Režie:
Jack ConwayKamera:
Norbert BrodineHudba:
William AxtHrají:
Jean Harlow, William Powell, Myrna Loy, Spencer Tracy, Walter Connolly, Charley Grapewin, Cora Witherspoon, Charles Trowbridge, Spencer Charters (více)Obsahy(1)
O Connie (Myrna Loy), dceři jednoho boháče, otisknou noviny nepravdivý drb a vzápětí musejí čelit žalobě o obrovskou sumu peněz. Editor novin Warren (Spencer Tracy) přijde s plánem, jak z toho ven. Nasadí svého člověka Chandlera (William Powell), který má Connie vmanévrovat do situace, kdy budou on a Connie přistiženi jeho manželkou, aby dosáhli stažení žaloby. Jelikož je Chandler svobodný, Warren přiměje svou snoubenku Gladys (Jean Harlow), která dlouho čeká na neustále odkládanou svatbu, aby předstírala Chandlerovu ženu. Jenomže Chandler to s Connie nebude mít moc snadné. A jak už to v bláznivých komediích bývá, brzy se rozjede řetězec lží a nedorozumění. (IQ Tiqe)
(více)Videa (1)
Recenze (10)
Oscar 1 nominace: Nejlepší film ()
Milunka romaticka komedia s dobovym superstar stvorlistkom, ktory si to uziva na maximum. 8/10 ()
Jeden z najzabávnejších klasických filmov, aký som videla. No a Myrna Loy a William Powell tvorili úžasný pár.:) ()
Části s Williamem Powellem a Myrnou Loy jsou o třídu výš než zbytek filmu. Chemie mezi nimi je úžasná a její uvolněné civilní herectví, tak odlišné od spousty hereček v tehdejší éře, společně s jeho vtipkováním, jsou motor každého jejich filmu. Scéna s rybařením je nezapomenutelná. Zbytek už tak nezaujme, Jean Harlow byla spíš zklamáním, Spencer Tracy si asi odehrál svoje. ()
Pár výbuchů smíchu jsem absolvoval, jinak "standardně" humorně laděná veselohra. Nezapomenu na "grotesku" na rybách, tradičně skvělého Powella a bezprostřední (jako vždy) Myrnu Loy. # [viděno: TV, sluchátka, EN sub] # příběh 7 | hudba 7 | humor 5 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 7 ()
Galerie (47)
Zajímavosti (7)
- Natáčelo se v americkém státě Kalifornie, ve městě Sonora. (Terva)
- Do role pana Allenburyho (Walter Connolly) byl původně obsazen Lionel Barrymore. (IQ Tiqe)
- Film měl premiéru na Academy Awards 1937 a byl nominován na Oskara. Vyhrál však film The Great Ziegfeld (1936). (Terva)
Reklama