Bunny a býk

Scénografie:

Gary Williamson

Kostýmy:

Sam Perry

Pohodička. Vizuální stránka dost originální, hlavně teda ty přechody ze scén jsou suprově pořešený. Akorát děj "klišé z plyše, znám to už z americkejch pásovek" trochu naštve. Nicméně zábavička s anglány (Barratt a jeho čubky) vkusná víc než dost. Rozhodně zábavnější než exkurze do polského národního muzea obuvi. 3,5*(5.2.2015)

Paul King asi nechodil moc ven, když dokázal o jednom všedním výletě po Evropě natočit celovečerní film. Nevšední je jeho pohádkové vidění světa. Snad ještě pohádkovější než v Gondryho Nauce o snech. Zvláštní, ale moc pěkné. Jenom zvláštní je bohužel dějová nit, na kterou jsou tyto magické scény věšeny. Stejně jako v Mighty Boosh, kde je to díky délce ještě zábavné a absence pořádného dramatu nikterak nevadí, jsem ani zde nechápal význam toho všeho. Cestování zjevně nebylo příčinou Stephenova (Richmond z IT Crowd) stavu, jeho obsesivně-kompulzivní porucha se po něm akorát zhoršila. (Nehledě na to, že jako člověk s podobným onemocněním má v bytě hrozný bordel a stěží by se kdy spontánně vydal do světa.) Není zřejmé, kam film směřuje a bohužel nejde o film natolik kouzelný, aby mu stačilo jen být a nikam nesměřovat. Oba hrdinové jsou divní, občas vtipní, ale zoufale málo opravdoví a navzdory nepsanému pravidlu road-movie neprocházejí v průběhu cesty žádnými zásadními změnami (vše se náhle zvrtne až v samém závěru). Trávit s nimi v těch podivuhodných světech osmdesát minut, užívám si, ale sto minut bylo na to, abych mne nezačali trochu štvát, příliš. Film si škodí také obhroublým humorem, který narušuje příjemně snílkovskou atmosféru. Bráno z té lepší stránky, debuty dopadají i hůře. 65%(8.8.2010)

Viděno s kamarády v kině, což vždycky přidá na prožitku. Chvílema em si říkal, jestli je ten film tak dobrý, nebo tak špatný, hranice mezi líbivoastí a opakem byla často malá. Ale ano, celkový prožitek byl opravdu dobrý. Pokud hledáte něco neobvyklého, najdete to zde, pokud hledáte film se super příběhem a nejlepšími herci, tak hedejte jinde.(29.8.2010)

děj hodně špatný..nedochytané mouchy a proto hned lehce vyčpí. ..vizuál je zajímavě pojatý.. a celé to mohlo dopadnout daleko daleko líp..vizuál 4* děj 1*.. škoda že s takovou krásou jako je mighty boosh to ani moc nelze srovnávat.. Matty: doplň si mezery o Richmondovi z IT crowd kterého hraje Noel a taky o Obsesivně-kompulzivní poruše.. jsou různé typy jen zhruba polovina lidí trpící touto chorobou mají přepečlivou hygienu.. i když to samé měl učinit i scénárista..(27.9.2010)

Každý z nás potrebuje priateľa na veci, pre ktoré sa sám neodváži. Niekto má priateľa ako Conchita a niekto ako Bunny, bez nich by sme v živote nedokázali ani veľké guľové. A tak si to nie je pre škodu občas pripomenúť filmom ako tento. Skvelé momenty, gagy a výkony v netradičnej british roadtrip movie od nezabudnuteľných MIghty Boosh. Oplatí sa vidieť, hlavne ak máte po krk tradičných amerických klišé o priateľstve a bla bla...(28.11.2012)