Matchless

Matchless

Komedie / Sci-Fi

Itálie, 1967, 100 min

• Chupacabre

Další z rodiny špionážních snímků, ovšem - opět je to slabota ...(10.11.2008)

• argenson

Jestliže se hlavní kráska jmenuje Arabella (a hraje ji doopravdická princezna) a všichni se mydlej kvůli kouzelnýmu prstenu, tak ať mi někdo vykládá, že tohle neviděl Macourek. Ovšem na rozdíl od naší Arabely je tahle živočišnou Amazonkou ve svůdných kostýmech s naturelem kurvy a neobratně mávající revolverem. Jenže první půlka se nehorázně táhne, občasný gag nezachrání spoustu hluchých míst. Až tak poslední půlhodina má doopravdy švih, jenže to už je pozdě zachraňovat celkovej dojem. Od potenciálu s neviditelným špiónem bych čekal víc nápadů a zábavy.(9.9.2014)

"Když si mozek správně naprogramujete, nemáte celý den, co na práci." __ "- Všichni jsou špioni - jedna polovina světa slídí za tou druhou. - Tak to vždycky bylo, fešáku." __ "Taky se ti chce u těch špionážních filmů blít?" __ "Když velký vůdce zklame, temné vody se zavřou nad jeho hlavou." __ "- Zdá se, že nám mluví pravdu, generále. - Je to velmi matoucí, když ji mluví." Dnes, když pravda a láska zvítězily v celém světě, zmatek je všeobecný. ___ Chemický prostředek moci, elektronický mozek, inteligentní dům, mobilní vysílačky, auto-amfibie stejné jako v posledním díle Top Gear, taxikář, který chodí k psychiatrovi, paintball, autistický ajťak, laserové paprsky v bance - v roce 1967 již existovalo vše, o čem si myslíme, že je výdobytkem naší postmoderní doby. Celý svět se pomátl a jen Matchless pochopil, že podstata života je v něčem jiném. ___ Parodie s lehkým ironickým úsměvem, nadhledem a obdivem k Bondovi se dobovým bondovkám klidně vyrovná a pro dlouhé podzimní večery je jako stvořená, pokud člověk nemá nějaký lepší program.(18.11.2011)

Průměrná špionáží komedie. Klasika šedesátých a sedmdesátých let. Takových snímků jsou spousty, ale nedělní pohodové odpoledne mi to nezkazilo.(3.7.2011)

• slunicko2

Dobová parodie na Jamese Bonda. 1) Inu, jak to říci...Neberou mě bondovky, jak se mi tedy může líbit jejich parodie? 2) Ani Ennio Morricone neměl zrovna svůj den, když komponoval hudbu pro tento snímek. 3) Zbývají jen pěkné záběry na Manhattan a Hamburk roku 1967.(10.6.2011)