Pan Bobr

• USA The Beaver (více)

Waltera Blacka (Mel Gibson) už dlouho trápí hluboké deprese. Vyzkoušel mnoho způsobů, jak úzkostné stavy překonat, nic však nezabírá. Jeho žena Meredith (Jodie Foster) si nezvládá se situací poradit a nakonec Waltera vyhodí z domu. Walter se toulá městem a - posílen alkoholem - se neúspěšně pokusí o sebevraždu. Během noční alkoholové procházky najde kdesi v popelnici maňáska s bobří hlavou. Bobr začne k Walterovi mluvit a stane se jeho prostředkem pro komunikaci s lidmi kolem sebe. Vše se začíná obracet k lepšímu avšak jen do chvíle, kdy bobr Waltrovo vědomí naprosto pohltí… (oficiální text distributora)

Jeand´Boa

Ano, každý zkrátka lže, je uzavřen a má svůj problém...dokonce i Bobr, který se chce zkrátka vyškrábnout z popelnice na světlo reflektorů a nebojí se k tomu použít menší hru...kdo je v tomto filmu čí hračkou? Snad každý každého. Je to jen o tom, zda a kdy si to hlavní protagonisté, kteří jsou jinak celkem sympatičtí a divák jim tak trochu fandí, uvědomí, kdy s tím svým životem začnou konečně něco dělat - sami - a přestanou spoléhat na řešení prostřednictvím druhých, třeba i hloupého Bobra. ()

Harts

Nádherný psychologický snímek, úžasný herecký výkon, mě ten film prostě dostal, vnitřně, svou promyšlenou hloubkou, svým námětem a scénářem, unikátní a je fakt, že tohle není film pro širokou veřejnost a mnozí ho nedocení, ale námět pěkný ()

Skleni

Absolútne som nevedel, na začiatku pozerania tohoto filmu, o čom to bude či aký žáner to je. Vedel som akurát, že je to komediálne spracovanie depresivného stavu. A bože ako som sa mýlil. Tak ponurný, melancholický a depresívny film je málokde zohnať. Mel ukázal, že dokáže hrať (stále) a Jodie mi ukázala že ako režisérka je skvelá. No film má jednú, dosť veľkú trhlinu. A to samotný koniec a gradáciu. Žiadna tam totiž nieje, a koniec je rovnaký. Divák čaká rozuzlenie, odpoveď na otázku, ukázanie smeru z danej situácie, no nedočká sa ničoho. Možno jedného maturitného príhovoru a aj to je bez hlbšej myšlienky. Chýbal mi kontakt s divákom v podobe sĺz, objatí, dramatických rozhovori, ktoré chytia za srdce a neodtrhnú od obrazovku. Nič také som nedostal. No j to škoda, pretože film je ináč veľmi dobre spracovaný. ()

Dimo

Fajn příběh, dobře odehraný, vývoj trochu předvídatelný, ale tak to asi mělo být. Mel Gibson se, mám ten pocit, ve své roli dost našel, Jodie na moje gusto moc vyšilovala, ale jako utužovadlo rodinných vztahů může Bobr míti vliv. :-) ()

dalziel

Po "Shrink-ovi" s Kevinom Spaceym mi "The Beaver" s Melom Gipsonom opäť zahral na moju obľúbenú nôtu duševného zdravia nezdravo ironickým spôsobom. Milé,príjrmné,humorné,absurdné,tragické.All in One. ....."Ludia zbožňujú tragédie,keď sa ich netýkajú".... ()

arkie

Vyborne zahrane, co sa tyka Gibsona, Jodie uz tradicna rola tazko skusanej a nestastnej zeny, zvysne postavy su akosi nepresvedcive (alebo len nesympaticke?). Postava Bobra je bohuzial typicka 4 o'clock in the morning idea, zaujimava ked vam ju niekto prednesie, na platne to uz posobi trochu bezvladne. Koniec je uz ciste klise, co strhava dojem vyrazne dolu. Neublizi, ked si to clovek pozrie, ale len raz kvoli pocitu deja vu. ()

skalican

Ja som to Melovi Gibsonovi uveril. Dojímavé, striedavo komické a dramatické. Pre niekoho možno klišé, vzťah rodiny a otca... pre mňa určite nie. A koniec taktiež dobrý, bál som sa masívneho happy endu. 4* zaslúžene. ()

sarfian

Film má perfektné herecké obsadenie a podobne aj ich výkony. Ešte som nevidel film, ktorý režíruje Jodie Foster, takže tak trochu čumím. No vela režisérov nenatočí za celú svoju kariéru film podobných kvalít. Filmu moc nieje čo vyčítať, ale miestami je to až moc scvoklé. neviem možno som mohol dať 4*, ale som tak trochu na vážkach a to znamená, že tri tam sedia. VIDENÉ 1x ()

Oonika

Každý z nás by občas potřeboval takového bobra... ale tohle už mi přišlo zbytečně vyhrocené. Ale i tak by se to dalo dobře ohodnotit, protože Mel hrál skvěle. Ale... ten příšerně americký konec, všichni jsou nakonec šťastní, super motivující proslov... To fakt nebylo dobrý. ()

odvedle

Čakal som trochu infantilný príbeh, ale nakoniec sa z filmu vyšklbala zaujímavá dráma s výbornými hereckými výkonmi. ()

TommyDiamond odpad!

Když jsem viděl fotky z filmu a Mel Gibson měl na ruce bobra, čekal jsem, že bych se mohl i zasmát. Jenže nezasmál. Byl to naprostý výkřik do tmy a jít na tento film do kina tak vzteky proskočím plátnem. Gibson, který má na ruce mańáska a hraje si na dva lidi. Vždyť to nikoho nemohlo pobavil? Byl to nejhorší schizofrení výkon v dějinách filmu. Gibson už je mnoho let za zenitem a tak točí takovéhle blafy. Peněz má dost, tak nevím proč působí v takovýchto nesmyslných projektech. Akorád si tím ještě víc kazí renomé. Celkově 10% ()

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

Jodie Foster chce natočit sci-fi thriller

23.03.2011

Zní to jako podivné spojení, ale už hrála v sci-fi i v thrilleru (nemusím snad připomínat ten nejslavnější), teď to jen zkombinovat. „Samozřejmě, nebude to o souboji s nějakým monstrem či ďábelským… (více)