poster

Souboj o poklad Yankee Zephyru

 • Česko

  Poklad z Yankee Zephyru

 • Česko

  Souboj o poklad z Yankee Zephyru

 • Austrálie

  Race for the Yankee Zephyr

 • Československo

  Súboj o poklad Yankee Zephyra

Akční / Drama / Dobrodružný

Austrálie / Nový Zéland / USA, 1981, 111 min

Režie:

David Hemmings

Scénář:

Everett De Roche

Kamera:

Vincent Monton

Hudba:

Brian May
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Horácius
  *****

  K tomuto filmu mám vztah více než vřelý. V době, kdy šel v kinech, to byla absolutní špička ať už se zábavy nebo akce týká. Hlavně způsob vyprávění příběhu je mi velmi sympatický, včetně výborně nasnímaných akčních scén - takto se má točit aby si to divák užil, a ne koukat na nějaké epileptické záchvaty kameramanů ve filmech z poslední doby. Herci a jejich postavy jsou také dostatečně sympatičtí, a film pro mě neztrácí na atraktivitě ani po letech, a to už nějaký ten pátek za sebou má. V rámci svého žánru klidně 90% nebo i trochu více.(27.12.2006)

 • Malarkey
  **

  Bože tenhle film byl šílenej. Z těch postav mě zaujal hlavní herec, kterej byl trapnou kopií Indiana Jonese, pak ta holka, která byla naprosto brutální hysterka a občas pronesla něco, za kterou bych jí zkop z kopce a pak dědek, kterej neuvěřitelně chlastal a v českym dabingu neměl chybu. Vlastně ten dědek jedinej stál za to tenhle film vidět, protože tam házel jednu hlášku za druhou a vypil tam neuvěřitelný množství chlastu. Dokonce jsem si všim, že během jedné scény vychlastal jednu flašku, placatici a ke konci držel další flašku, která byla skoro prázdná.(18.3.2012)

 • Pořez
  ***

  Krátce řečeno je to pakárna. Ale v když to k nám (ještě do ČR) tehdy přišlo, byla to pecka. Dneska už moc nenadchne, hlavně si co chvíli říkám "tohle už jsem někde viděl...". Nic novýho pod sluncem, zaběhnutý model filmů podobného ražení: svérázný hrdina, jeho kamarád "blb, mamlas a alkoholik" a kamarádova krásná dcera z "jiného světa". Poklad a to nejlépe velký a záludně "zašitý". Banda všehoschopných ničemů, kteří vše akorát komplikují. Ale komplikují to tak obratně, že se hrdina nakonec dá do kupy s kráskou... Dá se u toho solidně "vypnout" a o tom to asi i je. Nic víc, nic míň.(2.8.2004)

 • dopita
  ***

  Tohle je film, kterej sem poprvý viděl, když mi bylo asi tak třináct a děsně mě to bavilo. Dneska musím uznat, že to zas takovej zázrak není, nicméně mě to baví pořád. Ve filmu sice není moc akce, ale humoru je tam dost a věčně nalitej Donald Pleasence je k sežrání. Existujou pokud vím čtyři dabingy, ten z Pardubic (vysílala TV Nova v. r. 1994) nemá chybu!.(19.4.2009)

 • blackrain
  *****

  Někdo považuje za poklad rodinné stříbro, staré pohlednice a vzpomínky, rodinu a někdo ztroskotané letadlo napěchované zlatými cihlami, medailemi, penězi a whiskou. O letadlo má ale zájem i jistý pan Braun, proto se rozpoutá dobrodružná lahůdková honba za pokladem nesmírné ceny. Krásná osmdesátková jízda, kterou jsem si v pohodě užila. Krásné letecké záběry mě uchvátily. Taky bych nesedla do podivného hmyzu z rezavého kovu, ale kdyby nebyla jiná možnost, tak bych musela. Hudba byla naprosto dokonalá.(28.3.2009)

 • - Letoun DC-3 použitý ve filmu objevil produkční designer Bernard Hides. Letoun byl vyroben během čtyřicátých let v Oklahoma City, USA. Nejdříve sloužil v Royal New Zealand Air Force. Poté jako výcvikový letoun, komerční letoun a nakonec jako stagliner, tedy jako transportní letoun převážející živou vysokou zvěř po Novém Zélandu. (Cheeker)

 • - Film je věnován řidičům motorových člunů Johnu Rillstonovi a Billu Clarkovi a jejich koordinátorovi Colinu Robinsonovi, kteří zahynuli při natáčení. (Cheeker)

 • - Film je inspirován skutečnou událostí z 2. světové války, když se ztratil americký letoun DC-3, který vezl výplaty pro americkou Tichomořskou flotilu. Letoun havaroval a posléze byl nalezen u Cape York na severu australského Queenslandu. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace