Bunny a býk

všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Černohumorná roadmovie od tvůrců kultovního britského seriálu Mighty Boosh. Stephen ve svém bytě, ze kterého nikdy nevychází, vzpomíná na cestu přes celou Evropu, kterou podnikl před lety se svým kamarádem Bunnym. Stephen vzpomíná a jeho byt se proměňuje v kulisy cesty, na kterou by nejradši zapomněl. Krajinou vzniklou z fotek a suvenýrů se znovu vydá z industriálního polského Slezska až do španělské Andalusie za osudovým býkem. Po cestě potkává spolu s Bunnym podivného průvodce po Polském národním obuvnickém muzeu, Eloisu, která osudově vstoupí do jejich milostných životů, vycpaného medvěda, milovníka psů bez domova či bývalého toreadora Javiera. (oficiální text distributora)

Trailer

Firebug

Tak dlouho jsem si žádný film neužil! Najde se sice pár nudnějších chvil, pár WTF-momentů, ale jako celek působí Bunny and the Bull tak originálně a hravě, že si ho člověk jako já, nemůže nezamilovat. Zbožňuji režiséry, kteří si jdou tak trochu vlastní cestou a nebojí se experimentovat. Miluji snímky Wese Andersona a Michela Gondryho a teď i Paula Kinga! Z jejich práce totiž přímo sálá radost z filmařiny. ()

Olík

Tvůrci legendárního ostrovního počinu Mighty Boosh se vydávají prozkoumávat neprobádaná území celovečerního filmu. Bizardní evropský trip dvou nejlepších přátel (Edward Hogg, Simon Farnaby) a servírky Eloisy (Verónica Echegui), která se nebourá do milostného života obou dvou, lemovaný setkáními s netradičními postavičkami a zažíváním těžko uvěřitelných situací. Kingovo netypické vidění světa je místy přehnané, místy až zbytečně přitažené za vlasy, místy však zábavné a originální – vzhledem tomu, že jde o filmový debut, jde o slušnou evropskou road-movie. ()

F.man

V první řadě - Bunny a býk je docela solidní úlet. Chuť po originalitě od pana Kinga je cítit na každém záběru, a to prostě u mě sbírá hodně kladné body. Místy jsem v tom viděl Gondryho, což však neberu nijak negativně. Po dějové stránce to je typická sinusouida - chvíli úžasně anglicky vtipné, kdy se člověk vážně nemůže udržet, chvíli docela nudné a uspávací. Přesto je Bunny a býk moc povedený - někdy mezi 3 a 4 hvězdy. Tu 4 si ale zaslouží. 75% For some time now, Stephen Turnbull has been a man of routine. ()

Matty

Paul King asi nechodil moc ven, když dokázal o jednom všedním výletě po Evropě natočit celovečerní film. Nevšední je jeho pohádkové vidění světa. Snad ještě pohádkovější než v Gondryho Nauce o snech. Zvláštní, ale moc pěkné. Jenom zvláštní je bohužel dějová nit, na kterou jsou tyto magické scény věšeny. Stejně jako v Mighty Boosh, kde je to díky délce ještě zábavné a absence pořádného dramatu nikterak nevadí, jsem ani zde nechápal význam toho všeho. Cestování zjevně nebylo příčinou Stephenova (Richmond z IT Crowd) stavu, jeho obsesivně-kompulzivní porucha se po něm akorát zhoršila. (Nehledě na to, že jako člověk s podobným onemocněním má v bytě hrozný bordel a stěží by se kdy spontánně vydal do světa.) Není zřejmé, kam film směřuje a bohužel nejde o film natolik kouzelný, aby mu stačilo jen být a nikam nesměřovat. Oba hrdinové jsou divní, občas vtipní, ale zoufale málo opravdoví a navzdory nepsanému pravidlu road-movie neprocházejí v průběhu cesty žádnými zásadními změnami (vše se náhle zvrtne až v samém závěru). Trávit s nimi v těch podivuhodných světech osmdesát minut, užívám si, ale sto minut bylo na to, abych mne nezačali trochu štvát, příliš. Film si škodí také obhroublým humorem, který narušuje příjemně snílkovskou atmosféru. Bráno z té lepší stránky, debuty dopadají i hůře. 65% ()

UncleG

S vycpaným medvědem na střeše trabantu, napříč dětskou mapou Evropy, skrz vodní sněžítko... až tam, kde se stanete toreadorem v boji s nákupním vozíkem. No, být mi dvacet let a být to můj první nezávislák, asi bych slintal na svou pubertální vestu. V tomhle věku a s tím, co mám nakoukáno, je "Bunny a Býk" pro mě spíše podprůměrná zábava, snažící se vzbudit falešný dojem "nezávislé autorské nápaditosti". Filmu se nepodařilo překročit feeling dobře odvedené studentské blbinky, v níž skoro až onanistická artová forma přebírá zásadní otěže filmu na úkor příběhu nebo vyprávění. Několik relativně vtipných momentů (asi tři) a křečovitá snaha být šíleně "indie-cool" a na každém rohu sekat bizarní prolínačky, podivné postavy a samoúčelné obskurní rekvizity nezachrání tu všudypřítomnou žalostnou jalovost a neschopnost cokoliv sdělit. Podtrženo, sečteno: naprosto o ničem, ovšem o to víc ostentativně křečovitě nezávislé. ()

• Ve filmu se objeví dohromady pět herců, kteří si zahráli v Mighty Boosh (od r. 2004). Simon Farnaby (dvojník Howarda Moona) jako Ušák (Bunny), Julian Barratt (Howard Moon a mnoho jiných) jako Atilla, Noel Fielding (Vince Noir a mnoho jiných) jako Eloisin bratr Javier, Richard Ayoade (Saboo) jako průvodce v muzeu bot a Rich Fulcher (Bob Fossil a mnoho dalších) jako hlas při objednávce zeleninové polévky. (Memesis)