Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Další z řady malých, nezávislých filmů z amerického předměstí, kde není vše růžové, jak se na první pohled může zdát. Film trpí na poněkud chudší a stereotypní scénář (kde samozřejmě nechybí tajemství vyplouvající na povrch) ale herci naštěstí dokáží diváka natolik zaujmout, že film dokouká a příjemně se pobaví.(30.11.2012)

„Máme dvě pračky, ale do jedné neteče voda a z druhé neodtéká!“ Jakoby tenhle nemalý problém domácnosti ilustroval tyhle milostné, přátelské i rodinné vztahy. Ona potřebuje peníze na studium, on je lehce roztěkaný dealer marihuany. Oba sžírá neveselá minulost. Ona svolí, že mu bude dělat řidiče, scénárista navíc přidá další netriviální postavičky a na mix romantiky, dramatu i komedie je zaděláno. Je přitom soudný a uvěřitelný, jeho komické i dramatické podtóny nevyznívají do prázdna, čemuž úspěšně pomáhají i dobře zvolení herci (pro Evu Amurri to rozhodně není první film, kde hraje se svou skutečnou matkou Susan Sarandon). Problém se naťukne, děj začne plynout, bez zásadních odboček a ostřejších zatáček. Což je vlastně i škoda. Nicméně i tak milá jednohubka.(21.11.2014)

Znáte ten pocit, když se díváte na film a tušíte že něco podobného už jste někdy v minulosti viděli, a to dokonce nejednou, ale přesto si to užíváte? Tohle přesně se u tohoto filmu stalo mě. Prostředí maloměsta, teenageři se svými problémy a jimž nikdo nerozumí, nudná práce, zkrátka nuda, stereotyp, šeď. Ale přesně takovéto filmy mě baví a oslovují a ani tento film není žádnou výjimkou. Jak už jsem se zmínil v nějakém jiném komentáři, já zkrátka miluju v amerických filmech maloměstské prostředí, a když se k tomu přidá žánr teenage komedie prodrchnutého dramatem, tak mé divácké srdce nadšením zaplesá. Já jsem si tento příběh skoro jako ze života parádně užil a jsem maximálně spokojený, ovšem zároveň je asi potřeba vysvětlit, proč tedy neuděluji pět hvězd. Je to z toho důvodu, že v určitých fázích příběhu jsem se nudil a film si nedokázal po celou dobu udržet rovnoměrně mou pozornost, a to já u filmů považuji za zásadní chybu. Pokud se mám vyjádřit k hercům, tak jsem byl zvědavý především na Antona Yelchina, který mě zaujal ve filmu "Charlie Bartlett" a tento herec mě ani tentokrát nezklamal, ovšem Eva Amuri mi k srdci nepřirostla a nepřišla mi příliš sympatická, ale v rámci možností zvládla svou roli dobře. Celkově tedy film hodnotím jako příjemné překvapení a uděluji čtyři hvězdy.(13.6.2011)

...tak to se mi moc a moc líbilo. Naprosto skvělé, ze života a plné krutých pravd a emocí. Anton Yelchin je vynikající a už teď dokazuje, že umí zahrát roli tak, že mu věříte. Je ohromně přirozený. Výborný scénář a hlavně dobře zahrané a zrežírované - ano tím pilotem, který to nezvládl v jednom z největších filmových hitů z let osmdesátých, z filmu Top Gun - Johnem Stockwellem. A mimochodem představitelka Grace Eva Amurri je ve skutečnosti dcerou Susan Sarandon.(24.6.2010)

• Rockerman

Nevím,ale zdá se mi že ten film je strašně špatný.Nejhorší jsou dialogy!!!To se opravdu mladí lidé v Americe baví takovýmto způsobem.Samé koktání,neúpřimnost,pokrytectví a když už se někdo vymáčkne,pak se zas stokrát omlouvá,že to tak nemyslel.Vím tento způsob dialogů je téměř v každém americkém filmu,jenže tady toho bylo už příliš.Někdy to bylo až k nevydržení!!!A ten děj? Velebený otec se zabije ,kvůli nevěrné manželce a nechá dvě malé dcery zrovna jí napospas.No to je mi hrdina!!!Tento film je podle mého názoru odpad,protože podobná témata řeší daleko lepší filmy.(21.7.2010)

• - Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)