Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Uprostred ničoty je film o rodine, jednom lete, priateľstve, láske, drogách, osamelosti a hľadaní sa. Všetky prvky, ktoré vo filme sú, majú evokovať ničotu (prostredie malomesta, leto, kedy väčšina mladých ľudí „nemá čo robiť.“). S filmom sa dá, vďaka jeho reálnemu pôsobeniu, ľahko stotožniť. Zároveň film tak trochu pôsobí ako kritika byrokracie (scéna v škole) a toho, že v dnešnom svete vládnu peniaze, bez ktorých by sloboda akoby nebola možná. Mladí ľudia zisťujú, že na to, aby sa niekam dostali, potrebujú peniaze. Hľadajú vlastné šťastie - nachádzajú ho však nie v hmotnom vlastníctve, ale v harmonických medziľudských vzťahoch.Na mňa film pôsobil. Proste pôsobil. Vnímam ho ako zobrazenie začiatku skutočného žitia.„V živote nedostaneme to, čo si zaslúžime. Dostaneme to, čo očakávame. Takže zvýšme svoje očakávania.“(9.2.2012)

Móda marihuanových roadmovies, i když tahle konkrétní se odehrává jenom na jednom místě, mě nijak nepohltila, skoro naopak. Většinou to v nich vypadá tak, že na světě je sice plno svinstva, ale všechno je vlastně tak nějak cool a v pohodě. Jenže ono není, jakkoli vše je stav mysli. Tenhle malý příběh, odehrávající se uprostřed ničeho, má pro mě tu výhodu, že i když se nebere příliš vážně, zase takovou bžundu si z patálií svých hrdinů nedělá. Je příjemný, celkem realisticky nekomplikovaný, a nebýt cukrkandlového finále, také zcela nepodbízivý. Solidní čtyřka.(1.11.2011)

Život není lehký, život je svině. Americký nezávislý film to dokazuje v každém rodinném dramatu, s jakýmsi prvkem komedie, který se u nich objeví. A že jich je. Když to ale porovnám se Skandinávií, tak pro mě prostě většina těhlech americkejch dramat jsou obrovský průměr a to včetně legrace, kterou by si ve filmu přáli, ale mě ten decentní humor prostě nebaví. I když pravda, že tady se to občas docela pěkně rozjíždělo. Ale jenom občas.(11.12.2011)

Eva Amurri mi svyma vypoulenyma ocima lezla na nervy a ani nemam pocit, ze by podedila mamincin herecky talent. Ale nastesti mi vsechno vynahradil Anton Yelchin, kluk tak talentovany, az to bere dech. Byl zase tak sladce bezbranny, ze ve mne spustily vsechny ochranitelske pudy, a mel tak nevinoucky kukuc, ze i prodavani travy se zdalo uplne v poradku :).(25.6.2010)

Životné ťažkosti v ľahkom prevedení. Až teraz som si uvedomil ako veľmi depresívne miesta sú vodné parky. A že Yelchin je vlastne charakterový herec ako prasa. Stockwell nakrútil príjemný film. Neponúka síce nič nové a pridržiava sa všetkých možných klišé ale aj napriek tomu je iný. Myslím si, že je to hlavne postavami. Nemôžete im totiž priať nič iné, len to najlepšie a ono sa im do aj tak stále nedostáva. Ale každá z nich si dokáže uvedomiť svoje šťastie v nešťastí. Krásna Eva Amurri Martino mi spríjemňovala každú jednu sekundu v ktorej sa objavila a Willa Holland mi niekoľko krát ukradla srdce a potom mi ho znova vrátila na správne miesto. Ja viem, že možno všetko čo píšem sú bludy prvotného rázu, ale občas film tak sadne, že sa vám zdá všetko odrazu ľahšie. A len tak ležať v tráve a pozerať sa na oblaky, alebo sa rozhodnúť správne keď to situácie veľmi nedovoľuje. V tom je skutočná hodnota. A tento film jej má na rozdávanie. Aj keď to robí veľmi jednoduchým spôsobom.(16.5.2014)

• - Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)