poster

Potraviny, a.s.

 • USA

  Food, Inc.

Dokumentární

USA, 2008, 90 min

Režie:

Robert Kenner

Scénář:

Robert Kenner

Hudba:

Mark Adler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hismael
  ***

  Velmi potřebný dokument, který doufám změnil aspoň část věcí v potravinářském průmyslu. Nejdivnější byla americká rodinka, která řešila záhadné dilema, jestli jíst levný fastfood který je zabíjí a díky tomu musí kupovat drahé léky, nebo kupovat zdravé o něco dražší potraviny a přestat jíst léky. Skoro to vypadalo, že to nemůžou myslet vážně. 3 hvězdy jsou za to že mě pár částí ne úplně bavilo, to ale neznamená že to bylo špatný.(26.2.2012)

 • heyda
  ****

  Žádná bio agitka! Ale výborný a především pravdivý dokument o nehorázné aroganci potravinářských firem, o nelidském zacházení s dobytkem, prasaty a drůbeží, o tom, co na vás číhá v ´´lahodných´´ hamburgrech z McDonnalds či jak ´´krásný´´ život mají kuřata než se z nich udělá třeba Twister v KFC. Líbily se mi komentáře odborníků a taky přehlednost dokumentu. Jen hlupáci a (=) někteří zdejší uživatelé si myslí, že neexistuje jiná varianta primárního průmyslu, avšak ten farmář přibližně uprostřed dokumentu ukázal, jak snadno a relativně levně chovat dobytek na krásných travnatých pastvinách. Jo z takovýho masíčka chutná steak úplně jinak. Podotýkám, že maso miluju, fast foodům se však vyhýbám, do Mc-sračkoidního-Donnaldu už dlouhá léta nechodím, jen občas (1-2x za rok) si skočím do KFC na nadopované kuře a poslední dobou mám pocit, že ten slavnej americkej kapitalismus je jaksi postavenej na hlavu. Za poměrně pomalé tempo strhávam hvězdičku.(27.7.2011)

 • slunicko2
  ***

  Silné téma, nezáživné zpracování. 1) Školometské zpracování spolehlivě zabíjí vysoce aktuální sdělení. Burcující fakta o průmyslovosti zemědělské výroby či o významu a použití kukuřice autoři utápějí v typicky amerických "osobních" příbězích o zahynulém dítěti či politickém lobbingu. 2) Snímek připomíná zvěstovatele, který do vás svou pravdu hustí neúnavně ještě i na schodech vašeho domu (dovnitř ho samozřejmě nepozvete), ale současně obsahuje pozoruhodně málo věrohodně ověřených skutečností a naopak řadu spekulativních tvrzení, která dobře vypadají na televizní obrazovce. 3) Přesto však na mě dokument působí pravdivě, možná ne v každém detailu, ale v celku určitě. 4) The way we eat has changed more in the last 50 years than in the previous 10,000. (17.8.2011)

 • MrPierc
  ***

  Dokument o masové výrobě potravin. Jaké důsledky moderní potraviny přináší a proč jsou nezdravé potraviny levnější než bio ? Protože nezdravé se produkují v tak masovém měřítku, že i stát podporuje jejich prodej pod cenou. Další kategorie je maso u kterého vidíte, čím zvířata krmíme a jak žijí v koncentrácích ve vlastních hovnech ( ne výkalech) ! Sice je dokument trochu uhlazený, ale ukazuje některá fakta, které nemůžeme tolerovat. Jenže kdo z nás se chytí za nos a přestane jíst jídlo ze supermarketu ? Já maso už skoro nejím a po tomhle dokumentu ho jíst už vůbec nebudu.(17.10.2010)

 • ElizabethB
  ***

  Co k tomu dodat... Je hrozne, co vsetko ludia dokazu urobit so zvieratami len pre svoju sebeckost, pre zvysenie profitu s najmensiou stratou casu a penazi vrazenych do chovu. Na 30% filmu som sa nedokazala pozerat, pretoze na to nemam zaludok a nad tymi zvysnymi 70 som len krutila hlavou aj preto, lebo v tej krajine zijem...(7.11.2009)

 • - Vo filme God Bless America (2011) je možné v jednej zo scén, ktoré sa odohrávajú v kine, vidieť plagát odkazujúci na tento snímok. (MikaelSVK)

 • - Filmári pracovali predovšetkým v 3 štátoch USA, a to Kentucky, Severná Karolína a Nebraska. Rovnako aj v hlavnom meste Washington D.C. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace