poster

Širé Sargasové moře (TV film)

 • Česko

  Velké Sargasové moře

 • Velká Británie

  Wide Sargasso Sea

Drama

Velká Británie, 2006, 84 min

Režie:

Brendan Maher

Předloha:

Charlotte Brontë (kniha)

Kamera:

David Luther

Scénografie:

Stevie Herbert
(další profese)
 • Vesecký
  *

  Tohle nebylo ani drama ani romantika. Autor (zřejmě už knižní předlohy) jako by chtěl předjímat děj slavné Jany Eyrové a vyprávět, co se stalo předtím, než pan Rochester poznal Janu Eyrovou. Je to ale mdlé, nudné, zdlouhavé, bez vzrušení, nepochopil jsem, co nutilo autorku, aby napsala prolog k tak klasickému dílu Ch. Brontëové. Mladá Antoinetta se provdá za Rochestera, kterému jde jen o její majetek. Během líbánek v opuštěném sídle na Jamajce se setká s tajemstvím její matky a začne být přesvědčen, že šílenost musí potkat i Antoinettu... Trošku to tam dýchne tajemnem afrokaribských náboženských představ, ale to je tak asi všechno. Jedna hvězdička za hlavní představitele.(30.7.2014)

 • after.rain
  *****

  Buďme objektívni, tento film je čistý priemer (a to aj na televízne pomery). Rebecca Hall je však miláčik, tá poteší vždy a za každých okolností. Preto tá piata hviezda.(11.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace