Tajemství jejich očí

• Argentina El secreto de sus ojos (více)

Oscarové argentinské drama režiséra Juana Josého Campanelly, vypráví příběh právníka na odpočinku, který píše román a doufá, že uzavře případ jedné nevyřešené vraždy a vyrovná se s neopětovanou lásku ke své bývalé nadřízené.
Benjamín Chaparro odchází na odpočinek z celoživotní práce u kriminálního soudu. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se napsat román na motivy případu, který kdysi řešil a sehrál v něm důležitou úlohu. Motivem je vražda, která se stala v roce 1973 v Buenos Aires a pátrání po jejím pachateli. Když však Benjamín otevře dveře do minulosti, už je nedokáže zavřít. Turbulence v Argentině oněch časů totiž zasáhly do osudů jeho postav s veškerou silou násilí a smrti. A ačkoli si Chaparro myslí, že jeho příběh je pouze o minulosti, pátrání v ní staví do jiného světla i jeho současný život a donutí jej postavit se čelem k dilematu jeho dlouholeté neopětované lásky. Benjamín musí přehodnotit své pocity, činy i učiněná rozhodnutí. A nalezení pravdy bude vítězství nejen literární, pomůže také uvolnit cestu ke spokojenému zbytku života. (oficiální text distributora)

Blaogranas

Velice dobré a zajímavé vyústění jinak bohužel poměrně nudného a zbytečně natáhnutého filmu. Závěr je opravdu perfektní, ale projít si k němu podruhé ty dvě hodiny předtím, to už za to asi nestojí. ()

wata

Veľmi príjemný snímok. Napínavý príbeh využíva konvencie viacerých žánrov bez toho, aby to pôsobilo rušivo. Každá z dejových línií akoby bola iným žánrom (love-story, detektívka, triller), sú tak od seba prehľadne oddelené, nevzniká žiadne nedorozumenie. Hoci sa v syžete prekrýva viacero časových rovín, nemusí sa divák pri tomto snímku nijako namáhať, aby ho poskladal do uceleného príbehu s čarovnou atmosférou a hrozivým rozuzlením. ()

Mimo83

Argentína ma prekvapila!!! Malo to všetko, čo to malo mať: od inteligentnej réžie, cez vynikajúce herecké výkony, ktoré som jednotlivým postavám uveril na 100 percent, zaujímavý scenár, krásnu hudbu a aj mrazivé scény striedajúce sa s krásnymi - presne ako život sám. Nesadne každému, ale tým čo sadol, tak tým odkazujem jedno: SOM RÁD, ŽE SME SI TO UŽILI! OSTATNÍ ASI POZERALI INÍ FILM a POPLIETLI SI NÁZOV a hodnotia niečo iné =o))) Krásny zážitok a konečne oddych od anglicky hovoriacich movies... PLNE ODPORÚČAM a OSCAR schvaľujem!!! ()

mi-ib

Celkem zdařilá kriminálka. Celej film začal skvěle a v dobrém tempu, jenže postupně to tempo polevuje. Podle mě nejvíce, řekl bych možná i z 90 %, tvoří dojem z filmu šokující osud Isidora Gómeze. Nebýt toho jde zcela jistě o průměrný film v dobrém slova smyslu. Mě se ještě líbilo, že se sem tam objevily i dosti vtipné momenty, hlavně však ve chvílích, kdy byl na scéně Guillermo Francella (alias Pablo Sandoval). A ještě bych vyzdvihl scénu ve výtahu, ve kterém se dalo dusno krájet. ()

..Anya

Jediné, co je vskutku mysteriózní je název filmu. Čí to bylo Secreto nám zůstalo velmi hluboce skryto. O to hlouběji, že ono "SUS" nemusí vůbec nutně znamenat "jejích očí", ale úplně klidně "jeho očí". Nicméně autor českého názvu to zřejmě nerozluštil a tak použil zastíracího manévru. Co se týče thrillerové linie příběhu jednalo se pravděpodobně o ty dva momenty, kdy některé z postav třímaly v rukou pistoli. Romance se zde dalo vytěžit tolik, že dýchání si na krk na vlakovém nádraží bylo už opravdu na hraně pobuřujících záběrů, a samozřejmě ono znásilnění mohlo v jednom z aktérů vzbuzovat romantické okamžiky také. Krimi to bylo. Skutečnost, že kriminální příběh byl spíše o lidech než o samotném případu, který byl v podstatě od začátku vyřešený, mu neubírá na poutavosti. Herci byli výborní a závěr grandiózní. ()

tranquill

Zpočátku se mi zdálo tempo filmu unylé, ale s postupem času, kdy se začala odkrývat minulost hlavních hrdinů a spojovat nitky vedoucí k pochopení jejich jednání, jsem své hodnocení navyšoval až k vynikajícímu závěru, který mi lehce dal vzpomenout i na legendárního Hannibala. Argentinské drama si v ničem nezadá s podobnými snímky španělské provenience a nelze se nezmínit o Pedrovi Almodovarovi, který velmi podobně vykresluje charaktery osob, postupně odhaluje minulost, současnost i jejich budoucnost a většinou se dočkáme i překvapivé pointy. ()

