Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Móda marihuanových roadmovies, i když tahle konkrétní se odehrává jenom na jednom místě, mě nijak nepohltila, skoro naopak. Většinou to v nich vypadá tak, že na světě je sice plno svinstva, ale všechno je vlastně tak nějak cool a v pohodě. Jenže ono není, jakkoli vše je stav mysli. Tenhle malý příběh, odehrávající se uprostřed ničeho, má pro mě tu výhodu, že i když se nebere příliš vážně, zase takovou bžundu si z patálií svých hrdinů nedělá. Je příjemný, celkem realisticky nekomplikovaný, a nebýt cukrkandlového finále, také zcela nepodbízivý. Solidní čtyřka.(1.11.2011)

Velmi sympatická "indie" podívaná, kterou svými výkony a přítomností pozvedávají o úroveň výš Anton Yelchin i rodinné duo Eva Amurri - Susan Sarandon. Přesto mě dějově snímek trochu zklamal, na těch 92 minut zasněné záběry nekonečně prázdné krajiny a modrého nebe nad vodním parkem, v němž Dorian a Grace pracují, prostě nestačí...(11.6.2011)

Život není lehký, život je svině. Americký nezávislý film to dokazuje v každém rodinném dramatu, s jakýmsi prvkem komedie, který se u nich objeví. A že jich je. Když to ale porovnám se Skandinávií, tak pro mě prostě většina těhlech americkejch dramat jsou obrovský průměr a to včetně legrace, kterou by si ve filmu přáli, ale mě ten decentní humor prostě nebaví. I když pravda, že tady se to občas docela pěkně rozjíždělo. Ale jenom občas.(11.12.2011)

Z filmu mám takový smíšený pocit. I přes všechny až neuvěřitelné příhody je to snímek, který vyznívá uvěřitelně a přirozeně, bez přílišného nátlaku na diváka. Jsou zde vynikající dramatické pasáže, ale bohužel i ty, které uspávají a během nich jsem měl chuť děj popohánět kupředu. Naštěstí to nebylo tak často a tak se snímek dostal v mém hodnocení hodně nad průměr. Jenže ke čtyřem hvězdám tomuhle fimlu přeci jen něco chybí. Utekl týden a já si už nemohu vzpomenout, o co tady vlastně šlo. Vybavuju si dvě tři scény a to je vše. Zůstal jen docela příjemný pocit. 70 %(31.7.2010)

Uprostred ničoty je film o rodine, jednom lete, priateľstve, láske, drogách, osamelosti a hľadaní sa. Všetky prvky, ktoré vo filme sú, majú evokovať ničotu (prostredie malomesta, leto, kedy väčšina mladých ľudí „nemá čo robiť.“). S filmom sa dá, vďaka jeho reálnemu pôsobeniu, ľahko stotožniť. Zároveň film tak trochu pôsobí ako kritika byrokracie (scéna v škole) a toho, že v dnešnom svete vládnu peniaze, bez ktorých by sloboda akoby nebola možná. Mladí ľudia zisťujú, že na to, aby sa niekam dostali, potrebujú peniaze. Hľadajú vlastné šťastie - nachádzajú ho však nie v hmotnom vlastníctve, ale v harmonických medziľudských vzťahoch.Na mňa film pôsobil. Proste pôsobil. Vnímam ho ako zobrazenie začiatku skutočného žitia.„V živote nedostaneme to, čo si zaslúžime. Dostaneme to, čo očakávame. Takže zvýšme svoje očakávania.“(9.2.2012)

• - Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)