Rok, který změnil svět. Bitva u Hastings v roce 1066 změnila Anglii navždy. Vedle mnoha známých faktů o králích a dobyvatelích jsou však i všední historie obyčejných lidí, o nichž se nikde nepíše. Nyní přichází BBC s jedinečným snímkem, který ukazuje každodenní život uprostřed převratných válečných událostí. (oficiální text distributora)

Dr.dogous

Život je hra a někdy i boj. Zdařilý, hraný dokument o historii a o životě vůbec. Někdo si hrál, někdo byl jen figurka, ale v té době i králové byli pouhými figurkami v rukách boží prozřetelnosti. Vmžiku se vítězství proměnilo v porážku 70%. ()

NiennaTasart

Jako dokument vcelku podařené (až na kostýmy). Kladně hodnotím použití žlutého oblečení u lehkých děv. Nelíbilo se mi ovšem přílišná až trochu nucená dějovost. Informačně ale dostačující. ()

dogzila odpad!

Seriál na urovni suterénu. Uspokojí len svojou ubohosťou a blbosťou :) Aj na tv doma bežia lepšie seriály a tieto stanice pozerajú 100 ročné babičky. Tento seriál mi pripadal ako keby ho točil amatér s finančnými suchotami. A nech to má šmrnc, tak tam nasekajme (akože) bitky jednu za druhou a obujme v roku 1066 aktérom topánky s podrážkami vibram hehehe kreténske. Kto si to pozrie všetko je trieda a fakt mu závidím :(((((( Je to totálny odpad a aj smrtiace paradajky na kolečkách boli zábavnejšie!!! ()

cego94

Rok 1066 patří mezi nejdůležitější lomníky v dějinách Anglie. Ten rok se utvářel obraz nejen Anglie, ale celé Británie tak jak jej známe dnes. A důležitá data jsou častím námětem na zpracování dokumentů, hlavně hraných dokumentů. A tohle je skvělí důkaz jak může být dvou a půlhodinový hraný dokument o ničem. Zprvu se dozvíme jak se každý vesničan a viking jmenuje a co to znamená. A pak už jen doběhne pár rolníků do Fulfordu kde dostanou nářez, tak si odběhnou ke Stamfordskému mostu, kde víceméně dostanou taky nařez, a proto si odběhnou k Hastingsu kde opět dostanou nářez. Bitvy rekonstruované o 20 mužích na každý straně. Nezlobte se ale to nemá smysl. Žádné historicko-politické pozadí. Kromě základů kde, kdy a kdo vám tohle nedá nic víc. ()

stefji

Celkový koncept v podobě hraného dokumentu se mi líbil. Scénář se držel historicky reálné kostry a propojení těchto velmi důležitých událostí spolu s příběhy obyčejných lidí nebylo něčím novým, ale fungovalo to. Celkový dojem mi však trošku pokazily kostýmy a celkový vizuál některých scén, který jsem ve spojitosti se standardem BBC čekal o něco lepší. Nenadchne ani neurazí a srozumitelně ozřejmuje základní historické souvislosti tohoto krvavého roku. Ti co tu kritizují nudný scénář a nedostatek akce by se měli zamyslet, co bylo záměrem autorů. ()