříkajícím hudebním doprovodem a po dlouhé době dětským hereckým představitelem, otevírajíc kudlu v kapse, při každém jeho hereckém projevu!(12.9.2011)

• - Divadelní hra, kterou Kassie (Jennifer Aniston) a Wally (Jason Bateman) navštívili během filmu, je "Hamlet" od Williama Shakespeara. (willy1)

• - Natáčení proběhlo v New Yorku a tvůrci byli nadšeni tím, že se jim podařilo využít městských reálií, které nejsou tak úplně profláknuté. Točilo se na mnoha místech – v Soho, Upper Westside, Williamsburgu, v Central Parku, na Park Avenue, v Chelsea Piers, The Meatpacking District, Midtown Manhattan, v Queens. (Taninaca)

• - Záměna (Switch) je inspirována povídkou „Baster“ spisovatele Jeffreyho Eugenidese, nositele Pulitzerovy ceny. Poprvé se objevila v magazínu „The New Yorker“ a upoutala pozornost scenáristy Allama Loeba, který se rozhodl téma zpracovat ve scénáři. (Taninaca)