Eivind bydlí na lodi Jernanger, která posledních třicet let kotví u mola v norském Stavangeru. Na lodi provozuje i café bar, jehož stálým inventářem jsou jeho nejstarší kamarád s přezdívkou Právník, opálený Pedersen, který každoročně tráví s manželkou půlku roku ve Španělsku, a Rolvsen platící za pivo muzikou. Eivind je temperamentní a ničeho se nebojí, kromě jediného – lásky. Ani po letech nedokáže zapomenout na přítelkyni z mládí jménem Beatrice, kterou nechal daleko na severu. Chtěl se totiž nejdřív trochu porozhlédnout po světě, ale k Beatrice se pak už nikdy nevrátil. Teď vstoupil Eivindovi do života mladík Kris, před nímž stojí podobná volba. Vydá se v Eivindových stopách, nebo zvolí vlastní cestu? (Skandinávský dům)

lenuse

Tak jsem se těšila na nový film režiséra Detektoru, i podle hodnocení na imdb vypadal slibně (v tuto chvíli 7,9). A takové zklamání a hlavně: NUDA. ()

Marigold

Seversky strohý skelet, na který scénárista natáhl rudé plátno přepjatých melodramatických motivů a skřípavých formálních zvratů. Zbytečně tak podkopal archetypální příběh o muži-tulákovi, který předává svůj úděl mladšímu... a truchlivě obrací k vlastní minulosti. Výborné herecké výkony a působivý obraz naklánějící se lodi nabírá vodu hlavně díky přílišnému chtění a nestřídmosti. ()

bouncer

Febiofest 2010. Norské drama, které toho moc nenabízí. Pomalu plynoucí příběh, který celovečerní film jaksi nenaplní. Za zmínku stojí možná slušné herecké výkony, jedna hezká zrezivělá loď a pár povedených podobenství. Ovšem to nestačí a je z toho jen průměrný snímek. ()

spikey1

Kdyby příběh skončil o pět minut dříve a nedošlo by k tak zbytečnému happy endu, dal bych filmu plný počet, právě to že by se životní příběh tuláka opakoval by vyneslo Jernangeru pět hvězd, takhle... je to průměr ()