Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Speciální tým expertů na paranormální jevy vyšetřuje a dokumentuje nadpřirozená zjevení... Jste připraveni na zákaz vycházení? Trojice nebojácných dobrodruhů Zak Bagans, Nick Groff a Aaron Goodwin ze zábavného dokumentárního seriálu o dobrodružstvích na místech, kde údajně straší, do toho jde po hlavě. V každém dílu se trio nejdříve seznámí s historií strašidelného místa. Vyzpovídá historiky i očité svědky a vyzbrojí se příběhy o duších těch, kteří tam zemřeli. Nakonec se tam Zak, Nick a Aaron nechají zamknout od soumraku do úsvitu a stráví noc vyvoláváním duchů. (TV Prima)

(více)

Recenze (61)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Zatím jsem viděl jen jeden díl a kdoví, jestli uvidím další, tak to zhodnotím rovnou, i když můžete namítat, že hodnotit jeden díl je o ničem, v tomhle případě to myslím nevadí. Styl dokumentu mi velmi sedl. Parta zajímavejch chlápků nejdřív shromáždí očitá svědectví o zjeveních duchů, sem tam se poradí s "odborníky" a pak se vydají na místo a začnou natáčet. Já osobně na duchy věřím a nevím, proč zpochybňovat zrovna mnou viděnou epizodu Duchové skanzenu, neboť to vypadalo hodně realisticky a v tomhle případě bych těm natočeným záběrům i věřil. A v tom je další kouzlo pořadu - jestli je to fejk, a jestli jo, tak je to fejk jako bejk a navíc neskutečně působivě, reálně a neskutečně uvěřitelně udělaný. Navíc to má parádní atmosféru, skvělé průvodce a na rozdíl od mnoha podobných doku pořadů je to i hodně kvalitní, zábavné a místy pro někoho možná i šokující. 75%. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

"My name is Zak Bagans. I never believed in ghosts until I came face to face with one. So I set out on a quest to capture what I once saw onto video..." Trojice chlápků v téhle reality-show cestuje po strašidelných místech USA (výjimečně si zajedou i někam do světa), kde se snaží s pomocí kamer s nočním vidění a moderního technického vybavení natočit duchy a paranormální jevy. Přirozeně, že v každém dílu něco natočí, ať už jsou to samovolně pohybující se objekty, stíny, postavy nebo nevysvětlitelné hlasy. Výjimečně je něco poškrábe či posedne. Co na to říct? Jak už napsali kolegové v předešlých komentářích, jestli je to fake, tak zatraceně dobře a působivě udělaný. Jestli je to pravda, tak je to šokující. Já osobně jsem skeptik, nevěřím na takové věci, navíc v televizi člověk nemůže věřit prakticky ničemu, ale někdy si při sledování říkám: "Tohle vypadá poměrně věrohodně, co když na tom něco je...". Ale i kdyby to pravda nebyla, je to tak působivé, že z toho člověka nejednou mrazí v zádech, kam se na to hrabe většina filmových hororů. Není to však pouze strašidelné, je zde i porce humoru, o který se stará ústřední trojice, která je sympatická a vyzdvihuje tento pořad oproti jiným duchařským show. Jednotlivé díly tohoto pořadu jsou dostupné na youtube. Zhlédl jsem zatím všechny a i když musím říct, že v posledních řadách už tomu chybí ta šťáva, už to není tak strašidelné, je tam plno zbytečné výplně než se dostanou k samotnému vyšetřování a neustále si zvou na pomoc nějaké zvláštní hosty (kde jsou ty časy, kdy to byli jen Zak, Nick a Aaron na nějakém izolovaném strašidelném místě), tak se pořád těším na nové díly. Jak jsem říkal, zatraceně mě to baví a je mi jedno, jestli je to celé podvod. To nehraje roli, důležitá je ta strašidelná atmosféra. Neodsoudím výborný horor jen proto, že není skutečný... Edit 2018: Pořád na to koukám, ale s novými sériemi je stále více evidentní, že je to celé podvod. Už je to moc přehnané a mnohé "experimenty" a jejich výsledky k smíchu (nejstupidnější mi přijde ta textová komunikace s duchy přes mobilní aplikaci :D). Ale i tak je to pořád zatraceně dobře udělaný podvod. A mě to stále baví. Každopádně už koukám jen na díly ze zajímavých lokací. ()

