liquido26

Sympaťák Basil Rathbone ve své nejslavnější roli. Film je napínavý a zábavný zároveň, škoda jen, že se tam více neobjevoval Moriarty coby hlavní zloduch. Ta scéna, kde Sherlock brnká ty arpegia na housle, aby zjistil, při kterém tónu se mouchy vyděsí a odletí mě fakt dostala do kolen :-) ()

Svadbos

Slávny detektív čelí jednej z najväčších výziev, keď zločinný profesor Moriarty (George Zucco) chce ukradnúť kráľovské šperky. Druhý a posledný film spoločnosti 20-th Fox Century s excelentnými Rathbonem a Brucem v hlavných úlohách. ()

Pohrobek

Profesor Moriarty (George Zucco), ztělesnění veškeré špatnosti a velký protihráč Sherlocka Holmese (Basil Rathbone) , je kvůli nedostatku důkazů propuštěn na svobodu. Využije příležitosti, kdy je detektiv zaměstnán dvěma zdánlivě rozdílnými případy, za jejichž nitky však tahá on sám, a chystá velkolepou loupež... Pravděpodobně spíše nadprůměrná "sherlockovka". ()

farfalla

Druhý film ze série o Sherlocku Holmesovi, která byla natočena mezi roky 1939 a 1946 s Basilem Rathbonem (Sherlock Holmes) and Nigelem Brucem (Dr. John Watson). Je to druhý a poslední film realizovaný ve studiu 20th Century Fox a který se odehrává ve viktoriánském Londýně. Dalších 12 filmů o Sherlocku bylo natočeno ve studiu Universal a odehrávaly se v současnosti, tedy ve 40. letech 20. století. Holmesova úhlavního nepřítele ztvárnil George Zucco (profesor Moriarty). Je to tradiční film o Sherlocku Holmesovi. Černobílý snímek, ulice Londýna místy ztraceny ve smogu. Basil Rathbone byl i divadelní herec, je si velmi jistý ve svém hereckém projevu, není prkenný, ani nepřehání, dobře se na něj dívá. Je úsměvné si připomenout dobu, kdy čest se brala vážně a kdy podezřívavé odpovědi jsou odbity odpovědí - Jak si něco takového můžeš o mně myslet? ()