Total Detox

všechny plakáty

Sekera je jediný lék. Jediné řešení je naprostá detoxikace. Mladý nadějný narkoman Martin (Jiří Krupica) je přinucen svým otcem (František Strnad) skončit s drogami. Zatímco se pokouší zbavit závislosti za pomoci psychoterapeuta Machovského (Miroslav Rataj), v temných zákoutích města maskovaný vrah brutálně masakruje každého, kdo má cokoliv společného s narkotiky. Pokud Martin nedokáže přestat, hrozí mu stejný osud. Krev smíchaná s heroinem teče špinavými ulicemi. Total Detox - slasher v klasickém střihu se vším, co k tomuto oblíbenému subžánru hororu patří. (oficiální text distributora)

Beatle

Možná jsem ovlivněná tím, že znám osobně většinu hlavních postav, ale i tak. Na tomto hloupém filmu bylo něco chytlavého, a nebyla to rozhodně ani hudba, umělá krev ani kamera. Film působí jako detox sám o sobě občas lehce hloupými dialogy ukazuje, jak se dělá home-made horror na koleni :) .... 50% za film, 70% za pořezaného Krupicu, vožralého Sedláčka (jinak ho ani neznám) a Vendulčinu dýmovou smrt :D ()

headcrab

Místní 4* hodnocení jsou mi záhadou. V prvé řadě jsem čekal pořádnou dávku gore, ale všechno, co tady lze vidět, jsou cákance světle červené tekutiny (která má navíc k "real" krvi hodně daleko) na různý předměty, a jedno plesknutí střeva o zem.....a to je asi tak všechno....Naprosto největší kámen úrazu jsou ale "herci" a jejich dialogy, no dprdele to bylo něco otřesnýho, až mi tou trapností v nich obsaženou běhal mráz po zádech. Pochvalu bych pak směřoval pouze ke kameře, místy k hudebnímu doprovodu, a k pár dobrým nápadům. Jinak ale naprostá hrůza i na poli amatérskýho filmu. ()

KASUGI

Nedokážu odhadnout, jaké ambice režisér do budoucna má. Jestli chce točit žánrově jinak zaměřené filmy a horor je pro něj čistě odrazovým můstkem pro zviditelnění (jako v případě Raimiho, nebo Jacksona), je to ok. Pokud je ale žánr horor jeho všeobecný cíl, je to krapet průser. Jeho filmy totiž selhávájí právě na tom, co dělá horor hororem. Atmosférou mi to připadá spíš jako drama z feťáckého prostředí, než slasher, na který to má navíc přestřelenou stopáž. Scény vražd jsou natočené neskutečně amatérsky ,nebo nepřehledně. Nevadí mi tu klasické slasherovské kiksy, jako: úplná absence policiejního vyšetřování v poměru tolika vražd, či: vrah je vždycky tam, kde chce být, i když se postavy na místě ocitnou nevyzpytatelně (viz scéna dvoustovka v lese). Přehlídnout se ale nedá právě to příšerné zpracovaní. Spousta lidí to obhajuje nízkým rozpočtem, ale ono se stačí mrknout na youtube, jak tam amatérští filmaři kouzlí s nulovým rozpočtem. ()

Jello Biafra

Aj keď sa jedná o celovečerák, ktorý vyšiel na DVD, tak má film množstvo chýb. Už len treba zvuková stránka kedy v scénách kde hlavný hrdina sedí u terapeuta je dosť zle počuť o čom sa rozprávajú. Musíte si dať dosť nahlas repráky. Ale naproti tomu by som vyzdvihol niektoré herecké výkony, dotyční herci totiž nie sú zrovna ochotníci a jedná sa viacmenej o filmových či divadelných hercov, ktorí hrať vedia. Musím priznať, že viac mňa film bavil po stránke psychologickej, hlavne rovina kde sa riešia problémy hlavného hrdinu a jeho rozhovory s terapeutom. Dosť mňa pobavil dialóg o tom ako je droga dnes údajne "súčasťou každodenného života". V čom mi naopak film pripadá smiešny tak to sú jednotlivé scénky mordov kde krv tečie po hektolitroch, kde je jasné vidieť že niekto do záberu vylial kýbel červenej farby. Total Detox nie je žiadne veľdielo a je to zástupca klasického béčkového slasheru, ale rozhodne je to ďaleko lepší film než predchádzajúci počin režiséra s názvom "Někdo tam dole mě má rád". Milovníkov punkovej muziky poteší hudobný doprovod, ktorý zaobstarala skupina Pipes And Pints. ()

