Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhá světová válka vrcholí a Spojenci se právem obávají, že by Třetí říše mohla použít jadernou zbraň, na jejímž vývoji prý nacističtí vědci intenzivně pracují. Proto také Američané vysílají přepadové komando do Francie, kde by v jedné z tamějších starodávných citadel měla být ukryta supertajná laboratoř s rodícími se hlavicemi. Na místě ale jednotka vedená kapitánem Malloyem nachází něco mnohem horšího. Něco, s čím nepočítali ani ve svých nejstrašlivějších nočních můrách. Němci zde totiž nepracovali s jádrem, nýbrž s lidským genomem. A podařilo se jim vytvořit dokonalého vojáka, napůl člověka a napůl monstrum, jehož vysazení do první linie by mohlo dokonale ovlivnit průběh celého válečného konfliktu. Je proto jasné, že übersoldat musí být stejně jako celé výzkumné středisko okamžitě zničen. Už brzy ale vojáci zjistí, že právě oni se nyní stávají lovnou zvěří. Stojí proti nim totiž soupeř, který nezná slovo porážka. Napínavý mysteriózní horor, který byl celý natočen v Bulharsku, má na svědomí americký televizní režisér David Flores. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

Expendable 

všechny recenze uživatele

Pro mě dost dobrý film, ve stylu Wolfensteina, počítačové hry z 90tých let. Děj je od začátku napínavý a kamera není roztřesená jak to u těchle nízkorozpočtových filmů chodí. Efekty jsou všechny počítačové, třeba ten nálet byl jako ze Stalkera, nebo ty tanky jako z Mortyra 2. Zpracování toho Supervojáka se celkem dá, občas mi bylo k smíchu, že když byl v záběru jak střílí tak ten jeho kulomen jenom trošku zasvítil a lidi kolem popadali, dále byl dost těžkopádný a pomalý, sice téměř nezničitlný. Filmu hodně prospívá charizmatický herec z Hvězdné Brány ( Jonas Quinn ) aka Corin Nemec, v roli amerického kapitána. Dále se mi tu líbilo, že to nebylo atelieorové, ale dost se to odehrávalo v lesích, v rozmlácených barácích. Filmu bych akorát podotkl jednu nepřesnost, ty paneláky za které se vojáci schovali nemohli být ze 2 SV, protože tato konstrukce se objevila až po roce 1960, ale i tak jsem se nadmíru bavil, ale ty hlášky těch vojáků byly hrozný, ja banda dementů ze zvláštní školy. " Na světě není žádnej problém, kterej by nevyřešila pořádná porce výbušnin " To to zas mele, ten debilní Amik?" ()

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Krystalicky čistá esence filmového kreténismu. Dialogy jsou naprosté bláboly, stejně stupidní jako jednání postav a vlastně celý děj, který je vykrádačkou různých filmů a počítačových her a ve kterém divák marně hledá špetku soudržnosti nebo dokonce logiky. Kapitolou která zasluhuje zvláštní pozornost je výprava. Podle jmen převažujících v titulcích vznikl tento snímek ve spolupráci s bulharským (?) koproducentem - odtud patrně i lokace, které rozhodně neevokují okupovanou Francii 40. let, ale spíš válku v bývalé Jugoslávii nebo rumunskou revoluci v roce 1989. Podobné je to s "dobovou" výzbrojí - němečtí tankisté se projíždějí v tanku T-34 a údajní francouzští odbojáři jsou zase kromě loveckých pušek vybaveni samopaly Špagin sovětské provenience. To jsou však už jenom podružné detaily, které na celkové ubohosti tohoto škváru mnoho nezmění, stejně jako směšné a laciné digitální triky. Zkrátka tu máme další z výtvorů neblaze proslulé Sci-fi Pictures Production, která se specializuje na výrobu materiálu pro filmové masochisty. ()

Reklama

arcticsky odpad!

všechny recenze uživatele

Opravdu bláznivý film o tom, jak v závěru války nacisté vyvinuli "neporazitelné" příšeráky, kteří sice dokáží v pohodě vykropit své vlastní spolubojovníky, ale s partou víceméně demoralizovaných amíků mají neskutečné problémy. Nestojí to ani za jeden ironický bodík....nejsem odborník na vojenskou techniku, ale ten oprýskaný "německý" tank zřejmě vypůjčený z nějakého venkovního muzea - nebyl náhodou ruského původu? A účast Bena Crosse, což je poměrně slušný herec, nedokážu pochopit už vůbec. ()

mutace odpad!

všechny recenze uživatele

Tento film by měl být postaven mimo zákon a jeho tvůrci popraveni. Ještě bych si rozmyslel, jestli bych ušetřil jejich rodiny. Při sledování tohoto kusu, mi akutně hrozilo, že se zadusím vlastními zvratky. Hádám, že můj měsíční příjem přesahuje rozpočet tohoto filmu. Tomu odpovídá úplně všecho. Příšerný příběh s nepromyšlenými zápletkami. Ubohé efekty. Hrdinové, jejichž tupost nebyla slučitelná se životem. ()

brasek 

všechny recenze uživatele

V prvom rade ide o tv film, takže netreba očakávať špičkové triky, aj keď v tomto prípade "adobe photoshop" je cítiť až veľmi a miestami pôsobí rušivo. Prostredie v ktorom sa dej odohráva (francúzsky Štrasburg) pôsobí veľmi nedôveryhodne, nepripadá mi to ako prostredie zo 40. rokov. Dej filmu balansuje medzi nudou a čiastočne pozerateľným... chcel som ohodnotiť 2 až 3 hviezdičkami s prižmúrením oka na ten tv film, ale nemecký tank mi pripomína ruskú T-34 (inak pekne hrdzavú)... však mohla byť ukoristená na ruskom fronte, ale čo by potom robila vo Francúzsku? Naivní nemeckí vojaci sa dajú postrieľať jedna radosť a na všetko sa pozerajú ako teľatá. Bohužiaľ čo je veľa, to je veľa... Koniec filmu sa mení na totálnu až neuveriteľnú kravinu. Pre mňa je to len jedna hviezdička a len preto, že ide o už spomínaný tv film. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Vo filme je použitý tank, ktorý je premaľovaný na nemecký. V skutočnosti ide o ruské T-34. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama