Záměna

• Nizozemsko

Romantický / Komedie

USA, 2010, 101 min

• Tsuki

Minimum vtipných scén, v romantice žádná inovace a Aniston stejná jako v každém jiném filmu - nemluvě o scénáři, který byl dost slabý a chvílemi působil nepřirozeně. Pouze některé scény s Batemanem, Goldblumem a tím malým klukem (Thomas Robinson) byly lepší. Naštěstí jsem od toho ale moc nečekala, takže zklamaná nejsem. ~(2,1)~(9.7.2011)

• JJ.Gibson

Čekal jsem, že duo Aniston/Bateman předvedou smršť vtipných scének, ale to se nějak nekoná. Problém u většiny dnešních komedií tkví v tom, že nejsou vtipné! To, že se u pár scén pousmějete, ještě neznamená, že jde o komedii. A Záměna tím trpí nesmírně! Na komedii to nemá dost šťávy a na romantiku je to zase moc nudné bez nápadu. Záměna je jako šumivá tableta hozená do vody. Když to uděláte, koukáte co se to, co se děje a očekáte, že se stane třeba něco jiného, co ještě neznáte, ale po vyšumění tablety si uvědomíte, že to vlastně jinak dopadnou ani nemohlo!(4.4.2012)

• VasaX

Záměna, ač jsem se extra nenudil, není komedie co by mě zrovna potěšila. Příšerně nadstavované, ne až tak vtipné, Aniston otravná a Bateman dojemný, ale mdlý. A Lewis je úplná pěst na oko a myslím, že podobnou roli by měla příště vynechat a vrátit se typově raději k těm, co ji proslavily... Celkově nic moc, a v podstatě jediná kategorie kterou by mohla nadchnout, jsou lítostivé ženy v přechodu, které jí hodně čokoládiček a zkouknou hodně blbovinek...(13.11.2011)

Roztomilé děti dobře prodávají vstupenky do kin a díky nim snímku snadno odpustíte dost předvídatelný děj. Záměna se může opřít o sympatické obsazení, nenuceného dětského herce a řadu legračních i dojemných scének. A v neposlední řadě i o silné vedlejší role, ať už jde o Jeffa Goldbluma nebo o Juliette Lewis. Příjemná podívaná, lepší ***.(29.3.2011)

• Chrustyn

Jedna z těch slabších komedií, ve kterých se objevila Jennifer Aniston, ačkoliv je v tomto případě odsunuta na vedlejší kolej. Na první pohled zajímavý nápad se záměnou spermatu není nijak rozpracovaný a je pouhým spouštěčem klasického romantického příběhu na téma "on ji miluje, ona ho bere jako kamaráda" bez jakékoliv inovace. Hlavní prim zde hraje Jason Bateman, který sice působí docela otravným dojmem a rozhodně nehraje postavu, se kterou bych zašel na pivo ale má v sobě něco co ho odlišuje od jiných postav v žánrově podobných filmech a je tím jediným dobrým co film nabízí. Jinak to není ani romantické ani vtipné.(21.4.2011)