Amer

Anin život určujú tri kľúčové zmyselné momenty. Jej telesné hľadanie kolíše medzi realitou a pestrými fantáziami, ktoré ju čoraz viac ťažia. Ruka, zahalená čiernou čipkou, jej nedovolí kričať. Vietor jej nadvihuje sukňu a hladí ju po stehnách. Čepeľ sa dotýka jej pokožky. Kam ju táto chaotická, mäsožravá cesta zavedie?
Film môžeme vnímať ako poctu krvavým talianskym giallo hororom 60. a 70. rokov, no je silne ovplyvnený aj naratívne kryptickým surrealizmom režisérov ako napríklad David Lynch. [MFF Cinematik 2010] (oficiální text distributora)

djbarrel

Trochu složitější dílo - dílo proto, že to je jen stěží film a složitější zas proto, se na dílo dá koukat z dvou různých úhlů. Ten první je něco jako audio-vizuální orgasmus, protože z téhle stránky je to bomba, skvělá práce s kamerou, se světly a i zvukové a samozřejmě hudební sekvence jsou skvělé ... Nicméně druhý pohled už je horší - dílo nemá žádný děj, prostě nic co by se jen blížilo ději. On i počet slov by se dal spočítat. Skutečně, bez legrace, cca po 10 minutách padne jedno dvě slova a to ještě za předpokladu, že se jedná o tu část díla, které by se dalo nazvat "dětství". Takže absance děje, dialogů a logiky není pro běžného diváka příliš přijatelná. Vlastně jsem film nepochopil, vůbec, ani malinko, a ani nevím jestli tam něco k pochopení bylo. A samozřejmě mě trochu irituje žánrové označení horor/drama . Drama těžko - drama bez děje prostě nemůže být. A horor ? Nevím kde byl, napadají mě snad dvě scény, ale ani to na horor nevypadá. Myslím, že nejlepší by bylo označení "audio-vizuální cvičení" . Přesto myslím, že na tohle dílo, by si měl každý utvořit názor sám. 60 % ()

Foogas

Precizní filmařina. Každej záběr je vymazlenej a srší originalitou. Vskutku osobní kamera. Scéna s trháním šatů za větru je geniální, stejně tak koupel ve vaně. Náročná podívaná, ale asi se mi to i líbilo. ()

DAJAAAA odpad!

Co to zas bylo?,to ma taky do gialla pěkně daleko.Argento by si odplivl,kdyby to viděl.Tvaři se to jako uměni a je to sračka o ničem!! Udivuji mě některe zdejší komentáře:nevim o čem to bylo,ale libilo se mi to.Lidi neberte ty drogy,bo budete uplně vyjebani!!Mam rad giallo,ale tohle nee!! ()

vlnka

Tak toto bol veľmi nevšedný zážitok, pri ktorom som fakt sedela s otvorenými očami a aj ústami a hltala každú sekundu. Celým filmom sa nesie, niekedy slabší a niekedy teda dosť silný, erotický podtón, ktorý, keď sa skĺbi s pohľadom na britvu režúcu ľudské telo a striekajúcu krv...nemám slov. Úzkosť pri hororových scénach a vzrušenie pri tých erotických, k tomu dokonalá hra s farbami a útržkovité strihy na očné zreničký, vztýčené bradavky a zmyselne pootvorené ústa a do toho tie jemné vzdychy.... Bože, až si skoro želám nech príde niekto s tou britvou a trošku sa so mnou pohrá;) ()

prostemartin

Výborná hudba, výborná atmosféra, hodně úchylné, kruté, perverzní, surrealistické, psychedelické, náladové a místy nechutné. Určitě chytlavé pro laické entomology, milovníky potu, tělesného ochlupení, břitev, krve, nazelenalých mrtvol, Italek se škvírou mezi zuby ,kožených rukavic, podpatků a dámských kalhotek. Nicméně příběh veškerý žádný a logiku či rácio zde hledat pouze elektronovým mikroskopem. Pokud chcete vypnout a užít si syrové a kruté magické atmosféry tak si tenhle film dozajista nenechte ujít. Za mě 3 zvrácené hvězdičky. ()

katakomb

Tenhle film nedokážu ohodnotit. Dobré herecké výkony střídala pro mě neúprosná nuda; brilantní akce, kamera a střih, to všechno kolem pro mě ale nedokázaly naplnit většinou rychle se vyčerpávající obrazy. Ano, symbolika, metafora a hlavně podobenství, to je hlavní charakteristika tohoto snímku. Dokážu si to představit jako krátkometrážní, kterým tato dvojice očividně ne nadarmo holduje. Já jsem ale na hodnocení takového materiálu asi příliš přízemní, možná to pro mě bylo příliš velké sousto, tak než abych dával 3/5 a nevěděl vlastně proč... každopádně vizuálně skvělá podívaná ()

Miroslav.Zac

Tenhle styl filmů, potažmo hororů, šel vždycky tak nějak mimo mě. Nikdy jsem nedokázal plně docenit poselství, které tvůrci svým dílem předsouvají divákům, nicméně z komentářů mých kolegů usuzuju, že jde ve své žánrové škatulce o nadprůměrné dílo. ()

Figuto

Zajímavé obrázky jsou sice pěkné, ale jinak je to (asi nejspíš) umělecky laděná nuda, na kterou nemám čas ani náladu. ()

ferdinandv

Já tento typ filmů nemusím. Jako ano, je to hororové, bojíte se u toho, ale v podstatě to nemá hlavu ani patu. Jediné, co bych ocenil a za co dávám 2 hvězdy je pár povedených scén hned ze začátku a jedna povedená gore scéna ke konci… Ale obecně+ mi nesedne styl, kterým je film natočený. ()

MOVIE_MAN

Za tú atmosféru a pitvu nezvaného hosťa. Nabudúce ale...niekto by sa mal zamyslieť ako vysvetľovať/nevysvetľovať veci vo filme. ()

Sicilius odpad!

Po necelé polovině jsem to vzdal. Nevím, jestli měl film vzbudit dřímající schizofrenii, přebujelou představivost či cosi jiného, ale mě to přišlo spíš otravné. ()