Rihan

Vychází tolik amerických filmů s podobnou tématikou a s větším rozpočtem, které nečuchnou TD ani k pr*eli. ()

bari68

Hľa! Český explotation slasher horor:).Ako skeptik som sa k tomuto filmu staval ešte pred zhliadnutím a žiadne vysoké ciele, či očakávania som ani nečakal.Klasický Fulci-ovský strih so záberom na zbraň, slabí herci, ultraplytký dej, pointa jasne predvídateľná a pod...Amatérčina.Avšak trúfam si tvrdiť, že tento režisér by s vyšším rozpočtom dokázal ukovať aspoň slušný priemer. ()

tenebrae86

Na Total Detox jsem se těšil a byl jsem moc spokojen. Levně natočený slasher s povedeným scénářem a typickou "vojkůvkovskou" atmosférou. Režisérovi příznivci nebudou zklamáni. Možná jen to gore bylo v "Někdo tam dole mě má rád" trochu brutálnější. Tady jen stříká krev, ale za to po litrech. Je tu hodně vražd a násilí, jako v každém pořádném béčku a nechybí samozřejmě ani záběry na prsa nahých dívek. Pobavil i skvělý Martin Frajt v roli fotografa a mile mě překvapil ostravský herec Miroslav Rataj. P.S.: Z bonusových filmečků mě odrovnal "The Izolator" :) ()

Deratizer

Tak toto je druhý celovečerní horor co jsem od tohoto režiséra viděl a opět je moje hodnocení velmi pozitivní. Zpočátku jsem čekal vizuální řezničinu v plném nasazení, ale tu v tomto filmu až tak nehledejte, jde jen o nepřímé náznaky vražd, kde nejsou vidět detaily a navíc někdy ty vražedné záběry působí nesmyslně a zmateně ( vrah jde na obět sekerou, napřahuje s ní na hlavu a najednou po střihu v dalším záběru je oběť nečekaně probodnuta), ale film sám o sobě hodně zaujme. Vraždy a nevyvážený zvuk jsou sice nejslabší prvky filmu, ale je to nízkorozpočtová amatérská záležitost a v tomto směru na dost vysoké úrovni. Film jasně poukazuje na dnešní negativní dobu plnou drog a fetu mezi mládeží a snímek sám o sobě taky tak reálně syrově, špinavě a negativně působí. Název Total detox je naprosto výstižnej a trefnej, hlavní akcí filmu je vlastně vražedná deratizace feťáků maskovaným vrahem, který se snaží zprovodit ze světa všechny zkuřky ve svém okolí. ()

agassi68 odpad!

Naschvál som si o tomto filme nič vopred neprečítal a tešil som sa na nezávislé vlastné hodnotenie. No a tu je - SHIT! Takmer ako filmy, ktoré robia nepočujúci. Bezobsažné rádobyhlboké dialógy tých amatérskych hercov ma odrovnali viac ako litre bledočervného striku lejúceho sa z prederavených narkomanov. Polovicu som pozrel na ffw aby moje uši nezošaleli zo škrípajúceho zvuku v pozadí. Keby tam bolo aspoň trošku paródie, dám hviezdičku.. ()

Rockerman

Jak hodnotit takovýto nízkorozpočtový a amatérsky natočený film?Samozřejmě,kdybych použil kritéria,která užívám u "normálních",běžných filmů,tak toto dílko hodím bez milosti do odpadu.Když ale uvážím možnosti tvůrců a to jak finanční,tak technické,pak se mi snímek ukazuje v úplně jiném světle.Viděl jsem film pana Vojkůvky "Někdo tam dole mě má rád",ten už byl dost silný,ale "Total detox" se mi zdá ještě lepší a silnější.Tohoto "Kata feťáků",jak by se to také mohlo jmenovat,by mohli promítat skutečným toxikomanům v rámci ovykací léčby.Třeba by to někomu pomohlo a skutečně by se vyléčil.Film je brutální,ikdyž triky,při těchto omezených možnostech jsou nedokonalé,o výkonech herců nemluvě.Přesto všechno hodnotím nadprůměrně. ()

Junys

Zde se potvrdilo že Česko to bohužel neumí... Herecké obsazení bylo jedna velká troska.. „Gore“ scénky byly neuvěřitelně amatérsky k hovnu. Jediná scénka která tam byla dobrá byla tak jak zrovna šňupala.. Tento rádoby horor bych nazval Total Shitex ()

