Reklama

Reklama

Potraviny, a.s.

  • USA Food, Inc.
Trailer 2

Přesvědčivý depresivní pohled na velkopodnikání ve výrobě potravin nejen popisuje jejich nechutnou cestu z polí a stájí ke spotřebiteli, ale zároveň zkoumá ekonomický řetězec, v němž následky zdánlivě levného jídla, kdy hamburger stojí méně než brokolice, nese celý zdravotní a sociální systém. [MFDF Jihlava 2009] (oficiální text distributora)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (133)

SarumanKo 

všechny recenze uživatele

Téma, ktorú tvorcovia dokumentu Food, Inc. precízne a odborne spracovali, je nepríjemná a krutá už sama o sebe, preto ma trochu sklamalo, že tie účelné a mrazivé zábery s nemalou výpovednou hodnotou sú mierne devalvované emocionálnym kalkulom obsiahnutom v ilustračných záberoch poškodených rodín a záverečnou agitkou, ktorá z diváka robí trochu hlupáka. Ale aspoň majú šancu pochopiť aj americkí diváci. Potravinárstvo je ďalším zo zásadných odvetví, ktorých úplná degenerácia predpovedá skoré zrútenie ľudskej spoločnosti ako ju poznáme... (8/10) ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Jediné co mě na tomto filmu zaujalo bylo pár světlých chvilek, u nichž jsem se spíš pobavila nad "logikou" některých lidí (mexická rodinka). Film nepřinesl pro mě nic zásadně nového, jelikož jsem o této situaci informována. Snímku chyběl podle mého názoru spíš zápal a ta touha po tom přinést "nějaké šokující" informace... ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Je odporné, co lidé vyrábí a poté jí (tomu říkám demokracie - lidé ani nemají ožnost nahlédnout do výroby, naopak za to mohou být žalováni). Někdo tu řekl, že je to sice hnusné, ale nutné, že na světě není dostatek jídla pro všechny lidi. Současné zemědělství je schopno nakrmit 12 miliard lidí, problém je, že chudým zemím nikdo potraviny nedá zadarmo, ve všem jsou peníze. ()

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Podepsal bych se pod Dadelův komentář. Jenom bych dodal že nejsympatičtější postavou mi byl jižanský farmář, který chová zvířata starou dobrou metodou - pastva, ruční zabíjení atp. I jeho názory jsou celkem rozumné. Souhlasím s ním že maso "pěstované" tímto způsobem je kvalitnější a čím víc se bude kupovat, tím lépe. Jak bylo ale ve filmu řečeno, ne každý na to má, takže ať se ekoaktivisté bouří jak chtějí, levné maso na trhu být musí, jinak by chudí (v USA např. maxičtí imigranti) neměli co jíst. ()

Sfinkter 

všechny recenze uživatele

Slušně zpracovaný dokument, který nehraje na emotivní notu a za každou cenu nechce ukazovat např. záběry z jatek, ale věcně rozebírá celkovou mašinérii a lukrativní business okolo všech potravin, které vybíráme na pultech. Trošku nezáživné jsou pasáže o detailním fungování nadnárodních korporací, ale jinak snímek předkládá zajímavá fakta a spoustu nových informací. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Vo filme God Bless America (2011) je možné v jednej zo scén, ktoré sa odohrávajú v kine, vidieť plagát odkazujúci na tento snímok. (MikaelSVK)
  • Filmári pracovali predovšetkým v 3 štátoch USA, a to Kentucky, Severná Karolína a Nebraska. Rovnako aj v hlavnom meste Washington D.C. (MikaelSVK)

Související novinky

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Většina filmových fanoušků bude nejspíš z “prohry” Avatara zklamaná. Není ovšem na škodu, že dala Akademie přednost filmu, který nejenže nebyl ani v nejmenším zamýšlený jako \"oscarový\", ale jeho… (více)

Reklama

Reklama