Den D (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2008, 39x42 min

Vladimír Forst
  • mokrasek

Opravdu přehled zajímavých projektů? Troubové s nataženou dlaní předstupují před soldatesku českých podnikatelských es, sedících u stolečků každý se třemi miliony korun. Ještě tam chyběl šarlatán s virgulí. Všiml si někdo, jak v poslední době na obrazovkách všech televizí často lidem záměrně ukazují přepočítávání peněz, nebo vůbec peníze v jakékoliv podobě? Náš život se mění v bezhlavou honbu za penězi. Tak proč to tomu hloupému stádu neservírovat v podobě téhle realityšou? Pořad ukázal, že to asi přes kdysi chytrou českou hlavičku v tomhle státě prostě nepůjde. Jako nejlepší podnikatelské záměry pro tzv. klausovu neviditelnou ruku českého trhu se jeví zpronevěry, podvody a jiné tunelařiny. Vždyť hlavně pro tento účel byli sofistikovaní judři "zes Plzně" (a nejen ti) "vychováni", né? Jestli to tak půjde dál, tak se tu mezi sebou všichni požerem a nebude to dlouho trvat.(9.5.2013)

Jedna z mála reality show, který vysílá Česká televize a díky bohu za to, že si vybírá aspoň serióznější formáty. Občas jenom ve Dni D koukám, na co češi nepřijdou nebo s čím a jak tam občas lidi dokážou přijít. Jedinou vážnější výtku bych měl k investorům, který občas maj na zájemce o investici prakticky nesplnitelný požadavky. Třeba rozsáhlej průzkum trhu, kterej jedinec těžko provede. A pokud ho přece jen udělá, samozřejmě na malym okruhu respondentů, je mu řečeno, že to neni dostatečný. Taky těžko investoři ze zájemců o investici dostanou přesnější čísla o tom, jakej budou mít obrat za X let, když ještě business vůbec nezačali. Ale pořád jde o nejspíš nejlepší reality show, která v Česku běží.(15.5.2011)

Jde spíš o to dostat se do televize, o skutečné investování rozhodně ne. Myslí te si, že by takové esa jak tam sedí hledali investice v tak bizardních a nejistých projektech? Je to pro ně myslím také nutné minimum co udělají pro chudáčky začínající podnikatele. Dnes frčí Burza, forex, komodity a ne ty ptákoviny co tam předvádějí.(10.7.2012)

Tenhle pořad je jen odleskem byznysu, té chladnokrevné nenažrané bestie. Nevím, co od těch lidí chtějí, když málokdo získá u investora kapitál. Sedí tam několik páprdů, kteří čekají na druhého Edisona, do kterého mají všichni daleko. Prachy, prachy, prachy, o tom film je, ne o nápadech. Několik nápadů se mi velmi líbilo, ale páni investoři je zadupali. Nechápu. Ale musím uznat, že žádné slovo pěti gurů byznysu není zbytečné a každá věta má smysl. Plácat o ničem umí Paroubek, ale vyjádřit se trefně k věci, umí pětice dokonale. Je to zábavné a iritující zároveň. Častokrát se ozve, že je pro daný výrobek český trh příliš malý...hernajs každý nemůže podnikat v oblasti hrobnictví, aby měl široké odbytiště!(5.1.2010)

Je jenom dobře, že se na televizních obrazovkách i v oblasti soutěžních reality show výrazně přitvrzuje. Po "Nic než pravda" nebo "Ano, šéfe" je "Den D" další z projektů, jehož sledování je slastí především pro ty, co rádi pozorují, jak se ostatní ztrapňují. No, nebudu se vykrucovat, jsem jedním z nich :-).(22.4.2009)

• - Pětice investorů investovala ve 3. řadě do devíti projektů celkem 13 954 143 Kč. (skrblik007)

• - John Vanhara, jeden z investorů 4. řady, se narodil a vyrůstal v ČR. Jméno si nechal změnit až poté, co začal podnikat v USA, protože "Jan" je v Americe ženské jméno. (skrblik007)

• - V divácké anketě byl za největší propadák zvolen projekt 'Tajemství nesmrtelnosti'. (skrblik007)