Vzpoura strojů

Eyeborgs

Sci-Fi / Akční / Krimi / Thriller

USA, 2009, 99 min

Skoda, puvodne skvele rozjety film zabiji vlastni koncepce robotu (dejove). Kdyby zustalo u konspiracni teorie a ovladani lidi skrz vladni organizaci, tak by mohlo jit o krasnou utopickou scifi podobiznu Orwellova 1984, ale ve vysledku celou puvodni myslenku potapeji prave tupi strilejici roboti na konci, kteri neumeji ani poradne zamirit :o( Diky nametu a i pres nizkorozpoctovost tohoto projektu pekne roboty davam 3*(1.2.2011)

• MartinezZ

Poznatek první: Naprosté a absolutní béčko od první vteřiny, bohužel tím nezajímavým způsobem. Poznatek druhý: Toho debila, co rozhodl, že se bude natáčet epilepticky roztřesenou kamerou, pověsit za cosi do průvanu. Poznatek třetí: Naprosto zhovadilá hudba. Poznatek čtvrtý: Nuda s naprosto jasně odhadnutelným průběhem.(25.5.2011)

• Tommassi3

"Proboha, chlapi !! Prezident nám lže !!" Nic nového pod sluncem ovšem, mí milí Američané !! ;) Béčkový kameraman Richard Clabaugh znovu fušuje do řemesla režisérům a scénáristům, a znovu si tak jen na hodně slušných motivech váže smyčku kolem krku !! Takže rovněž nic nového !! Opravdu zoufale příšerný film, který v důsledku vypadá a pobaví asi jako mechanické prase na chůdách, nezachrání ani formální úlety, ani Danny Trejo.. Ani Troju !! Důsledně bizarní břečka !! Clabaugh dolů !!(28.3.2017)

• survik1

S počátku jsem si myslel, jestli se nekoukám na kino rip. Tak roztřesenou kameru jsem dlouho neviděl. Herce výkony průměrné, efekty naprosto nulové. Dokud se k robotům nepřidali na konci ti dva velcí, v akční scéně která sama degradovala celý film, dalo se jim věřit. Ti dva to však zabili. Dvě hvězdičky a jsem zvědav na druhý díl, se kterým se podle konce určitě počítá.(16.8.2011)

Podle plakátu to vypadá jako infantilní debilita, ve stylu Povstání strojů Jima Wynorskiho, ale skutečnost je naštěstí jiná. Eyeborgs jsou velmi decentně udělanou nízkorozpočtovou sci-fi (rozpočet 4 miliony dolarů), která docela zajímavě a chytlavě rozvíjí dnes tak přetřásané téma bezpečí, kvůli kterému se lidé vzdají i svého soukromí. Triky jsou povedené, tempo solidní a Adrian Paul v hlavní roli charismatický. Jasně, Minority Report to není, ale v rámci nízkorozpočtových filmů, je to počin, který si někdo pečlivě napsal a natočil a vůbec to neodfláknul. Solidní, příjemně paranoidní zábava.(23.7.2010)

• - Vo filme sa objavilo celkovo 7 typov robotov (6 druhov “Eyeborgs“ a 1 kamerový robot “Camera-borg“). (fefee)

• - Tvůrci vydali prohlášení, že během natáčení nebylo zabito žádné zvíře a že byl poškozen jen jeden robot. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Severní Karolíně. (Terva)