Ygnor

Zpočátku s trošku seladonvským,ale časem s příjemným a existencionálně laděněným romanticky dramatem s prvky napínavého thrilleru jsem byl spokojen. Rozhodně mi příběh jen tak z hlavy nevyšumí. V závěru mohli více přitlačit na pilu zejména maskéři, ale jinak věru spokojenost. "Běh u vlaku" je v druhém promítnutí dojemnější a citlivé oči nezůstanou suché... ()

elshish

Další z krásných filmů, u kterého jsem prožil spoustu lidského a nečekaného... Opravdu skvostném dílko.. .díky CINEMA MUNDI .. ()

Tamten

Pomalu se vlekoucí děj od nikud nikam, ve kterém si o napínavých momentech lze nechat jen zdát. K tomu se přidává délka přes dvě hodiny, aby si divák stihl nudu řádně užít. Ani závěrečné vyvrcholení, které má být zřejmě šokující a úděsné, člověka z příjemného klimbání zřejmě nevyvede. ()

markotter

Zhruba polovinu jsem sledoval téměř klasickou detektivku, která pomalu plyne a člověk má pocit, že něco musí přijít, jinak usne. Potom na povrch více vystupují další motivy - motiv romantické lásky, nenávisti a touhy po pomstě a příběh, vyprávěný ve třech rovinách, začíná dostávat spád. Ke konci prožijeme několik vyvrcholení, z nichž některá jsou překvapivá, jiná až telenovelová, ale celkově jsem z toho měl dobrý pocit, i když nesdílím takové nadšení s některými recenzenty. ()

balcazar

Film som pozeral na dvakrát. Prvý raz som to skúšal unavený, čo výrazne poznačilo moje vnímanie a povedal som si: "Čo je to za sra*ku?" Dal som mu však druhú šancu (už oddýchnutý:) a neľutujem: začal som vnímať obe časové roviny, ktoré sa vo filme vyskytujú, viac som začal vnímať dialógy, postavy a neľutujem! Od piatich hviezd nie je ďaleko! ()

polonius

Taková jakási slátanina , která se táhne jak med a postrádá napětí, ovšem nikoli překvapivý závěr, který je až tak překvapivý , že těžko uvěřitelný. ()

JardaBauer

Nadžánrová pecka, ve které se mísí kvalitní detektivka, navrch dobrý romantický film a občas to proloží celkem vtipná komedie. Celý fim je poskládaný ze tří vrstev- součastnosti, minulosti a vzpomínkami na minulost zobrazené v knize. Celé to takhle zní celkem šíleně, ale celek je výborně poskládaný, celé to do sebe zapadá a výsledek je až překvapivě konzistentní a působivý. Film si i bez včerejšího oscara rozhodně zaslouží širší pozornost. Všemi zmiňovanou scénu z fotbalového zápasu zmíním pro jistotu také, aby se na ní nezapomnělo:). Ale i bez ní musím nekompromisně za plný počet. ()

jafuska

není to vyloženě špatný film ale na můj vkus příliš dlouhý, fajn první půlka docela slibná, ale pak film ztrácí dech a už t není tak napínavý jako na začátku, velká škoda, mělo to větší potenciál, ()

MaxForValue

Zaslúžený Oscar. Vybalansovaná dráma, umne miešajúca miesta, čas, žáner, strhujúci Darín,krásna klavírna hudba v pozadí a zopár právd, ktoré sa odhaľujú až s pribúdajúcim časom. Za tú poslednú scénu by som Campanellu však najradšej vyfackal, keďže po tak brilantnom rozuzlení pridal zbytočný klinec, ktorý vôbec nemusel byť. Na El Secreto de sus ojos si cením mimo iné jeho politickú zaujatosť, ktorá z neho robí niečo mimo len regionálneho záujmu, ale práve oscarovú záležitosť. Veľa dobrých slov zhmotnených do 120 minút. ()

GoustDog

Přes trošku pomalejší tempo velice působivý a příjemný snímek, který není radno podceňovat (zvláště v ději a závěrečné pointě). Vyprávění jako ze staré školy, ale hned několik scén je pojatu relativně inovativně a způsobem, že si je budete pamatovat. Honička natočená na stadionu beze střihu může jít příkladem. Těžko říct, jestli Oscar pro tento film je oprávněný, ale výtečná podívaná je to bez debat. ()

pekas

Když je člověk odpočatý a správně naladěný, dokáže v pátek večer ČT Art nejednou potěšit. Podle programu jsem si říkal to by mohlo být zajímavé, no a bylo. Bez soustředění a nálady nemá smysl s tímhle kouskem začínat, já se však trefil do rozpoložení a výslek stál za to. Pomalý rozjezd, vlastně tempo celého filmu není nijak závratné. Mimika hlavní hrdinky je skvostná, příběh na konci příjemně dojemný. I slzy dvakrát vhrkly, ale takové ty příjemné, ne smutné. Nedivím se oceněním, které tenhle film dostal, dle mého zaslouženě. 88% ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky