Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Druhá světová válka vrcholí a Spojenci se právem obávají, že by Třetí říše mohla použít jadernou zbraň, na jejímž vývoji prý nacističtí vědci intenzivně pracují. Proto také Američané vysílají přepadové komando do Francie, kde by v jedné z tamějších starodávných citadel měla být ukryta supertajná laboratoř s rodícími se hlavicemi. Na místě ale jednotka vedená kapitánem Malloyem nachází něco mnohem horšího. Něco, s čím nepočítali ani ve svých nejstrašlivějších nočních můrách. Němci zde totiž nepracovali s jádrem, nýbrž s lidským genomem. A podařilo se jim vytvořit dokonalého vojáka, napůl člověka a napůl monstrum, jehož vysazení do první linie by mohlo dokonale ovlivnit průběh celého válečného konfliktu. Je proto jasné, že übersoldat musí být stejně jako celé výzkumné středisko okamžitě zničen. Už brzy ale vojáci zjistí, že právě oni se nyní stávají lovnou zvěří. Stojí proti nim totiž soupeř, který nezná slovo porážka. Napínavý mysteriózní horor, který byl celý natočen v Bulharsku, má na svědomí americký televizní režisér David Flores. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmovú horrorovú tvorbu a interesujem sa i o dejiny druhej svetovej vojny. Preto som sa odhodlal pozrieť si tento film. Napriek jeho veľmi nízkemu hodnoteniu som si hovoril, že kombinácia horroru a Tretej ríše bude pre mňa zaujímavá. Nazdával som sa, že ma to bude baviť. No nebavilo. Je to velice slabo spracované. Celý film pôsobí hrozne lacným dojmom. Autori tohto snímku sa pustili do projektu na ktorý nemali dostatok peňazí a ani skúseností. * ()

eraserhead666 odpad!

všechny recenze uživatele

Když mi bylo tak 8-10 let, hltali jsme polský seriál Čtyři z tanku a pes a podobné válečné filmy, kde hrdinští vojáci likvidovali zparchantělý nacistický odpad. Být mi 8-10 dneska, možná by mě bavil i tenhle film. Možná. Možná bych už v tom věku dokázal odhadnout, že (na rozdíl od 4tyř z tanku a psa) je natolik špatný, plný všech možných klišé, rádoby hrdinů, patetického chování, dialogů a scén, nelogičností a prostě všeho špatného, co kinematografie může nabídnout, že bych mu dal odpad stejně. Tohle je ten nejspodnější balast efkové kategorie vhodný snad jen pro televizní dopoledne, zfilmovaná bezduchá počítačová střílečka právě tak pro desetileté, co si chtějí hrát na hrdiny. K zblití. Naprostá ztráta času. ()

Reklama

gudaulin odpad!

všechny recenze uživatele

Asi takhle: takový kousek by natočil Ed Wood, kdyby disponoval aspoň takovou dávkou talentu a charisma, jaké mu nadělil Tim Burton, a kdyby měl přiměřenou podporu studia a z toho vyplývající rozpočet. Je to pitomé, se směšnými dialogy a nefungujícími scénami, mizernými triky a šílenými postavami, ale je to pitomé tak nějak zábavným způsobem, takže pro příznivce pokleslé produkce to může být dobrá volba. Pro normálního filmového fanouška je to ztělesněné zoufalství. V době videoprodukce, která zlevnila filmařinu natolik, že dnes může několik nadšenců za kapesné natočit vlastní film a hodit ho na net, si netroufám odhadovat, kde je skutečné dno filmařiny, takže do žebříčků nejhorších filmů historie Supervojáka házet nebudu. Celkový dojem: 5 %. ()

Crocuta odpad!

všechny recenze uživatele

Krystalicky čistá esence filmového kreténismu. Dialogy jsou naprosté bláboly, stejně stupidní jako jednání postav a vlastně celý děj, který je vykrádačkou různých filmů a počítačových her a ve kterém divák marně hledá špetku soudržnosti nebo dokonce logiky. Kapitolou která zasluhuje zvláštní pozornost je výprava. Podle jmen převažujících v titulcích vznikl tento snímek ve spolupráci s bulharským (?) koproducentem - odtud patrně i lokace, které rozhodně neevokují okupovanou Francii 40. let, ale spíš válku v bývalé Jugoslávii nebo rumunskou revoluci v roce 1989. Podobné je to s "dobovou" výzbrojí - němečtí tankisté se projíždějí v tanku T-34 a údajní francouzští odbojáři jsou zase kromě loveckých pušek vybaveni samopaly Špagin sovětské provenience. To jsou však už jenom podružné detaily, které na celkové ubohosti tohoto škváru mnoho nezmění, stejně jako směšné a laciné digitální triky. Zkrátka tu máme další z výtvorů neblaze proslulé Sci-fi Pictures Production, která se specializuje na výrobu materiálu pro filmové masochisty. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Že vám to připomíná nějakou počítačovou hru (jako např. Wolfenstein) ? Ani se moc nedivím, protože během sledování tohoto filmu jsem se často cítil, jako bych se spíš díval na nějaké nevydařené intro. Kvalita scénáře je na hodně slabé úrovni, stejně jako většina vizuálních efektů. Nebál bych se ani označení přímo tragické. Již první záběry na supervojáka v mnohých vyvolá zlomyslný úšklebek na tváři. Animátoři si s ním nedali ani moc práce a podle toho to tak i vypadalo. Pohyby i chování digitálního tvora stejně jako letecká bitva či střelba z kulometu jen podtrhly marnost celého snímku. Rádoby akční scény nedopadly o moc lépe. Desítky digitálních střel nenašly jediný ani z půlmetru a tak to bylo se vším. Přestože výběr herců nebyl zas až tak špatný, charakteristika jejich postav a samotný scénář nedokázali vykouzlit téměř žádné zlepšení. Hlášky nebyly vůbec tak vtipné, jak by měly a nudných pasáží začalo přibývat stále více a více. Možná by bylo mnohem lepší, kdyby všechny vy výbušniny odpálili už na začátku a všichni do jednoho pochcípali během prvních patnácti minut. Dám 10% za scénu s tankem a 10% za hluchého magora s výbušninama = jedna hvězdička ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

  • Vo filme je použitý tank, ktorý je premaľovaný na nemecký. V skutočnosti ide o ruské T-34. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama