Bunny a býk

Scénografie:

Gary Williamson

Kostýmy:

Sam Perry

Vizuál tedy excelentní, to se vidí málokdy. Britský humor jako obvykle skvělý a trefný. Od plného hodnocení mě paradoxně odradil fakt, že to bylo dost smutné. Hodně mě totiž bolelo, jak Hogga akorát všichni využívali a srali na něj. Bylo mi ho líto. Ale film jako takový je určitě parádní a zaráží mě to modré hodnocení. 90%(27.5.2017)

Pohodička. Vizuální stránka dost originální, hlavně teda ty přechody ze scén jsou suprově pořešený. Akorát děj "klišé z plyše, znám to už z americkejch pásovek" trochu naštve. Nicméně zábavička s anglány (Barratt a jeho čubky) vkusná víc než dost. Rozhodně zábavnější než exkurze do polského národního muzea obuvi. 3,5*(5.2.2015)

Čekání na první rize Boosh-film si můžou fandové zpříjemnit u této hravé komedie Paula Kinga. Na ústřední duo (které si zahrálo i v jednom dílu Mighty Booshe - Power of the Crimp) jsem si docela rychle zvyknul a taky vyrazil na tenhle divnej výlet po Evropě. Víc řikat nebudu, abych nezkazil překvapení. Snad jen musim upozornit na opět výborné Ayoadeho a Barratta v malých rolích.(31.3.2010)

Sympatický bizar, který mě nadchnul svou poetikou à la Michel Gondry (podoba s NAUKOU O SNECH je nepřehlédnutelná). Ačkoli je celý film prodchnutý posmutnělou melancholií, místy je neuvěřitelně vtipný (pokud vám tedy tento stylu humoru sedne) a nečekaně inteligentní. Seriál Mighty Boosh neznám, ale po zhlédnutí tohoto filmu soudím, že by se mi mohl líbit. Pro mě osobně velice příjemné filmové překvapení.(12.6.2015)

Paul King asi nechodil moc ven, když dokázal o jednom všedním výletě po Evropě natočit celovečerní film. Nevšední je jeho pohádkové vidění světa. Snad ještě pohádkovější než v Gondryho Nauce o snech. Zvláštní, ale moc pěkné. Jenom zvláštní je bohužel dějová nit, na kterou jsou tyto magické scény věšeny. Stejně jako v Mighty Boosh, kde je to díky délce ještě zábavné a absence pořádného dramatu nikterak nevadí, jsem ani zde nechápal význam toho všeho. Cestování zjevně nebylo příčinou Stephenova (Richmond z IT Crowd) stavu, jeho obsesivně-kompulzivní porucha se po něm akorát zhoršila. (Nehledě na to, že jako člověk s podobným onemocněním má v bytě hrozný bordel a stěží by se kdy spontánně vydal do světa.) Není zřejmé, kam film směřuje a bohužel nejde o film natolik kouzelný, aby mu stačilo jen být a nikam nesměřovat. Oba hrdinové jsou divní, občas vtipní, ale zoufale málo opravdoví a navzdory nepsanému pravidlu road-movie neprocházejí v průběhu cesty žádnými zásadními změnami (vše se náhle zvrtne až v samém závěru). Trávit s nimi v těch podivuhodných světech osmdesát minut, užívám si, ale sto minut bylo na to, abych mne nezačali trochu štvát, příliš. Film si škodí také obhroublým humorem, který narušuje příjemně snílkovskou atmosféru. Bráno z té lepší stránky, debuty dopadají i hůře. 65%(8.8.2010)