Golem (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2008, 234 min

Já bych tento muzikál tak neodsuzoval. Podle mě je dokonce jeden z nejlepších muzikálů, které vznikly u nás po roce 1992. Grandiózní hudba, vynikající choreografie, zajímavý příběh., nový a neokoukatelný, ač je v něm prvek Romea a Julie. Ale tpo je i ve West Side Story a já nevím kde a taky mimochodem skvělé díla. Jen mám trochu problém s texty. Ale ty se dají vždycky dopilovat. Pokud mám spoudit DVD, tak tsy body jsou právem. Špatné osvěrlení a metla novodobé módy DVD muzikálů. A to slepený sestřih scén. To pak kazí celkový dojem a člověk, co toto dílo nezná, je zmaten.(25.4.2012)

Příběh je postaven na zášti křesťanů proti židům v dobách kdy v Praze řádil mor. Židovský rabín kterého velice dobře ztvárnil Petr Muk (přes ty fousy nejde moc poznat) z obavy o život svých blízkých nechá kouzlem oživit Golema kterej díky špatně provedenému zaříkávání se vymkne kontrole. Písně se hodí dobře k tomuto příběhu ale nejsou tak chytlavé jako třeba v Johance z Arku. Vidět Pepu Vojtka v punčochách je fakt sranda. Co nechápu a dost mně to rozčiluje je trend posledních pár let dávat na dvd sestřih z různých vystoupení takže je v tom někdy pořádnej bordel, spíše bych zvolil jedno představení a alternace formou bonusů.(15.7.2009)

Od Karla Svobody určitě zklamání, ale při pohledu na současnou českou muzikálovou scénu zajisté lepší průměr. Kladem je zasazení do české historie a snaha nebýt jen pohádkovým zpracováním slavné legendy. Bohužel celé téma Golema přehlušila 1) trapná love story á la Shakespeare a za 2) deprese a všudypřítomná smrt. Muzikálu rozhodně nepřidali ani Lou Fanánek Hagen s tristními texty a Filip Renč s "režií". Ze záznamu to funguje ještě méně než na jevišti.(30.6.2013)

• gouryella

Ceske muzikay obecne nemusim, ale par kvalitnejsich by se naslo. Ovsem tahleta sracka mezi ne rozhodne nepatri. Vrcholem trapnosti je vykon Pepicka Vojtka, ten by se mel drzet Kabatu a jinam se nesrat.....(8.2.2014)

• LiVentura

Muzikály, novodobá metla českého divadelnictví.!!! :-(((((((10.1.2010)