Přes nový práh (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2009

Účinkují:

Petr Lesák

Michal Novák

Zajímavý pořad, který nepostrádá kvalitu. Překvapuje mě ale, kolik peněz jsou schopni budoucí majitelé do svého bydlení investovat. Jsou to nehorázné sumy za nájemné a když jim "průvodkyně" oznamuje částku za měsíční splátky, tak oni se tomu ani nediví. Asi je poznat, že jsem z vesnice:-) Pan Toman si zaslouží respekt.(3.6.2010)

Asi to lepší z nových formátů na ČT...(15.10.2009)

To lepší z formátu "soft reality show" z produkce českých televizních stanic. Pořad není zatížený lacinou podbízivostí komerční televize a přináší díky přítomnosti odborníka i některé cenné a praktické rady. Za sebe můžu říct, že jsem se bohužel stěhoval mnohokrát a znám potíže s hledáním nového domova z bolestné vlastní zkušenosti. Řada těch skutečně zásadních problémů se v pořadu neřeší a dílem ani řešit nemůže. Hodně problematické je např. chování realitních kanceláří, které jsou schopny doporučovat bez mrknutí oka nemovitosti s nevyřešenými právními břemeny, bez problémů zatají, že dům byl po střechu zatopený vodou při záplavách atd. atd. Rady arbitra jsou sice hezké, ale v některých případech se jedná o "knížecí rady", kdy neozhledňuje omezenou nabídku na realitním trhu, případně neřeší nedostatek financí ze strany zájemců. Celkový dojem: 60 %.(21.10.2009)

Jsem si poměrně jist, že kdybych dal za bydlení o 5 mega víc, než mám, tak bych bydlel o něco lépe. I přes tuto fundovanou odbornost jsem se zájmem sledoval výběr bydlení pro lidi, kteří si ho nebyli schopni vyhledat sami. A žasnul jsem nad drzostí realitek, které sice obvykle nebyly schopné splnit zadání klienta, ale to jim nebránilo nabídnout mu cokoli jiného, vesměs menšího, vzdálenějšího a za větší peníze. Nicméně jako porovnání cen bydlení v jednotlivých regionech to bylo zajímavé a sarkastické komentáře arbitra Tomana mne dokázaly spolehlivě pobavit.(8.4.2015)

Výstižné, odborné, praktické, prostě tak akorát.. Oblast realit trochu jinak, pro diváka pokukujícím po novém bydlení ideální společník!! Lifestylové balení je samozřejmě trochu povrchové (hledání bydlení není taková legranda a pohoda), nicméně pro inspiraci to svůj účel plní měrou vrchovatou!!(8.10.2009)