Záměna

Zámena

The Switch

Romantický / Komedie

USA, 2010, 101 min

Co byla Meg Ryan devadesátých let, to je Jennifer Aniston nového tisíciletí. Z jejích posledních deseti filmů je devět romantických komedií. A tak už jenom jméno této herečky předznamenává, o jaký film tady půjde. Ale z toho, co vypadalo jako průměrná rom com, se vyklubalo milé překvapení. Jo, je to romantická komedie se všemi aspekty, které dělají romantickou komedii, se všemi obligátními klišé, stokrát omletými situacemi a předvídatelným dějem. Je ale natočena velice pěkně, svižně, vtipně. Není trapná, není pitomá. Navíc nehezounkovitý Jason Bates stejně jako originální nápad s vyměněným spermatem dodávají Záměně šťávu. Kdyby Jennifer zakotvila aspoň u takovýchto kousků, nebudu mít vůbec nic proti!(24.11.2010)

• RasputincZ

Kdybych měl někomu říct, kam spadá žánrově The Switch. Měl bych s tím problém. Film postrádá jakoukoliv špetku romance a vtipu taktéž. Asi bych použil termín romantická komedie z americké produkce aneb hromada klišé a falešné rádoby romance. Jednu hvězdu přihazuji za Jeffa Goldbluma a druhou za těch pár scén se synem hlavního hrdiny, které byly aspon úsměvné.(8.1.2011)

Samozřejmě, že konec byl jistý už od začátku a díky filmu začínám snášet Jasona. Ovšem tou nejvtipnější postavou a nejsenzačnější, pokud se to tak dá říci, byl (kromě Jennifer Aniston, samozřetelně...) nejlepší kamarád Wallyho. Upovídaný, dobrosrdečný, kapku bláznivý a ...... srandovní. A takový byl celý film.(11.9.2011)

Ano, Záměna nenabízí krom obsazení a malého bonusu pro mne v podobě podobnosti Wallyho s mou osobou nic výjimečného. Romantická komedie, která není ani moc vtipná, ani moc romantická a rozhodně nepřekvapí, neboť po nalajnovaných a dávno zajetých kolejích romantických komedií jede plynule, bez jakýchkoli zaváhání. Mně se však líbil příběh se sympatickým Wallym a posléze i Sebastianem, se standardně velice koukatelnou Anniston, ač nikdy nebyla vyloženě mým šálkem kávy, s postavou Leonarda. Všichni čtyři ústřední herci se mi moc líbili. (Kasovní) trhák to není, ale jako oddychový film? Proč ne... 80%(19.8.2012)

• castor

Přijatelný průměr, nicméně bez sebemenší snahy o invenci a výplň té scénáristické prázdnoty všude kolem. Bohužel tu není nic, co by alespoň vyčnívalo nad ostatními ingrediencemi poctivé romance – chybí taková ta svěžest, humor, dramatické kličky, rozkolísané je i tempo a naneštěstí i samotná romantika. Pořád tak platí, že by měla Jennifer Aniston pečlivěji pátrat, do jakých vod se pouští. Třeba se Sandlerem (Zkus mě rozesmát) jí to, světe, div se, docela šlo.. ** a kousek..(15.9.2011)

• - Divadelní hra, kterou Kassie (Jennifer Aniston) a Wally (Jason Bateman) navštívili během filmu, je "Hamlet" od Williama Shakespeara. (willy1)

• - Natáčení proběhlo v New Yorku a tvůrci byli nadšeni tím, že se jim podařilo využít městských reálií, které nejsou tak úplně profláknuté. Točilo se na mnoha místech – v Soho, Upper Westside, Williamsburgu, v Central Parku, na Park Avenue, v Chelsea Piers, The Meatpacking District, Midtown Manhattan, v Queens. (Taninaca)

• - Záměna (Switch) je inspirována povídkou „Baster“ spisovatele Jeffreyho Eugenidese, nositele Pulitzerovy ceny. Poprvé se objevila v magazínu „The New Yorker“ a upoutala pozornost scenáristy Allama Loeba, který se rozhodl téma zpracovat ve scénáři. (Taninaca)