Po stopách duchů (TV pořad)

• Česko

Dobrodružství s duchy

Ghost Adventures

Reality-TV / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 42 min

Jay Wasley

Devin Lawrence

Strašidelnější než kdejaký horor. Právě to, že se mapuje skutečnost, má u mne na svědomí husí kůži i na zádech. Miluji historky, pověry nebo legendy, nevysvětlitelné zkušenosti s neznámými entitami, strašidelná místa nebo ghost turistiku. Po celou dobu, co každý díl sleduji, mám pocit, že za mnou nějaký duch stojí, opravdu na počůrání, a to jsem zvyklá na kde co - horory patří mezi mé oblíbené pohádkové žánry pro oplodňovací večery, případně jsem schopna na ně jít nejen na prvním rande. Opravdu to, co mě nejvíc děsí jsou příběhy ze skutečnosti, ne filmové scénáře, potažmo kvalitně zpracované masky v hororových snímcích.(25.9.2015)

Zatím jsem viděl jen jeden díl a kdoví, jestli uvidím další, tak to zhodnotím rovnou, i když můžete namítat, že hodnotit jeden díl je o ničem, v tomhle případě to myslím nevadí. Styl dokumentu mi velmi sedl. Parta zajímavejch chlápků nejdřív shromáždí očitá svědectví o zjeveních duchů, sem tam se poradí s "odborníky" a pak se vydají na místo a začnou natáčet. Já osobně na duchy věřím a nevím, proč zpochybňovat zrovna mnou viděnou epizodu Duchové skanzenu, neboť to vypadalo hodně realisticky a v tomhle případě bych těm natočeným záběrům i věřil. A v tom je další kouzlo pořadu - jestli je to fejk, a jestli jo, tak je to fejk jako bejk a navíc neskutečně působivě, reálně a neskutečně uvěřitelně udělaný. Navíc to má parádní atmosféru, skvělé průvodce a na rozdíl od mnoha podobných doku pořadů je to i hodně kvalitní, zábavné a místy pro někoho možná i šokující. 75%.(17.8.2015)

• Da_reba

Po 3 častiach 10-tej série niesom zrovna nadšený. Pripomína mi to keď sme si pri taboraku rozprávali strašidelné príbehy a niekto ma odzadu trápne nastrašil. Celé to je založené na tom aby divák veril "čudným" pocitom a príhodám, ktoré počujú a vidia len účinkujúci. Pekne obrazne vyrozprávané mýty a legendy, nič viac. 40%(15.2.2015)

• Mi.chals

Prosím? Stačí se podívat na "galerii" a z těch pitomých výrazů vám musí být jasné, co je to kravinec. Natáčejíc rádoboby strašidelné něco, pouští do toho různý hukot kvůli atmoféře, takže stejně není nic slyšet, nemluvě o dabingu, který vám řve přes to.. Prosím všechny 5ti hvězdičkové hodnotitele ať mi napíší do zpráv číslo epizody kde je opravdu něco vidět. Stejně jako v mraky podobných pořadech se honí za něčím co nikdy nenatočí..(15.11.2015)

Tohle je ten nejstrašidelnější dokument. Bohužel se jednotlivé díly zabývají strašidelnými místy a snaží se o kontakt s nadpřirozenem, takových videí na internetu spousta. Nechci posuzovat zda se jedná o reálná či virální videa, ale bála jsem se a tudíž splnili svůj účel. Bohužel žádný jiný účel tento dokument nemá. Chybí mi tu nějaký závěr, poučení, dobrý konec... Taky jste si všimli, že vždycky když něco slyší, tak do toho kecají a málo co je slyšet?(27.1.2016)

• - Manželský pár Mark a Debby Constantinovi, kteří několikrát, jako odborníci na EVP, pomáhali v tomto pořadu rozluštit hlasy duchů, zemřeli v roce 2015 tragickou smrtí za velmi dramatických podmínek. Jejich manželství bylo velmi bouřlivé a několikrát bylo nahlášeno domácí násilí, ať už ze strany Debby nebo ze strany Marka. Vše vyústilo v odstěhování se Debby do podnájmu, kde bydlela s dalšími dvěma spolubydlícími. Jednoho dne se jeden z nich vrátil domů a našel mrtvolu svého spolubydlícího a zjistil, že Debby je pryč. Ihned zalarmoval policii. Ta vypátrala Marka a Debby v jejich bytě, kam Mark Debby unesl a držel jako rukojmí. Po několikahodinovém vyjednávání, byla povolána zásahová jednotka, která do bytu vtrhla. Našla ale už jen dvě mrtvá těla. Podle prohlášení policie Mark vtrhl do bytu své ženy, kde při hádce zastřelil jejího spolubydlícího. Pak ji unesl do jejich vlastního bytu, kde ji později zastřelil a pak obrátil zbraň proti sobě. (Wishkah)

• - Zak Bagans si jako vášnivý sběratel předmětů, souvisejících s paranormální aktivitou, otevřel v Las Vegas Haunted Museum. Zároveň k tomu natočil dokument pro Travel Channel s názvem Deadly Possessions (2016). (LucyZ)

• - Nick Groff po 135 epizodách seriál opustil a místo něj se do vyšetřování zapojili technici Jay Wasley a Billy Tolley. (LucyZ)