Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Uprostřed nicoty nabízí nekonvenční směs komedie, dramatu a teenagerovské romance. Roztěkaného a problémového Doriana Spitze (Anton Yelchin – Alpha Dog) posílají jeho adoptivní rodiče na léto ke strýčkovi do malého městečka kdesi v Missouri. Bez jakékoli možnosti odsud uniknout musí pracovat v místním vodním parku, kde se seznamuje se svou novou kolegyní Grace Berry (Eva Amurri – Černá ovce). Grace si tu vydělává peníze na studia lékařské fakulty, protože se nedočkala pomoci od své univerzity, ani od své matky Rhondy (Susan Sarandon – Mrtvý muž přichází), která raději investuje peníze do Graciny mladší a krásné sestry Taylor (Willa Holland – O.C.). Není se tedy čemu divit, že když Dorian seznamuje Grace se svým plánem, jak si prodejem marihuany vydělat nějaké peníze navíc, Grace po chvilce váhání nabízí své služby jako řidička. Během léta jejich podnikání prosperuje lépe, než by oba čekali a vzniká mezi nimi velmi neobvyklé přátelství. Dorian se od Grace dozvídá o sebevraždě jejího otce i to, že její vztah s Taylor a Rhondou nebýval vždycky takhle špatný. Postupně si Dorian uvědomuje, že ke Grace cítí víc než jen náklonnost, té se však mnohem víc líbí pohledný světák Ben (Justin Chatwin – Válka světů). Mezitím v osamělé dospívající Taylor roste sexuální touha a dělá si zálusk na Doriana. Nakonec si tito tři mladí lidé navzájem pomohou nalézt v sobě sílu vypořádat se s nepříjemnými pravdami z minulosti svých blízkých a navíc dát smysl svým budoucím životům. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (73)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Další z řady malých, nezávislých filmů z amerického předměstí, kde není vše růžové, jak se na první pohled může zdát. Film trpí na poněkud chudší a stereotypní scénář (kde samozřejmě nechybí tajemství vyplouvající na povrch) ale herci naštěstí dokáží diváka natolik zaujmout, že film dokouká a příjemně se pobaví. ()

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Uprostred ničoty je zase len nič. Nech sa na mňa mladí 17-18 roční ľudia nehnevajú, ale toto proste neberiem. Ich existenčné problémy sa im možno v tom zraniteľnom období života zdajú svetoborné a kľúčové, mne pripadajú ale len podružné a bezvýznamné. Dobrý "coming out of age" film bol podľa mňa The Spectacular Now, toto je naozaj len taká jednohubka. A hlavná hrdinka je fakt "alternatívne krásna". ()

Reklama

fmash 

všechny recenze uživatele

Móda marihuanových roadmovies, i když tahle konkrétní se odehrává jenom na jednom místě, mě nijak nepohltila, skoro naopak. Většinou to v nich vypadá tak, že na světě je sice plno svinstva, ale všechno je vlastně tak nějak cool a v pohodě. Jenže ono není, jakkoli vše je stav mysli. Tenhle malý příběh, odehrávající se uprostřed ničeho, má pro mě tu výhodu, že i když se nebere příliš vážně, zase takovou bžundu si z patálií svých hrdinů nedělá. Je příjemný, celkem realisticky nekomplikovaný, a nebýt cukrkandlového finále, také zcela nepodbízivý. Solidní čtyřka. ()

Beagle 

všechny recenze uživatele

Velmi sympatická "indie" podívaná, kterou svými výkony a přítomností pozvedávají o úroveň výš Anton Yelchin i rodinné duo Eva Amurri - Susan Sarandon. Přesto mě dějově snímek trochu zklamal, na těch 92 minut zasněné záběry nekonečně prázdné krajiny a modrého nebe nad vodním parkem, v němž Dorian a Grace pracují, prostě nestačí... ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Asi jsem viděl jiný film. O nějakých postavách jako vytržených z reálného života nemůže být snad ani řeč. Celé je to pohádkově laděné. On nezdárný synek z bohaté rodiny, ona Popelka. Setkají se v aquaparku a pak spolu jezdí autem a prožívají různé příhody, aby on nakonec mohl ukázat, jakej je charakter. Jejich rodiče jsou každý po svém dementi - jedno jestli bohatej pošuk, nebo nákupů a slev chtivá "chudá" máma. Strašně z toho čiší ta snaha o nezávislý film, ta snaha vykřikovat, podívejte, jak charakterní postavy tady předvádím. Ale pro mě je to prostě jen a jen pohádka s otevřeným koncem. Možná pro druhý díl, druhého léta. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/uprostred-nicoty.html ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Představitelka Grace Eva Amurri je dcerou Susan Sarandon, která zde hraje její matku, i ve skutečném životě. (monolog)

Reklama

Reklama