Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Chrochtam blahom! Najjednoduchsie sa da tento skvost vyjadrit troma pismenkami WOW. A teraz trosku zlozitejsie :) To, co sa odohrava v tomto filme je po nesmierne dlhej-predlhej dobe ten najuveritelnejsi a najrealnejsi zivotny pribeh, aky som mala tu cest vidiet. Vsetky zucastnene osoby su prirodzene, ako vytrhnute z bezneho zivota nas beznych smrtelnikov... Anton je jeden vynikajuci herec, ktory ma pred sebou dufam skvelu karieru, Susan je zarukou kvality a mlade kocky Willa a Eva su neuveritelne nadherne a talentovane herecky a tiez sa tesim, kedy ich uvidim v dalsich filmoch. Takze summa summarum, smiala som sa, plakala, rozculovala, zasiahla ma proste cela plejada krasnych pocitov a vrelo odporucam vsetkym, ktori neziju v umelo vykonstruovanom svete falosnych penazi, ceckov a usmevov, ale v nelahkom zivote, kde si vsetko musime zasluzit.(31.10.2009)

Znáte ten pocit, když se díváte na film a tušíte že něco podobného už jste někdy v minulosti viděli, a to dokonce nejednou, ale přesto si to užíváte? Tohle přesně se u tohoto filmu stalo mě. Prostředí maloměsta, teenageři se svými problémy a jimž nikdo nerozumí, nudná práce, zkrátka nuda, stereotyp, šeď. Ale přesně takovéto filmy mě baví a oslovují a ani tento film není žádnou výjimkou. Jak už jsem se zmínil v nějakém jiném komentáři, já zkrátka miluju v amerických filmech maloměstské prostředí, a když se k tomu přidá žánr teenage komedie prodrchnutého dramatem, tak mé divácké srdce nadšením zaplesá. Já jsem si tento příběh skoro jako ze života parádně užil a jsem maximálně spokojený, ovšem zároveň je asi potřeba vysvětlit, proč tedy neuděluji pět hvězd. Je to z toho důvodu, že v určitých fázích příběhu jsem se nudil a film si nedokázal po celou dobu udržet rovnoměrně mou pozornost, a to já u filmů považuji za zásadní chybu. Pokud se mám vyjádřit k hercům, tak jsem byl zvědavý především na Antona Yelchina, který mě zaujal ve filmu "Charlie Bartlett" a tento herec mě ani tentokrát nezklamal, ovšem Eva Amuri mi k srdci nepřirostla a nepřišla mi příliš sympatická, ale v rámci možností zvládla svou roli dobře. Celkově tedy film hodnotím jako příjemné překvapení a uděluji čtyři hvězdy.(13.6.2011)

Je to můj život, tak jakýpak štráchy :) Uprostřed nicoty je marijánový pole a dluhy. Tobogán, děti, tfuj a taky máma. Ta si kupuje kabáty, megera! Bytostný optimista zaplesá, protože v tom vidí svůj pokřivený odraz, narozdíl od zablešeného rádoby Brouka Pytlíka, jenž všechno věděl, všechno znal, leč usmát se nenadál. Mám-li chuť vystrčit bosé nohy z auta, lézt po skalách, hodovat, plavat či se prostě jen vysvléct z denní všednosti, pak do toho! Myslím, že to byl úkol. Myslím, že jsem ho splnil. Na jedničku! Zdar!(17.6.2010)

Móda marihuanových roadmovies, i když tahle konkrétní se odehrává jenom na jednom místě, mě nijak nepohltila, skoro naopak. Většinou to v nich vypadá tak, že na světě je sice plno svinstva, ale všechno je vlastně tak nějak cool a v pohodě. Jenže ono není, jakkoli vše je stav mysli. Tenhle malý příběh, odehrávající se uprostřed ničeho, má pro mě tu výhodu, že i když se nebere příliš vážně, zase takovou bžundu si z patálií svých hrdinů nedělá. Je příjemný, celkem realisticky nekomplikovaný, a nebýt cukrkandlového finále, také zcela nepodbízivý. Solidní čtyřka.(1.11.2011)

• honajz

Asi jsem viděl jiný film. O nějakých postavách jako vytržených z reálného života nemůže být snad ani řeč. Celé je to pohádkově laděné. On nezdárný synek z bohaté rodiny, ona Popelka. Setkají se v aquaparku a pak spolu jezdí autem a prožívají různé příhody, aby on nakonec mohl ukázat, jakej je charakter. Jejich rodiče jsou každý po svém dementi - jedno jestli bohatej pošuk, nebo nákupů a slev chtivá "chudá" máma. Strašně z toho čiší ta snaha o nezávislý film, ta snaha vykřikovat, podívejte, jak charakterní postavy tady předvádím. Ale pro mě je to prostě jen a jen pohádka s otevřeným koncem. Možná pro druhý díl, druhého léta. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/uprostred-nicoty.html(3.7.2010)

• - Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)