The Poker House

USA, 2008, 93 min

• hansel97

Poker House nemá kromě výkonu mladičké Jennifer Lawrence vůbec co nabídnout. Příběh je dojemný, ale scénář je strašně špatně odvedený a film působí tak, že ani sama autorka nevěděla, co jím chce vlastně sdělit a jaká je hlavní myšlenka, kromě toho, že je podle skutečné události. Navíc lepších filmů na podobné téma dětí ve špatném prostředí jsou tucty. Dvě hvězdičky za Jennifer a to je tak všechno.(7.11.2015)

Fíha, docela drsný... A Jenn byla opět fenomenální. Neuvěřitelná. Ačkoliv celej film stojí téměř jen na ní, vůbec to není na škodu. Zazářila jako vždy a navíc k tomu měla fůru prostoru, za což jsem ráda. A docela mazec na tom basketu. Já bych to takhle rychle teda asi nerozchodila. Šílenost. Smekám před Agnes i Jenn. Tenhle film o tom, co s člověkem dokáže udělat lhostejnost a závislost nejen na drogách a alkoholu a jak nízko můžete spadnout, pokud dovolíte, aby váš život ovládal někdo jiný, rozhodně stojí zato vidět. A sílá mladé holky, která je schopná se postarat o sebe i sourozence a navíc nezabít takhle zku*venou matku, je obdivuhodná.(3.1.2014)

Herecký koncert Jennifer Lawrence, která v The Poker House jen potvrzuje fakt, že již v počátcích své kariéry byla jednou z nejtalentovanějších hereček současného Hollywoodu. Samotný příběh Lori Petty pak není nic světoborného, jelikož téma krušného života dětí ze sociálně slabé vrstvy společnosti v Americe bylo již uchopeno snad ze všech možných stran, a proto vám zřejmě film utkví v paměti právě pouze zásluhou hereckých výkonů hlavních představitelek. A když to v závěru holčiny rozbalily v autě, tak to i zarytému pesimistovi mého ražení vlilo tu pověstnou kapku optimismu do žil.(2.12.2013)

Jennifer Lawrence hrála na počátku v dost podobných filmech. Tohle je další syrové drama, kde je hlavní hrdinka nucena starat se nejen o sebe. Je to slušně napsané, nenudí to, má to správnou vidláckou atmosféru a je to excelentně zahrané. Navíc tam hrají moje dvě nejoblíbenější herečkz vůbec (Lawrence a Moretz), tak musím jít na čtyři, jinak celkem tak 75 %.(26.1.2014)

Docela dlouhou chvíli mi trvalo než jsem vůbec pochopil, o čem tohle drámo je. Ze začátku jsem tomu ani nemohl přijít na chuť, ale postupem času jsem začal (snad) chápat o čem to je, až jsem to nakonec pochopil úplně. Co mě po skončení docela chybělo, bylo vysvětlení, co se stalo s těma malýma holkama. Když už podle skutečné události a na konci je nějaký epilog, tak bych ho chtěl komplet.(2.9.2013)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chicago, Lemont a Lockport ve státě Illinois v USA. (Cheeker)

• - Kromě Jennifer Lawrence si ve filmu zahrál i její otec Gary Lawrence, a to roli trenéra basketbalového týmu soupeřů. (Cheeker)