Reklama

Ainy

všechny recenze uživatele

Věřím tomu, že existují světy a časoprostory, které zatím náš mozek není schopen poznat, prozkoumat či jinak chápat. Věřím tomu, že jsou místa se silnou energií, na kterých se v minulosti staly silné události. Věřím, že se občas někomu přihodí něco, co si nedokáže vysvětlit, že se cítí divně, že je svědkem nevysvětlitelných úkazů či zvuků. Občas logika bojuje s pocity a u mě je to zatím fifty fifty. Poznala jsem na vlastní kůži mrazení a tíseň, pokud jsem se ocitla na místech, kudy procházela nějaká historie ... Věřím, že se někteří snaží za každou cenu přijít záhadě na kloub a s pomocí počítačové technologie dokázat, že tam "něco" je a mluví s nimi, dokonce se jim na obrazovce zobrazuje ve formě čar a úhlopříček. Nevím, nejsem tam s nimi a ani po tom netoužím. Nicméně skepse mě při občasném zhlédnutí dosti svazuje. Na pobavení ale dobré. Každopádně netuším, jak to celé ohodnotit. :-) ()

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Považuje-li někdo tento pořad za "kvalitní horor", patrně hororů v životě moc neviděl a bát se při této komické slátanině budou nejspíš jen dětští nebo psychicky narušení diváci. Přitom se jedná o další zářný příklad toho, jak si pár chlápků a jejich spolupracovníků udělalo výnosný kšeft z lidské blbosti. O tom, že tento obor působnosti má před sebou i nadále světlou budoucnost, a ona zmiňovaná blbost je nekonečná svědčí i zdejší nebývale vysoké hodnocení frašky jdoucí "Po stopách duchů". ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Po filmařské stránce jde o celkem kvalitní záležitost. Ale prostě nemohu přejít to, že jde o další z pořadů, který se snaží vzbuzovat dojem, že jde o nějaké vědecké zkoumání duchů. Jde o prachobyčejnou dänikenovskou pseudovědu a hloupou záhadologii nejhrubšího zrna, která dělá z lidí sofistikovaným způsobem blbce. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (5)

  • Sezona 2014 byla rozšířena o 7 extra epizod pod názvem "Ghost Adventures Aftershocks". (sabres72)
  • Manželský pár Mark a Debby Constantinovi, kteří několikrát, jako odborníci na EVP, pomáhali v tomto pořadu rozluštit hlasy duchů, zemřeli v roce 2015 tragickou smrtí za velmi dramatických podmínek. Jejich manželství bylo velmi bouřlivé a několikrát bylo nahlášeno domácí násilí, ať už ze strany Debby nebo ze strany Marka. Vše vyústilo v odstěhování se Debby do podnájmu, kde bydlela s dalšími dvěma spolubydlícími. Jednoho dne se jeden z nich vrátil domů a našel mrtvolu svého spolubydlícího a zjistil, že Debby je pryč. Ihned zalarmoval policii. Ta vypátrala Marka a Debby v jejich bytě, kam Mark Debby unesl a držel jako rukojmí. Po několikahodinovém vyjednávání, byla povolána zásahová jednotka, která do bytu vtrhla. Našla ale už jen dvě mrtvá těla. Podle prohlášení policie Mark vtrhl do bytu své ženy, kde při hádce zastřelil jejího spolubydlícího. Pak ji unesl do jejich vlastního bytu, kde ji později zastřelil a pak obrátil zbraň proti sobě. (Wishkah)
  • Zak Bagans si jako vášnivý sběratel předmětů, souvisejících s paranormální aktivitou, otevřel v Las Vegas Haunted Museum. Zároveň k tomu natočil dokument pro Travel Channel s názvem Deadly Possessions (2016). (LucyZ)

Reklama

Reklama