poster

Souboj o poklad Yankee Zephyru

 • Česko

  Poklad z Yankee Zephyru

 • Česko

  Souboj o poklad z Yankee Zephyru

 • Austrálie

  Race for the Yankee Zephyr

 • Československo

  Súboj o poklad Yankee Zephyra

Akční / Drama / Dobrodružný

Austrálie / Nový Zéland / USA, 1981, 111 min

Režie:

David Hemmings

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

Vincent Monton

Hudba:

Brian May
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  **

  Neznámý a dost nepovedený pokus o akčně laděný dobrodružný snímek. Film na jednu stránku má vše co by měl mít jako je zápletka o hledání pokladu, dva neústale se (slovně i fyzicky) pošťuchující sympaťáky, honičky vzduchem, zemí i mořem i neschopné padouchy ale žádná z těchto složek nefunguje tak jak má a já se opravdu hodně nudil.(19.8.2010)

 • kenkaku
  ****

  Nedávno během večerní nudy u TV tak klikám a klikám a najednou co to nedávají? Jeden ze tří "kultovních" filmů mého mládí (které jsem viděl v TV jako kluk, protože je tenkrát jako jedny z mála pustili komunisti do TV - ty další dva byly Vražedné utkání a Drsný chlapík btw ;)). No nebudu to protoahovat, vydržel jsem u něj až do konce i když jsem ho jako kluk viděl tucetkrát (VHS rules). Za ty roky samozřejmě o svůj lesk přišel, nicméně z roztomilé jednoduchosti a chytlavého zpracování zůstalo vše. Z nostalgie tedy přidávám jednu hvězdičku a s klidným svědomím se na něj podívám příště zase :).(30.6.2014)

 • Radyo
  ***

  Tento nenáročný snímek od protinožců zaujme hlavně příznivce dobrodružných filmů. Ze známějších tváří je zde k vidění jen Donald Pleasence, známý hlavně z "Halloweenské" série, ale to kvalitu nijak nesráží směrem dolů, ovšem ani nezvedá směrem vzhůru. Pokud nemáte na sobotní odpoledne nic lepšího na práci, můžete 2 hodiny klidně zaplácnout sledováním tohoto snímku (pokud jej zrovna bude uvádět některá TV, nebo jej budete mít na videu).(3.1.2003)

 • wosho
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů mého dětství. Nevím jak bych ho hodnotil dnes, ale tehdy to byla pro mě pecka.-viděno nedávno. Sice kouzlo co to mělo v mých vzpomínkách vyprchalo, stále je to skvělá dobrodružná podívaná. Hlavně Donald Pleasence a George Peppard jsou ve svých rolích absolutně dokonalí.(10.12.2008)

 • route60
  *****

  Pro mě osobně Poklad Yankee Zephyru legenda, nenaročná ale zábavná a dnešní v uvozovkách dobrodružné snímky stojí za HOVNO! zde je věčný vožrala, mafiáni, dobrodruh, vrtulník nadobro uzeměn, pořádna hromada zlata a řádna porce zábavy co chceme více a žádné digitálni triky nenahradí poctivou filmařinu.(24.5.2012)

 • - Ve filmu se objevují helikoptéry Hughes 300, Hughes 500C, Hughes 500D a Bell 206 JetRanger III. (Cheeker)

 • - Černobílá nahrávka na začátku filmu není pravá, ale byla natočena speciálně pro film. (Cheeker)

 • - Původně se měl film natáčet v Queenslandu v Austrálii, ale nakonec se točilo v okolí Queenstownu na Novém Zélandu. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace