Širé Sargasové moře (TV film)

• Česko

David Luther

Scénografie:

Stevie Herbert
  • Vesecký

Tohle nebylo ani drama ani romantika. Autor (zřejmě už knižní předlohy) jako by chtěl předjímat děj slavné Jany Eyrové a vyprávět, co se stalo předtím, než pan Rochester poznal Janu Eyrovou. Je to ale mdlé, nudné, zdlouhavé, bez vzrušení, nepochopil jsem, co nutilo autorku, aby napsala prolog k tak klasickému dílu Ch. Brontëové. Mladá Antoinetta se provdá za Rochestera, kterému jde jen o její majetek. Během líbánek v opuštěném sídle na Jamajce se setká s tajemstvím její matky a začne být přesvědčen, že šílenost musí potkat i Antoinettu... Trošku to tam dýchne tajemnem afrokaribských náboženských představ, ale to je tak asi všechno. Jedna hvězdička za hlavní představitele.(30.7.2014)

Buďme objektívni, tento film je čistý priemer (a to aj na televízne pomery). Rebecca Hall je však miláčik, tá poteší vždy a za každých okolností. Preto tá piata hviezda.(11.3.2015)