Kniha krve

• Velká Británie Book of Blood
všechny plakáty

Film vypráví o Simonu McNealovi, který zkoumá posedlý dům. Z počátku má několik nereálných vizí, ale pak potkává opravdové duchy. Ti ho následně atakují a vyřezávají mu na jeho těle podivná slova. (LIVINGDEAD)

sochoking

Nie som fanúšik hororu, pravidelne posielam filmy tohto žánru do hoven a prdelákova po vzhliadnutí, ale som si špeciálne kvôli tomuto vytvoril atmosféru ( no, rozhodol som sa, kvôli efektu, pozerať tieto filmy zásadne, ked' teda už, v noci ) a výsledok ma milo prekvapil. Samozrejme sa k celkovému hodnoteniu u mňa pridalo ešte pochmúrne, depresívne a skľúčené počasie Anglicka plus miestna architektúra a bola to bomba za štyri. A u mňa to už je čo povedať ! ()

sNeDy

Nuda na entou. Všechny nápady navíc byly hluboko pod kvalitou původních myšlenek a ani celkem vysoká technická kvalita nezachrání fakt, že tohle za předlouhou zaostává o míle a míle. Půlnoční vlak sice taky nebyl žádnej zázrak, ale aspoň si uchoval Barkerovskou zvrhlost a aspoň střípky atmosféry. Kniha krve bohužel nic podobného nezvládá. Asi se musíme smířit s tím, že Barkerovo dílo zfilmovat do kvality nejde. ()

ARI50

Asi prvních 10 minut sem koukal nakonec mně chytalo spaní až mně to nakonec uspalo druhy den sem tomu dal šanci a pustil to znovu ale po par minutách jsem to přeskákal neuspělo to až na malinkou scénku. Ale každý má svůj názor na film a svoje hodnoceni ať jeto odpad nebo 5 hvězdiček . Já se přikláním ke 2 hvězdičkám, a když už přišla šance na potřetí na celý film akorát jsem byl naštvaný. ()

George Stobbart

Filmové prevedenie jednej zo základných poviedok Clivea Barkera dopadlo vcelku slušne; máme tu temnú atmosférickú duchárčinu, trochu inú ako podobné kúsky. Do siva ladený vizuál podporuje depresívnu, tuhú atmosféru, herci sú postačujúci, príbeh je komplexný, zaujímavý a čo je hlavné, na filme je zreteľný Barkerov rukopis. Škoda len, že film sa miestami zbytočne vlečie a chýbali mi v ňom nejaké výraznejšie, alebo prekvapivejšie momenty. Páčilo sa mi to, ale druhý krát by ma to už moc nebavilo, a napríklad taký Midnight Meat Train bol predsalen spracovaný o čosi lepšie. ()

Pítrs85

Můj letošní halloweenský výběr nedopadl vůbec špatně, naopak, Kniha krve díky různým berličkám (starý velký dům, pár lekaček a gore) jistou znepokojivou atmosféru nezapře, navíc herecky je to obsazené na slušné úrovni (hlavně Sophie Ward). Přesto se však během sledování vkrádá na mysl ten nepříjemnej červ s tím, že to celé mohlo být ještě o fous lepší. Ale to už je fuck, především scény s duchy potěšily (já rád duchy) a i, aspoň malinko, postrašily. Horor co sice nenadchne, ale rozhodně ani neurazí, o to spíš na Halloween ;-) ()

• Scénář byl vytvořen na motivy krátkých povídek Clive Barkera "The Book of Blood" a "On Jerusalem Street" (IDžOR)
  • Jonase Armstronga museli navoskovat, aby mu mohli udělat kompletní odlitek těla, s jehož pomocí mu pak vytvořili jeho "druhou kůži". (akisha)