Nail

Amatérský český slasher se zajímavým dějem i rozluštěním na konci. Ale pořád to ještě není ono. Total Detox je o něco slabší než Vojkůvkův "Někdo tam dole mě má rád" ()

helraiser

Roman Vojvůtka je prostě borec, už jeho předchozí zářez do hororové tvorby NĚKDO TAM DOLE MĚ MÁ RÁD stál za to, ale Total Detox je ještě mnohem lepší. Špinavé feťácké prostředí je výborné, depresivní a přesně takové jak si ho jistě každý představuje a v tomto případě i hodně nebezpečné jelikož si někdo dal za úkol zbavit své okolí feťácké lůzy. Tento Český slasher se opravdu povedl, minimálně o třídu lepší než jeho o rok mladší předchůdce Čepele smrti. Máme tu maskovaného vraha, kterého sice každý odhalí už po půlhodině, ale o to až tolik nejde, jelikož svou práci odvádí opravdu skvěle, sekyra a ocelová tyč dělají své... , mrtvol tu máme až nečekané množství a herecké výkony nejsou rozhodně nejhorší, feťákův táta byl rohodně nejlepší. Navíc se zde objevují mnohé odkazy na jiné horory a to stojí jistě také za pozornost. Já byl opravdu spokojenej a držím panu Vojvůtkovi všechny palce, aby dostal nějaký ty prachy na nějaký další film jelikož to vypadá, že bychom se mohli dočkat dalších skvělých hororů, které jistě každého potěší. PS: Nechápu tak nízké hodnocení, měli bychom být rádi za každý český přírůstek do hororové rodiny a ne jen kritizova každou snahu o horor. Na české poměry se tentokrát urodil opravdu povedený horor a i když nedostatek peněz dělá své tak dávám jednoznačně oba palce nahoru. ()

RobLord odpad!

Pane Vojkůvko, zkuste vraždit sekyrou tak, jak to dělal starý Brůna ve Studni Majora Zemana. Až si pak lidé koupí vaše DVD, nebudou jej muset schovávat před návštěvami, aby se necítili trapně. ()

Al44...

Naturalisticky podané téma lidí postižených drogovou závislostí. A právě po těchto lidech jde masový vrah a jednoho po druhém vraždí. No příběh je velmi povrchní a herecké výkony jsou místy tragické (někdy jim nelze ani pořádně rozumnět). Nicméně díky postavě psychoterapeuta jsem to dokoukal. ()

DAPDO odpad!

V přehrávači to vydrželo 25 minut, potom dvd Total Detox pořádalo letecký den. A nejradši bych to udělal i s panem Vojkůvkou, jestli takovouhle slátaninu ještě někdy natočí. ()

Petulka88

No, je to všechno dost hrozný. Děj, herci, dialogy, "efekty", zvuk, kamera, prostě všechno. I ta krev je jakási fialová... Vím, že jde o čistou amatéřinu. Právě proto a proto, že si vážím snahy o natočení českého hororu jsem chtěl dát 2 hvězdičky. Pak ale přišlo nablblé finále a já zjistil, že nad 1 hvězdičku jít nemůžu. Tak snad příště... ()

filipes.lu odpad!

Jak tomuhle mohl dát někdo víc než jednu hvězdu absolutně nechápu, ale nebudu se tím zabejvat, Přeci jenom i já mám občas hodnocení mimo, takže budiž. Každopádně: naprosto upřímně, bez jakýkoliv pózy nebo přehánění: takovouhle sračku jsem viděl naposledy s Paris Hilton-Zlatí spratci. Co tohle bylo, na tom zůstává absolutně rozum stát. Příběh v podstatě není, pokud vám teda nestačí jenom ústřední linka: hej zabiju všechny feťáky. Z dialogů se mi kroutily ponožky na nohou a chlupy v uších. Rozhovory mezi terapeutem a hlavním hrdinou by se měly vytesat do kamene a mlátit s nima všechny, co se rozhodnou natáčet něco podobnýho. Nejenom, že hlavní drsoň mluvil tak spisovným způsobem, že by se za to nemusel stydět Borovský (Vilém by se od něj mohl učit), a to i když teda přitvrdí a použije ve větě slovo hovno!!! Ale něco tak klišoidního, ubohýho a zcestnýho se nenajde ani na blogu třináctiletý blondýnky, která chce bejt modelkou a radí, jak na chlapy. Jednoduše jsem umíral. Nebudu k tomu psát nic víc, třeba o hercích (stydím se za to pojmenování) nebo atmosféře, protože jsem snad z toho ještě nasranej :)) Tohle by se mělo vymazat a už nikdy, opravdu NIKDY nic takovýho netočit. A nebudu tady spílat, jak je fajn, že se někdo v Čechách alespoň pokusí natočit horor. To ať se na to radši všichni vykvajznou. Brrr! ()