poster

Golem (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2008, 234 min

 • LiVentura
  odpad!

  Muzikály, novodobá metla českého divadelnictví.!!! :-(((((((10.1.2010)

 • Košoun
  ***

  Od Karla Svobody určitě zklamání, ale při pohledu na současnou českou muzikálovou scénu zajisté lepší průměr. Kladem je zasazení do české historie a snaha nebýt jen pohádkovým zpracováním slavné legendy. Bohužel celé téma Golema přehlušila 1) trapná love story á la Shakespeare a za 2) deprese a všudypřítomná smrt. Muzikálu rozhodně nepřidali ani Lou Fanánek Hagen s tristními texty a Filip Renč s "režií". Ze záznamu to funguje ještě méně než na jevišti.(30.6.2013)

 • -ROMERO-
  ****

  Příběh je postaven na zášti křesťanů proti židům v dobách kdy v Praze řádil mor. Židovský rabín kterého velice dobře ztvárnil Petr Muk (přes ty fousy nejde moc poznat) z obavy o život svých blízkých nechá kouzlem oživit Golema kterej díky špatně provedenému zaříkávání se vymkne kontrole. Písně se hodí dobře k tomuto příběhu ale nejsou tak chytlavé jako třeba v Johance z Arku. Vidět Pepu Vojtka v punčochách je fakt sranda. Co nechápu a dost mně to rozčiluje je trend posledních pár let dávat na dvd sestřih z různých vystoupení takže je v tom někdy pořádnej bordel, spíše bych zvolil jedno představení a alternace formou bonusů.(15.7.2009)

 • Gig
  *****

  Já bych tento muzikál tak neodsuzoval. Podle mě je dokonce jeden z nejlepších muzikálů, které vznikly u nás po roce 1992. Grandiózní hudba, vynikající choreografie, zajímavý příběh., nový a neokoukatelný, ač je v něm prvek Romea a Julie. Ale tpo je i ve West Side Story a já nevím kde a taky mimochodem skvělé díla. Jen mám trochu problém s texty. Ale ty se dají vždycky dopilovat. Pokud mám spoudit DVD, tak tsy body jsou právem. Špatné osvěrlení a metla novodobé módy DVD muzikálů. A to slepený sestřih scén. To pak kazí celkový dojem a člověk, co toto dílo nezná, je zmaten.(25.4.2012)

 • gouryella
  odpad!

  Ceske muzikay obecne nemusim, ale par kvalitnejsich by se naslo. Ovsem tahleta sracka mezi ne rozhodne nepatri. Vrcholem trapnosti je vykon Pepicka Vojtka, ten by se mel drzet Kabatu a jinam se nesrat.....(8.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace