Tajemství jejich očí

• Argentina El secreto de sus ojos (více)

Oscarové argentinské drama režiséra Juana Josého Campanelly, vypráví příběh právníka na odpočinku, který píše román a doufá, že uzavře případ jedné nevyřešené vraždy a vyrovná se s neopětovanou lásku ke své bývalé nadřízené.
Benjamín Chaparro odchází na odpočinek z celoživotní práce u kriminálního soudu. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se napsat román na motivy případu, který kdysi řešil a sehrál v něm důležitou úlohu. Motivem je vražda, která se stala v roce 1973 v Buenos Aires a pátrání po jejím pachateli. Když však Benjamín otevře dveře do minulosti, už je nedokáže zavřít. Turbulence v Argentině oněch časů totiž zasáhly do osudů jeho postav s veškerou silou násilí a smrti. A ačkoli si Chaparro myslí, že jeho příběh je pouze o minulosti, pátrání v ní staví do jiného světla i jeho současný život a donutí jej postavit se čelem k dilematu jeho dlouholeté neopětované lásky. Benjamín musí přehodnotit své pocity, činy i učiněná rozhodnutí. A nalezení pravdy bude vítězství nejen literární, pomůže také uvolnit cestu ke spokojenému zbytku života. (oficiální text distributora)

elgato

první telenovela která mě chytla. Miluje se tam, nenávidí, zabíjí, pláče zkrátka všechno, co má pořádná telenovela mít ;) Ne, jemné a emotivní krimi drama, v kterém člověk nenajde evropský, hollywoodský aní ásijský rukopis. Originálně natočené s velice zajímavou kamerou, která mě nejdřív mátla rozmazaným prvním plánem, až jsem se chytl a začal si ji užívat. Tvůrcum bych jen doporučil najít starší lidi podobné hercům, než to zestárnutí zpackat maskami. ()

baronGrga

El secreto de sus ojos je tak trochu od každého něco, jenže já mám pocit, že nic z toho není dovedeno k dokonalosti. Jako detektivka to funguje možná chvíli, jenže šedé buňky mozkové se ohřejí sotva na pokojovou teplotu, jako romantický příběh je to příliš ploché, jako postupně se skládající mozaika to dost často zadrhává. Neurazí, nepřekvapí. 60% ()

Calvus77

Kriminálka, romanťárna, politické drama o totalitní moci a bezmoci, moralitka o spravedlnosti a odplatě, film o stáří a nesplacených účtech a možná i film o přátelství a naději, to všechno jsou nálepky tohoto nenápadného mnohovrstevnatého filmu, jenž odkrývá z argentinské minulosti (i současnosti?) víc než by se na první pohled zdálo. ()

kanhwa

Napriek tomu, ze som film videla uz pred rokmi, dodnes mam z neho zimomriavky. I ked dej je spociatku zdanlivo pomaly sa odvijajuci, atmosfera cloveka vtiahne tak intenzivne, ze sa mu az zastavuje dych. Moj oblubenec Darin dal svojim civilnym herectvom zo seba vsetko a nikoho ineho si v tej ulohe neviem predstavit. Pre mna jeden z Top filmov ake som videla. ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky