Potraviny, a.s.

• USA Food, Inc.

Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém. [MFDF Jihlava 2009] (oficiální text distributora)

tahir

Opat tu mame klasicky dokument ktory sa nas snazi o niecom presvedcit a cely cas do nas husti fakty, cisla, statistky a dookola, dookola to iste. Netrufam si hodnotit pravost informacii, ale jednoducho sa s tym aj tak nic nespravi a hlavu mate po tom ako bubon... ()

Declen

Asi největší pointou filmu vidím ve zjištění, že prapůvodcem většiny zla jsou státní dotace, film ukazuje krásné názorné příklady... Stojí zato vidět, ikdyž některé věci asi nejsou v Evropě tak žhavé. ()

square

Ano, zobecňování, hledání komplotů, používání jen části příběhu, který se autorovi hodí, to jsou všechno aspekty, které se dají tomuto novému dokumentu vytknout. Problémem je obrovský záběr, jaký se autoři rozhodli zmapovat a pospojovat do devadesáti minut. Dokument má posloužit prostě pouze jako první impuls, ne jako podrobná analýza. Tu si dokážeme udělat sami, ale...ale jen pokud se k tomu odhodláme. Jsou to ale ty střípky pravdy, které dokument obsahuje, ta snaha probrat ostatní z letargie, ukázat, že výroba potravin má i stinné stránky, které ho dělají dělají tak přínosným. Lepší než sedět a věřit, že je vše v pořádku, že když zavřu oči, problémy přestanou existovat. Ale pokud je pro někoho výpověď o pěstování/chování "kuřecích" mutantů plných léků a bez jediného záblesku denního světla BIO AGITKA, nu což. ()

Astu.

HoVnověrný a bezzubý. Kromě pár zajímavých informací v druhé části tenhle dokument nemá moc co nabídnout. Srdceryvný příběh o tlušťošce, které kvůli infikovanýmu masu umřel syn, pravý bio-bio sedlák se stéblem trávy v držce válející se mezi prasatama uprostřed svého projevu že mu přece nejde o peníze, ale o to, aby mohl nasytit všechny lidi zdravými potravinami plus mizerná informační hodnota....ale nemůžu jenom nadávat, ten dokument přináší pár témat k zamyšlení a pár částí je docela zajímavých. Místama je člověku smutno, když si uvědomí, že svět v podstatě kontroluje jenom pár nadnárodních korporací, který si diktujou podmínky a kupojou si zákonodárce. Hodně slabý tři hvězdičky. ()

matkoslav1

Vynikající! Holt, člověk, co se láduje v mekáči či káefku a je mu jedno, co vlastně za tím je, to těžko pochopí. Jako marketér vím, o čem mluvím. Monopolizace, budování jakési kvázikultury postavené na kole a křehčeným řízkům z Alberta, hlavně pocit, že má člověk velký výběr... Ale přitom lidi na tohle nejsou stavěni. Češi ale pochopí za x let. Ne náhodou podnikatelé, co začli podnikat za louží říkají, že srovnání ČR x USA je 20 let... Snad ale do té doby Češi prozřou a pochpí, že za peníze si zdraví ani spravedlnost nekoupí. Takhle si to nikdo z nás v 89tém nepředstavoval... ()

Lucie505

Co se mi líbilo nejvíc, byly úvodní titulky, zasazené do etiket v supermarketu. Samotný dokument nijak nepřekvapil. Trochu zainteresovaný člověk se nic moc nového nedozví. Pár zajímavostí si možná odnesete, ale vše se dost opakuje. Já v podstatě od půlky filmu čekala, až to skončí, a pustím si Super size me. ()

meerkitty

Priserne americke, Nabubrelosti a kazanim u mne ztratili body. Mozna se dozvite neco, co jste predtim nevedeli, ale dokument vam toho moc neukaze a misty dost nudi. Porad jsem mela pusteny pri vareni a nic to se mnou neudelalo. Zatimco napriklad u dokumentu "Supersize me" se mi nekolikrat zvedl zaludek a dokazal u mne zasluznou vec- bojkot fast foodu. ()

mishulkaa

Viděla jsem už spoustu dokumentů tohoto typu (proti "systému"), ale tenhle je velmi dobře natočený. Skrytá kamera a výpovědi skutečných lidí mu dávají reálný základ, takže se dokument neřadí do fronty "naštvaných konspiračních dokumentů", ale vysoce je převyšuje. Škoda, že ve škole vám tohle neukážou.. Svět by možná vypadal jinak, kdyby více lidí (spotřebitelů) otevřelo oči. 5* ()

nolitimere

Dokument ,ktorý určite stojí za pozrenie.Doporučil by som ho hlavne ľudom typu ,, jem h*vno ? No a čo,, .... myslím si však , že to čo sa deje tam v U.S.A. je aj v Európe , ale tu im na to ešte nikto neprišiel :D ... najviac som bol zhrozený z ,, kuracích fariem/pracujem vo fabrike ,kde sa denne spracuje cca. 100 000ks./ a ešte som nevieriacky krútil hlavou nad spoločnosťou Monsanto. ()

MaxDamage1

Doufám, že toto je možné pouze v USA. A doufám že Evropa je v tomhle o něco málo benevolentnější a zákony EU jsou dodržovány, i když jsou mnohdy nesmyslné!! ()

Panter79

Pohled za oponu potravinářského průmyslu. Znepokojující a tolik potřené zamyšlení nad tak zásadní věcí pro náš život, jako je jídlo. Dovolili jsme si vzdálit se od svého jídla a ignorujeme ho. Následky jsou hrozné a vidíme je všude kolem v podobě chorob. Navíc velký pokus na lidech v podobě geneticky modifikovaných rostlin korporací typu Monsanto. Nejvíc mě zaujal ten farmář, který produkuje bio. Co slovo, to perla, člověk, který to má v hlavě velmi dobře srovnáno. Inspirjící, i když poněkud dlouhé. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky