Snížit se

(festivalový název)
  • USA Get Low (více)

Po řadu let se lidé z města obávali místního samotáře Felixe Bushe (Robert Duvall). Mluvilo se o něm jako o chladnokrevném zabijákovi a dokonce se povídalo, že má nadpřirozené schopnosti, protože podepsal smlouvu se samotným ďáblem. A to byl důvod, proč se mu lidé vyhýbali. Jednoho dne Felix vyjel do města s brokovnicí a velkým balíkem peněz. Chtěl zaplatit pohřeb. Svůj vlastní pohřeb, a to zaživa. A také chtěl, aby všichni, co o něm vyprávějí historky, tam přišli a aby mu je vyprávěli na poslední cestě. (NGP)

mimale

popravde, očakával som od toho trochu viac. 3* za Billa Murraya a Roberta Duvalla. stále som čakal na poriadne vyvrcholenie a keď prišlo ani som to nepostrehol. myšlienka nebola zlá ale nezvládnutý scenár. ()

Stealth2

Originální scénář, skvělý film. R.Duvall ...tyhle role mu sedí jak "prdel na hrnec". B.Murray...tenhle jeho ksicht mě vždycinky dostane, kdyby celý film nepromluvil, nic by se nestalo a jeho postava by zůstala stejná :-)) Reverend v podání Billa Cobbse.....třešnička na tomto smutném dortu. Moc, moc dobrý film !! ()

Stealler

To čo zo začiatku vyzerá ako čistokrvná dráma o divnom samotárovi žijúcemu ďaleko od mesta v lesa sa rýchlo zmenil na úsmevnú komédiu. Felix nám ukáže svojou ráznou náturou a svojským zmyslom pre humor, že nie je všetko také ako to na prvý pohľad vyzerá. Celkovo sa mi film páčil a preto mu patria silné tri hviezdy. ()

Hrobař

Nakonec žádná pecka. Dobrej Bill Murray, stařík, kolega, ségra jeho starý ...všechno v cajku. Kostýmy, káry, chata ...všecko v cajku. Ale jako celek to nefunguje. Čekáte, čekáte a pak nic. Nuda. Nedotklo se mě to. Sorry. ()

NSN

Jak se jednou doopravdicky zamilujete, je to ve vás zahryzlý celej život. A když to dopadne jako tady, tak vám z toho hrabe. To všechno mohlo bejt podaný jinak a stravitelněji, tohle bylo emočně prázdný, nudný a protivně dlouhý. ()

The Count

Možná, že kdybych neviděl konec, tak bych dal víc. Celou dobu mě slibovali na konecinějakou pecku a na konci pecka nepřišlo. Jinak je to úžasná podívaná, která za to fakt stojí. Bill Murray i Robert Duvall byli skvělí, výborná atmosféra a prostředí. Všechno bezva, až na ten konec. Buď si užijte film a nečekejte na konci zázrak, nebo jak začne Robert Duvall mluvit na svym pohřbu skočte rovnou na titulky. ()

peproch

Poustevník Felix Bush uspořádá svůj vlastní pohřeb jako významnou událost spojenou s loterií jsouce ještě naživu. Potud komično. Smyslem toho pohřbu ale je, aby objasnil své 40 lete ústraní a dosáhl i odpuštění za spáchaný zločin ze zakázané lásky a tak mohl jaksi tajemně zmizet. Jsme ve 30. letech na jihu USA. Neokázalá atmosféra, velmi privátní nároky na účast, divák se stává součástí davu, lidu. Zvědavost, to vás vede, pokud máte rádi poznávání duší a nejen fakta a události. Bude vás to bavit, když zkoumáte vinu, sebetrest a námět ospravedlnění se. ()