Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V hloubi duše v každém z nás vězí touha po dobrodružství, někdy ale jen odvaha nestačí.
Baronka Dona St. Columb (Joan Fontaine) už nechce dál snášet vrtochy lorda Harryho (Ralph Forbes). Po osmi letech manželství a dvou zplozených dětech jsou mu před rodinou bližší kamarádi, a ten nejhorší z nich, oplzlý lord Rockingham (Basil Rathbone), bez skrupulí usiluje o její přízeň. Dona s dětmi raději prchá z Londýna na rodinnou usedlost Navron v cornwallském hrabství. V zaprášeném zámku ji vítá sluha William (Cecil Kellaway), jehož nikdy před tím neviděla. Na kus řeči se zastaví i soused lord Godolphin (Nigel Bruce) – podle něj je zdejší pobřeží sužováno nájezdy pirátů, před nimiž nikdo nemůže být zcela v bezpečí. Dona se postrašenému baronovi tajně směje, pak se jí ale při procházce v lese zatmí před očima... (dopitak)

(více)

Recenze (5)

kinderman 

všechny recenze uživatele

První třetina filmu je upovídaná romantika a představitel hlavní mužské role mohl v rámci přípravy poněkud ubrat na váze. Čtvrtou hvězdičku zachraňuje vskutku nechutný záporák v podání spolehlivého B. Rathbonea. Věčná škoda, že tentokrát nedostal příležitost si zašermovat, jeho závěrečná scéna, ve které se sápe po Joan Fontaineové, má až thrillerový nádech. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Úžasný Technicolor, bohaté kostýmy, ľahké dobrodružstvo a romantická zápletka. Podobá sa to na rozprávku, určite je to však dobrá zábavná záležitosť pre nudné popoludnie. ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Roztomilé. Sice na mě až moc kudrlinek, pavích per a komplexně mnohovrstevnatých, nikoli postav ale šatů:) ale taková byla tehdy holt doba. Sice to není čb, ale to by zase zřejmě nedostalo Oscara za výpravu. A nemůžu se zbaviti utkvělé představy, že Arturo de Cordóva je ve skutečnosti, převtělený Pedro Pascal;-))) Též jsem si všiml, že Nigel Bruce, Joan Fontaineovou (pro)následuje snad v každém filmu, co s ní mám, checht. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Na rok 1944 úžasně natočeno. Technicolor, solidní zadní projekce a triky (plavba lodi, plavající piráti), velkolepé ošacení. A možná i snaha dostat do toho trochu muzikálna (pár písniček na pirátské lodi, jedna při večeři, tu zpívá samotná Fontaine s mužským doprovodem, johoho), aby žánrový mix získal další diváky. Francouze hraje Arturo de Córdova - jeho pirát je vlasatý, má prošedivělé skráně (tedy podání dost daleko od Errola Flynna, který by na podobnou postavu v té době připadal v úvahu). Ačkoliv je to skoro pohádka, a vy tušíte, že moc krve vidět nebude a nikdo zásadní nezemře, jednoduchý námět "hraběnka zdrhá od starýho na venkov, v její postýlce však spinká loupežník, jemuž dá své srdce, načež se objeví starej a s partou kamarádíčků a podporou Jeho veličenstva britského krále bude chtít s mordýřem, jenž vůbec není zlý, pořádně zatočit) je zábavný. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama