Walda (S11E12) (epizoda)

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2010, 52 min

Režie:

Václav Kučera

Scénář:

Václav Kučera
 • otík
  ****

  Příjemný dokument o Waldovi, na kterého vzpomínají především manželka Olga a dále spousta jeho kolegů a kamarádů. Vyprávění je proloženo spoustou archivních materiálů obecného i soukromého rázu. Dokument, který slušně přiblíží život Waldemara Matušky, přesto k úplné spokojenosti něco chybí. Hudební spolupráce: Josef Spal(22.12.2016)

 • Alexis74
  **

  Hezký dokument, Waldu a jeho písničky mám rád a vážím si jeho zpěvu, ale tím to taky končí. Na zpěvákovi posuzuji zpěv. Utekl jsi? Myslíš si, že se tam budeš mít líp? Dobře, jdi, užij si to, všechno nejlepší hodně štěstí ať se Ti vše daří a nevracej se. Ne, že po revoluci přijde jako většina chudáků co tam tak tak louskají buráky a bude tu jak hrdina, stejně přijel jen proto, že byl nemocný a léky v USA jsou nehorázně drahý, to byl celý hrdinský kšeft. To pak mohl zpívat o svobodě a stálých cenách. Neměl se vracet a mělo mu to být zakázáno. Budiž Waldovi země lehká, ale měla to být země v USA, ne u nás. No nic, dnes už je pozdě, ale mělo by se to takto brát se všema co hrdině utekli a pak se vrací a blbnou tu hlavu češským tupounům a omezencům co se modlí k Americe a jiným cizím zemím.(20.9.2017)

 • HonzaBez
  *****

  "...a ceny jsou stálý, a lidi se maj". Příjemný snímek o Waldemaru Matuškovi, oblíbeném zpěváku mého dětství. Naprosto přesně si vybavuji dobu, kdy Matuška emigroval, a kdy přesně jak je to v dokumentu popsáno, se tehdejší režim snažil jej totálně vygumovat z povědomí zdejších lidí. Smutná doba. Ale jeho písničky se přesto vygumovat nepodařilo. Aspoň na táborech, kam jsem jako dítě jezdil, a kde jsme dál zpívali Terezu, Třešně či třeba Růže z Texasu...(1.7.2017)

 • sator
  ****

  Chybí....(19.6.2018)