Souboj o poklad Yankee Zephyru

Everett De Roche

Vincent Monton

Brian May

David Hemmings

"Dovolte, abych Vam predstavil dalsi cleny timu. Tohle je pan Vyrazeny Zub, tohle je pan Natrzena slezina a tohle, tohle je pan Pohraju si s Vasi dcerou, jestli nekapnete bozskou. Ja Vam rozumim uplne presne, vyjadril jste se s klasickou jednoduchosti. Slysel jsem zcela zretelne a jasne". Davida Hemmingsa si pamatam hlavne z Antonioniho Zvetseniny z roku 1966, a viem aj o tom, ze reziroval par filmov. A kupodivu, je to dost priemerny reziser. Film ma dobre tempo, pribeh, spustu hlasok a objavil sa tu aj Donald Pleasence /Jestli se Rozzlobime, budeme Zli, You Only Live Twice, The Great Escape, Halloween/a v roli zaporaka George Peppard /Snidane u Tiffanyho, Jak byl Dobyt Zapad/. 85 %(22.8.2015)

Tohle je film, kterej sem poprvý viděl, když mi bylo asi tak třináct a děsně mě to bavilo. Dneska musím uznat, že to zas takovej zázrak není, nicméně mě to baví pořád. Ve filmu sice není moc akce, ale humoru je tam dost a věčně nalitej Donald Pleasence je k sežrání. Existujou pokud vím čtyři dabingy, ten z Pardubic (vysílala TV Nova v. r. 1994) nemá chybu!.(19.4.2009)

Výborné dobrodružství, ke kterému ale příliš neseděla postava ztvárněná Donaldem Pleasancem - za všech okolností, i pod přímou palbou, pokřikující opilec. Scénáři bych vytkl jedině použití odstřelovacích pušek - na tuhle vzdálenost, kterou ukazují ve filmu, by se do "tanku" nebo člunu prostě muselo trefit i dítě. Výborný barrandovský dabing (Bartoška, Zdeněk Dítě!, Soňa Dvořáková, Moravec). Scenérie New Zealandu i hudba na jedničku.(16.12.2016)

Pro mě osobně Poklad Yankee Zephyru legenda, nenaročná ale zábavná a dnešní v uvozovkách dobrodružné snímky stojí za HOVNO! zde je věčný vožrala, mafiáni, dobrodruh, vrtulník nadobro uzeměn, pořádna hromada zlata a řádna porce zábavy co chceme více a žádné digitálni triky nenahradí poctivou filmařinu.(24.5.2012)

Nedávnou jsem ho viděl po letech s původním dabingem a je to pořád skoro stejná bomba jako za totáče, kdy jsem to viděl aspoň 5x. Naprosto standardní dobrodružný film, jakých je hodně, ale pro mě s velkou příchutí nostalgie. Od dob tohoto filmu jsem chtěl jet na Nový Zéland, kam se hrabe LOTR. A dodneška používám některé hlášky. Přijde mi to jako docela milý film se sympatickými hrdiny.(29.1.2009)

• - Černobílá nahrávka na začátku filmu není pravá, ale byla natočena speciálně pro film. (Cheeker)

• - Letoun DC-3 použitý ve filmu objevil produkční designer Bernard Hides. Letoun byl vyroben během čtyřicátých let v Oklahoma City, USA. Nejdříve sloužil v Royal New Zealand Air Force. Poté jako výcvikový letoun, komerční letoun a nakonec jako stagliner, tedy jako transportní letoun převážející živou vysokou zvěř po Novém Zélandu. (Cheeker)

• - Ve filmu se objevují helikoptéry Hughes 300, Hughes 500C, Hughes 500D a Bell 206 JetRanger III. (Cheeker)