Bunny a býk

Paul King

Robin Gutch

Mark Everson
  • UncleG

S vycpaným medvědem na střeše trabantu, napříč dětskou mapou Evropy, skrz vodní sněžítko... až tam, kde se stanete toreadorem v boji s nákupním vozíkem. No, být mi dvacet let a být to můj první nezávislák, asi bych slintal na svou pubertální vestu. V tomhle věku a s tím, co mám nakoukáno, je "Bunny a Býk" pro mě spíše podprůměrná zábava, snažící se vzbudit falešný dojem "nezávislé autorské nápaditosti". Filmu se nepodařilo překročit feeling dobře odvedené studentské blbinky, v níž skoro až onanistická artová forma přebírá zásadní otěže filmu na úkor příběhu nebo vyprávění. Několik relativně vtipných momentů (asi tři) a křečovitá snaha být šíleně "indie-cool" a na každém rohu sekat bizarní prolínačky, podivné postavy a samoúčelné obskurní rekvizity nezachrání tu všudypřítomnou žalostnou jalovost a neschopnost cokoliv sdělit. Podtrženo, sečteno: naprosto o ničem, ovšem o to víc ostentativně křečovitě nezávislé.(22.9.2010)

• Richie666

Otřesné leporelo přitažené za vlasy tím nejpříšernějším způsobem.(26.7.2010)

Kudrnatej Barney Stinson z Anglie? Prostředí z divadelních kulis? Julian Barratt pije mlíko z Krávy? Tyvole.. totální úlet.. a naprosto chápu, že tohle není šálek čaje pro každýho. Naštěstí já nejsem tenhle případ..:)(23.4.2011)

Krásny príklad toho, ako nevšedne a originálne prepojiť scenár a vizuál. "Rozprávanie" sa vlastne celý čas odohráva v jednej izbe a v jednej hlave. Len prostredníctvom flashbackov sa dozvedáme o minulých zážitkoch hlavného hrdinu. To, nakoľko sú spomienky reálne a nie produktom abnormnej fantázie je zrejmé len z vizuálnych symbolov. "Handmade kulisy" sú veselé a streštené imaginácie, formy fantazijných bludov, ktoré hlavne vďaka vizuálu sú divácky najviac osviežujúce. Fantázia sa miesi s realitou a humorný potenciál má každá jedna vyprodukovaná imaginatívna scéna. Niekedy film vytvorí miesta, kde smiech sa mieša so súcitom, rovnako sa nájdu miesta, ktoré škrípu. Film ako celok funguje a baví a rozhodne si zaslúži vyššie ako priemerné ocenenie.(11.4.2011)

Ach jak miluji Kingovy režijní počiny :) Skvěle jsem se bavila, herci byli úžasní (i když mi není zcela jasno, proč jsou tu vypsaní všichni, kromě těch dvou hlavních =D), přechody scén a všemožné kulisácké vyhrávky mě celou dobu naprosto uchvacovaly. Nádherně udělaný film.(9.4.2010)