poster

Přes nový práh (TV pořad)

Reality-TV

Česko, 2009

Účinkují:

Petr Lesák

Střih:

Michal Novák
(další profese)
 • castor
  ***

  Výstižné, odborné, praktické, prostě tak akorát.. Oblast realit trochu jinak, pro diváka pokukujícím po novém bydlení ideální společník!! Lifestylové balení je samozřejmě trochu povrchové (hledání bydlení není taková legranda a pohoda), nicméně pro inspiraci to svůj účel plní měrou vrchovatou!!(8.10.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jsem si poměrně jist, že kdybych dal za bydlení o 5 mega víc, než mám, tak bych bydlel o něco lépe. I přes tuto fundovanou odbornost jsem se zájmem sledoval výběr bydlení pro lidi, kteří si ho nebyli schopni vyhledat sami. A žasnul jsem nad drzostí realitek, které sice obvykle nebyly schopné splnit zadání klienta, ale to jim nebránilo nabídnout mu cokoli jiného, vesměs menšího, vzdálenějšího a za větší peníze. Nicméně jako porovnání cen bydlení v jednotlivých regionech to bylo zajímavé a sarkastické komentáře arbitra Tomana mne dokázaly spolehlivě pobavit.(8.4.2015)

 • Radek99
  ***

  Asi to lepší z nových formátů na ČT...(15.10.2009)

 • duklak2
  ***

  Zajímavý pořad, který nepostrádá kvalitu. Překvapuje mě ale, kolik peněz jsou schopni budoucí majitelé do svého bydlení investovat. Jsou to nehorázné sumy za nájemné a když jim "průvodkyně" oznamuje částku za měsíční splátky, tak oni se tomu ani nediví. Asi je poznat, že jsem z vesnice:-) Pan Toman si zaslouží respekt.(3.6.2010)

 • gudaulin
  ***

  To lepší z formátu "soft reality show" z produkce českých televizních stanic. Pořad není zatížený lacinou podbízivostí komerční televize a přináší díky přítomnosti odborníka i některé cenné a praktické rady. Za sebe můžu říct, že jsem se bohužel stěhoval mnohokrát a znám potíže s hledáním nového domova z bolestné vlastní zkušenosti. Řada těch skutečně zásadních problémů se v pořadu neřeší a dílem ani řešit nemůže. Hodně problematické je např. chování realitních kanceláří, které jsou schopny doporučovat bez mrknutí oka nemovitosti s nevyřešenými právními břemeny, bez problémů zatají, že dům byl po střechu zatopený vodou při záplavách atd. atd. Rady arbitra jsou sice hezké, ale v některých případech se jedná o "knížecí rady", kdy neozhledňuje omezenou nabídku na realitním trhu, případně neřeší nedostatek financí ze strany zájemců. Celkový dojem: 60 %.(21.10.2009)