Uprostřed nicoty

Middle of Nowhere

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 92 min

Móda marihuanových roadmovies, i když tahle konkrétní se odehrává jenom na jednom místě, mě nijak nepohltila, skoro naopak. Většinou to v nich vypadá tak, že na světě je sice plno svinstva, ale všechno je vlastně tak nějak cool a v pohodě. Jenže ono není, jakkoli vše je stav mysli. Tenhle malý příběh, odehrávající se uprostřed ničeho, má pro mě tu výhodu, že i když se nebere příliš vážně, zase takovou bžundu si z patálií svých hrdinů nedělá. Je příjemný, celkem realisticky nekomplikovaný, a nebýt cukrkandlového finále, také zcela nepodbízivý. Solidní čtyřka.(1.11.2011)

Uprostred ničoty je film o rodine, jednom lete, priateľstve, láske, drogách, osamelosti a hľadaní sa. Všetky prvky, ktoré vo filme sú, majú evokovať ničotu (prostredie malomesta, leto, kedy väčšina mladých ľudí „nemá čo robiť.“). S filmom sa dá, vďaka jeho reálnemu pôsobeniu, ľahko stotožniť. Zároveň film tak trochu pôsobí ako kritika byrokracie (scéna v škole) a toho, že v dnešnom svete vládnu peniaze, bez ktorých by sloboda akoby nebola možná. Mladí ľudia zisťujú, že na to, aby sa niekam dostali, potrebujú peniaze. Hľadajú vlastné šťastie - nachádzajú ho však nie v hmotnom vlastníctve, ale v harmonických medziľudských vzťahoch.Na mňa film pôsobil. Proste pôsobil. Vnímam ho ako zobrazenie začiatku skutočného žitia.„V živote nedostaneme to, čo si zaslúžime. Dostaneme to, čo očakávame. Takže zvýšme svoje očakávania.“(9.2.2012)

Z filmu mám takový smíšený pocit. I přes všechny až neuvěřitelné příhody je to snímek, který vyznívá uvěřitelně a přirozeně, bez přílišného nátlaku na diváka. Jsou zde vynikající dramatické pasáže, ale bohužel i ty, které uspávají a během nich jsem měl chuť děj popohánět kupředu. Naštěstí to nebylo tak často a tak se snímek dostal v mém hodnocení hodně nad průměr. Jenže ke čtyřem hvězdám tomuhle fimlu přeci jen něco chybí. Utekl týden a já si už nemohu vzpomenout, o co tady vlastně šlo. Vybavuju si dvě tři scény a to je vše. Zůstal jen docela příjemný pocit. 70 %(31.7.2010)

Hledání se vyplácí! Film "Uprostřed nicoty" nás zavádí do období pomaturitních prázdnin, kdy se dívka jménem Grace snaží marně vydělat peníze na svá budoucí studia lékařství. Brigáda v místním aquaparku (jak už jsem naznačil) však nepřináší tolik financí, kolik by bylo potřeba...Tento paradox s sebou přináší druhou ústřední postavu - Doriana, adoptovaného synáčka, kterého rodiče poslali na léto do malebného městečka v Missouri, aby pocítil, že ne všechno je v životě zadarmo. Dochází k setkání, vzniku přátelství, nalezení vzájemné důvěry, jiskření, ale hlavně, z pohledu Grace možnost, jak získat (i když nelegálně) zmíněné finance na studium...Příběh má velmi dobrý spád, nijak se nevleče a přináší s sebou řadu úsměvných, ale i méně úsměvných scén. Velkým plusem celého filmu je fakt, že závěr není tou typickou přesládlou americkou tečkou, ale reálným obrazem vztahu dvou hlavních hrdinů. Pro mě má film podstatně vyšší hodnotu, než je pouhých 70%. Pět hvězdiček a poklona mladým hercům.(18.8.2010)

Velmi sympatická "indie" podívaná, kterou svými výkony a přítomností pozvedávají o úroveň výš Anton Yelchin i rodinné duo Eva Amurri - Susan Sarandon. Přesto mě dějově snímek trochu zklamal, na těch 92 minut zasněné záběry nekonečně prázdné krajiny a modrého nebe nad vodním parkem, v němž Dorian a Grace pracují, prostě nestačí...(11.6.2011)

• - Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)