Svět sedmnáctileté Veroniky "Ronnie" Millerové se po rozvodu rodičů otřese v samotných základech. Ronnie zůstává s matkou v rodném New Yorku, otec se rozhodne odstěhovat do malého městečka v Georgii. Je profesionálním klavíristou a svůj nový život na venkově zasvětil snaze vytvořit umělecké dílo, které by bylo ozdobou místního kostela. Ronnie se i po třech letech od rozvodu svých rodičů cítí zraněná a podvedená, a tak se její matka rozhodne, že bude v nejlepším zájmu všech zúčastněných, když Veronika stráví léto se svým otcem. Ten se snaží znovu si vybudovat láskyplný vztah se svou dcerou, ale najít cestu k mladé rebelce není jednoduché. A tak vsadí na jedinou věc, která je spojuje, na hudbu. Během pobytu u otce se dívce dramaticky změní život - zamiluje se do Willa a dozvídá se, že otec je smrtelně nemocný... (TV Nova)

Cherry_Bomb

The last song je skutočne nádherný film, ktorý vyjadruje nielen vzťah medzi dvoma mladými ľuďmi, ale aj pevný vzťah medzi rodičom a dieťaťom. Myslím, že film dokáže osloviť všetky generácie nehovoriac o skvelých hereckých výkonoch. Miley Cyrus sa predviedla v postave Ronnie mladej rebelujúcej tínedžerky a dokázala, že vie zahrať aj niečo iné než Hannah Montanu v blonďavej parochni a že si zaslúži naozaj titul herečka. Film je sprevádzaný nádhernou podľa mňa dobre vybranou hudbou a určite stojí za to si ho pozrieť. Po jeho pozretí som si uvedomila veľa vecí, ktoré si treba vážiť. ()

Horxus

Romantická dramata rozhodně nepatří k mým oblíbeným, ale tohle... ještě snad nikdy jsem u něčeho tak hrozně nebrečela jako právě u last song. Ten konec byl tak dokonale dojemný a perfektně zahraný. Cyrus rozhodně velmi příjemně překvapila tím, že není jen hloupá Hannah Montana, ale že dokáže ukázat i své jiné stránky. Příběh je to opravdu velmi silný a jediné, co mi na něm vadilo, byly ty otravné teenagerovské romantické prvky, které tak hrozně nesnáším. Ale po Fontáně a Zelené míli je tohle můj další nejoblíbenější doják, když přetočím první dvě třetiny filmu. ()

Brano

Film by to nebol zlý, keby sa viac venoval otcovi, ako jeho dcére a jej milostnému romániku. Táto zápletka ma nebavila a začiatok bol aj trochu nudný. Hlavná myšlienka o tom, ako chorý otec chce posledné dni svojho života stráviť so svojimi deťmi sa mi páčila, lenže tejto kapitole sa film venoval minimálne. Ale čo mi najviac vo filme vadilo, bolo obsadenie Miley Cyrus, ktorá mi bola nesympatická a do tohto filmu sa vôbec nehodila. Umelí herecký výkon, ktorému som neveril ani slovo. Preto hodnotím ako priemer. ()

LadyD

Tak jsem si trochu pobrečela, ten konec mě celkem dostal. Nějak mě to vzalo, ani nevím jak. Možná jsem byla nějaká přecitlivělá. ()

Luciee113

Moje srdcovka. Romanťák jak má být s dojemným rodinným příběhem. Miley se mi v tomto filmu hodně líbí a Liam je sakra krásnej kluk. ()

mirkath1

Tak nějak mě tentokrát Sparks neoslovil. Přeslazená limča s tradičním tématem-odcizení-vzpoura-nemoc-smíření . Hlavní představitelka v pohodě, hvězdou je však obdivuhodný Greg Kinnear-nikdy nezklame. jedna * je za něj. ()

Ukrizku

Milé, poetické, ideální pro náctileté. Jak si ti Američané dokáží o všem rozumně pohovořit. Mě vždycky napadá, že snad mají psychoterapii už na základce, bez nadsázky. ()

kenny79

Veronica Miller (Miley Cyrus) po rozvodu svých rodičů se vydává se svým bratrem trávit prázdniny u svého otce a zde potkává lásku. Jak nemusím Hannah Montanu, tak tady se mi Miley Cyrus líbila. ()

megajalec

Až teraz po vzhliadnutí pozerám, že to je z pera toho istého autora, čo napísal Dlouhou cestu. to vysvetľuje všetko. To len mne to pripadalo úplne, ale úplne rovnaké? Až na pár detailov samozrejme, čo sú drobnosti. Inak typický klišéovitý film, keď sa deje presne to, čo sa musí diať (hlavná hrdinka príde presne vtedy, keď je o nej reč...). Žiadna uveriteľnosť ()

Dashia5

Naprosto skvělej film na který se dokážu dívat pořád. Nechápu jak někdo mohl dát odpad to asi Miley vážně nesnáší. Já ji mám ráda, hrozně ji ta role sedla. je to dost povedené a ten konec mě dcl dojal. :-) 5 hvězdiček. Těším se na další její film co má být v tomto roce ;) ()

naamah...

Ani v nejmenším jsem se nenudila. Nicméně, nad některými scénami jsem kroutila hlavou a oči měla v sloup :) Miley jako herečka mimo Hannah M. nic moc - ale háže ksichty jak nikdo :) Každopádně se závěrečné scény, kde začala její píseň mi šel mráz po zádech... ()

m.p.mysacek

Sice nemůžu porovnat s knihou (možná tím líp) ale film se mi moc líbil. Sice začátek nic extra, ale později jsem si ho zamilovala. Konec je strašně dojemný a člověk si uvědomí, že by svým blízkým měl říci jak je má rád, než bude pozdě. ()

Sakyvanity

Místy utahané, přeslazené, v jednu chvíli jsem se i modlila, aby film už skončil. Všechno to zachraňoval úžasný Greg Kinnear, který hrál moc dobře .Dalo se na to dívat,taková romantika na páteční večer. Nejvíc mě však iritovalo, jak Miley neustále cenila zuby.. .po chvíli už se mi na ní vůbec nechtělo dívat:) ()

Aria85

Miluju knihy od Nicholase Sparkse a kupodivu i vetsina filmu, ktere byly na zaklade jeho del natocene, jsou dobre.. Jsou lepsi a jsou horsi. Posledni pisen patri k mym oblibenym kniham, proto jsem z toho mela trochu strach, ale nebyla jsem zklamana. Obsadila bych do hlavni role jinou herecku, protoze Miley mi tam nejak nejde zapadnout, porad ji vidim jako Hannah Montana, ale jinak si myslim, ze je to celkem povedena inscenace. Lepsi prumer ()

The_soloist

Když to srovnám třeba s filmem LOL je to nápaditější, přirozenější a tak nějak mi přišly postavy sympatičtější. L. Hemsworth je sympatickej a Miley už aspoň není Hannah Montana. Je to za poslední 3-5 let jeden z nejhezčích romantickejch filmů doporučuju. :) ()

lobo87

Romantická teen dráma s Miley Cyrus. Najsympatickejšou postavou bol Greg Kinnear, zvyšok osadenstva miestami liezol na nervy. Záver priniesol očakávané emócie... 65% ()