Speciální tým expertů na paranormální jevy vyšetřuje a dokumentuje nadpřirozená zjevení... Jste připraveni na zákaz vycházení? Trojice nebojácných dobrodruhů Zak Bagans, Nick Groff a Aaron Goodwin ze zábavného dokumentárního seriálu o dobrodružstvích na místech, kde údajně straší, do toho jde po hlavě. V každém dílu se trio nejdříve seznámí s historií strašidelného místa. Vyzpovídá historiky i očité svědky a vyzbrojí se příběhy o duších těch, kteří tam zemřeli. Nakonec se tam Zak, Nick a Aaron nechají zamknout od soumraku do úsvitu a stráví noc vyvoláváním duchů. (TV Prima)

Comida

Ghost Adventures mě celkem baví a ve večerních hodinách dokáže působit celkem nepříjemně. Nicméně přes to vše prostě musím uznat že pořad občas působí hodně amatersky a jak nesympatičtí trotlové běhají s kamerami a z každého prdu Caspera dělají scény mě vážně štve. Zkrátka občas je to zábavné a občas dosti hloupé. 5/10. ()

Crocuta odpad!

Považuje-li někdo tento pořad za "kvalitní horor", patrně hororů v životě moc neviděl a bát se při této komické slátanině budou nejspíš jen dětští nebo psychicky narušení diváci. Přitom se jedná o další zářný příklad toho, jak si pár chlápků a jejich spolupracovníků udělalo výnosný kšeft z lidské blbosti. O tom, že tento obor působnosti má před sebou i nadále světlou budoucnost, a ona zmiňovaná blbost je nekonečná svědčí i zdejší nebývale vysoké hodnocení frašky jdoucí "Po stopách duchů". ()

angel74

Na pocuchání nervů to celkem stačí, ale o věrohodnosti tohoto pořadu nemůže být ani řeč. Hoši jsou navíc až příliš hluční, když na ně údajný duch promluví, takže diváci slyší leda prdlačku. Rovněž by se docela hodilo vyvodit z každého případu paranormálních jevů seriózní závěr, o což se tady nikdo ani náznakem nepokouší. Nicméně pokud mám chuť se bát, tak tyhle duchařské historky překvapivě fungují kolikrát líp, než kdybych si pustila nějaký filmový horor k tomuto účelu přímo stvořený. (50%) ()

Ironfood

"Spiritbox promluvil" Náhodou jsem na to narazil na prima zoom, takže jsem se zpočátku domníval, že jde o nějaký dokument. Ale brzy se ukázalo, že jde o amatérskou duchařskou komedii, vhodnou zejména pro fanoušky Festivalu otrlého diváka a konzumenty lehkých drog... Prostě v podstatě odpad, který se za jistých okolností může díky své stupiditě stát kultovní pětihvězdičkovou záležitostí (k čemuž ovšem v mém případě zatím nedošlo:-) Asi nejvtipnější mi připadaly titulky objasňující nevysvětlitelné zvuky, například "nevysvětlitelné zavrčení", "nevysvětlitelný dětský hlas", "nevysvětlitelné tiché zavrčení" či můj nejoblíbenější "nevysvětlitelný zvuk tahání". ()

filmmovier

Zatím jsem viděl jen jeden díl a kdoví, jestli uvidím další, tak to zhodnotím rovnou, i když můžete namítat, že hodnotit jeden díl je o ničem, v tomhle případě to myslím nevadí. Styl dokumentu mi velmi sedl. Parta zajímavejch chlápků nejdřív shromáždí očitá svědectví o zjeveních duchů, sem tam se poradí s "odborníky" a pak se vydají na místo a začnou natáčet. Já osobně na duchy věřím a nevím, proč zpochybňovat zrovna mnou viděnou epizodu Duchové skanzenu, neboť to vypadalo hodně realisticky a v tomhle případě bych těm natočeným záběrům i věřil. A v tom je další kouzlo pořadu - jestli je to fejk, a jestli jo, tak je to fejk jako bejk a navíc neskutečně působivě, reálně a neskutečně uvěřitelně udělaný. Navíc to má parádní atmosféru, skvělé průvodce a na rozdíl od mnoha podobných doku pořadů je to i hodně kvalitní, zábavné a místy pro někoho možná i šokující. 75%. ()

• V 5. epizodě 4. série s názvem Stanley Hotel tým vyšetřoval matrace, na kterých podle nich zemřeli lidé. Skutečný personál hotelu Stanley ovšem prozradil, že to bylo jinak. Hotel neskladuje matrace, na kterých lidé zemřeli. Ač se jedná o nejstrašidelnější hotel Ameriky, tak to byly normální matrace. (Vitox)
  • Zak Bagans si jako vášnivý sběratel předmětů, souvisejících s paranormální aktivitou, otevřel v Las Vegas Haunted Museum. Zároveň k tomu natočil dokument pro Travel Channel s názvem Deadly Possessions (2016). (LucyZ)
  • Manželský pár Mark a Debby Constantinovi, kteří několikrát, jako odborníci na EVP, pomáhali v tomto pořadu rozluštit hlasy duchů, zemřeli v roce 2015 tragickou smrtí za velmi dramatických podmínek. Jejich manželství bylo velmi bouřlivé a několikrát bylo nahlášeno domácí násilí, ať už ze strany Debby nebo ze strany Marka. Vše vyústilo v odstěhování se Debby do podnájmu, kde bydlela s dalšími dvěma spolubydlícími. Jednoho dne se jeden z nich vrátil domů a našel mrtvolu svého spolubydlícího a zjistil, že Debby je pryč. Ihned zalarmoval policii. Ta vypátrala Marka a Debby v jejich bytě, kam Mark Debby unesl a držel jako rukojmí. Po několikahodinovém vyjednávání, byla povolána zásahová jednotka, která do bytu vtrhla. Našla ale už jen dvě mrtvá těla. Podle prohlášení policie Mark vtrhl do bytu své ženy, kde při hádce zastřelil jejího spolubydlícího. Pak ji unesl do jejich vlastního bytu, kde ji později zastřelil a pak obrátil zbraň proti sobě. (Wishkah)