Den D (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2008, 39x42 min

Vladimír Forst

Mně tedy přijde tenhle pořad docela zajímavý. Nejvíce mě ale fascinuje naprostá naivita až totální debilita některých soutěžících. Oni si asi opravdu neuvědomují, jak jsou trapní a směšní. Někoho je mi líto, většiny ale ne, protože si zaslouží být porotci smeteni a rozmetáni. To se na pořad fakt nedívají, když se do něho hlásí? Kde je nějaký rozum a soudnost? Naopak někteří soutěžící přichází s nápady, že obdivně žasnu, ale těch je pomálu. A Tomio Okamura a Dana Bérová jsou mi sympatičtí a obdivuji jejich inteligenci a schopnost vydělat si velké peníze a zůstat při tom slušnými lidmi.(14.9.2011)

Nejsem takový magor, abych hodnotil všechno počínaje večerníčkem a konče radami řidičům, téfé pořady hodnotím jen pokud mám důvod. A ten jsem měl. Tenhle pořad je totiž úplný unikát a nutí mě občas i k zamyšlení. Zároveň je živoucí memento pravdy jedné ve třídě spíše neoblíbené učitelky: Musíme trénovat ústní projev a dokonale ovládat mateřský jazyk, protože jen málokdo z nás je takový unikát, aby zaujal už jen svou osobností. Doufám, že to není jen prostá licence, kterou ČT od někoho koupila. Charismatičtí "investoři", zajímavé provedení - kvalitní pořad. (16.3. 11) Je to licence, takže hvězdička dolů...(11.3.2011)

po debilních projektech typu vyvolení, superstar či velký bratr se ČT rozhodla bouchnout do stolu a jako jediná přišla s reality show pro normální lidi. Skvělý nápad vytvořit tuhle show. Samozřejmě lidi toho "zneužívají" a proto jsem často svědky dementních prezentací v provedení dementních lidí. Samotný pořad je však dobrý ve všech směrech. proč ? protože když už někdo získaá onu investici, divák-podnikatel si řekne že to je možné a jak má vypadat správná prezentace, kalkulace, rozvaha, rozjezd businessu apod. Pokud je "soutěžící" odrovnán, divák-podnikatel ví co nemá dělat, jak a co podnikatelé odradí apod apod. Samozřejmě ona častá až hodně tvrdá reakce investorů na neadekvátní projekty JE pro kamery, jediná věc co se mi nelíbí je trošku obehraná písnička té brunety (ted nevím jmeno) , která každý díl prostě musí říct "že má hodně aut v garaži"(8.3.2011)

Martička jakožto milovnice obuvi přišla do pořadu akorát ukázat své infantilně-nevkusné červené botičky :) Pro řadového podnikatele Michaela Rostocka je účast v pořadu Den D zase reklamou k nezaplacení... Repsektuji jen pana Bartoše, paní Bérovou a pana Okamuru. Díly sleduji dokola a dokola. Pumpují do mě energii v podnikání tolik potřebnou.(16.4.2010)

• luczi

Tato "soutěž - reality show" není o investicích do šikovných nápadů, které investoři nemají (oni mají peníze a na to nás pořád stále upozorňuje), ale o schopnosti prezentace, kterým ovšem většina vynálezců logicky neoplývá, z toho pořad divácky těží. Ano, nechápu některé naprosto nepřipravené žadatele, ale hrubě se mi nelíbí forma pořadu a prezentace investorů (záběry na pupkatého investora ovívajícího se balíkem tisícovek má ve mě vyvolat jaké emoce?). Arogantní investoři, kteří ani nerozumí významu slova homologace, morbidní obezita či podstatě antibakteriálnosti rukavic s nanovlákny, těžko pochopí přínos vynálezu či projektu, když ho autor nedokáže před nimi a kamerami dobře prosadit (a koho to překvapuje?). Na druhou stranu se odmítnutí autoři mohou občas v pořadu poučit z dobře míněných rad, někdy ale dost zbytečné úšklebky a posměšky pánů investorů vše degradují na poťouchlou bulvární zábavu, pravděpodobně to měli ve scénáři. Proto se díky tomuto pořadu stydím nejen za neschopné a naivní rádobypodnikavce, ale i za nevychované a hloupé české investory/milionáře. Zajímavý komentář: macetoma a salahadin(5.1.2010)

• - Ve 3. sérii navštívila doupě VIP osobnost - Petr Novotný, jehož hlavním zaměstnáním je, jak sám říká, podnikání. Požadoval tři miliony korun za 15 % podíl. Peníze nezískal. (skrblik007)

• - Pětice investorů investovala ve 3. řadě do devíti projektů celkem 13 954 143 Kč. (skrblik007)

• - V prvním díle první série se objevil i projekt "Ideální podprsenka", u kterého dodnes není známo, zda byl považován za recesi, jelikož v seriálu Ajťáci  (od r. 2006) je jeden díl parodující britskou verzi pořadu se stejným nápadem. (DexMASTER094)