Supervoják SS (TV film)

S.S. Doomtrooper

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

• Cacadore

Bohužel jsem se (nevím proč) původně domníval, že film má na čsfd hodnocení 64 %. Po prvních patnácti minutách mi to přišlo divné a podíval jsem se na čsfd znovu. V tu chvíli tam bylo 28 %. K filmu: Tomuto filmu se dá vytknout asi vše, takže vezmu jen ty nejhorší věci: použité zbraně a technika historicky/geograficky nesedí, naprosto odporná animace hlavních zrůd, postavy se rekrutují patrně z řad mentálně retardovaných, a spousta dalších věcí. Tento film má pro mě jen jediné pozitivum, a to, že příště se podívám hodnocení čsfd hned a nebudu se raději ničeho domnívat. Za mě: 10 %.(2.10.2012)

Pro mě dost dobrý film, ve stylu Wolfensteina, počítačové hry z 90tých let. Děj je od začátku napínavý a kamera není roztřesená jak to u těchle nízkorozpočtových filmů chodí. Efekty jsou všechny počítačové, třeba ten nálet byl jako ze Stalkera, nebo ty tanky jako z Mortyra 2. Zpracování toho Supervojáka se celkem dá, občas mi bylo k smíchu, že když byl v záběru jak střílí tak ten jeho kulomen jenom trošku zasvítil a lidi kolem popadali, dále byl dost těžkopádný a pomalý, sice téměř nezničitlný. Filmu hodně prospívá charizmatický herec z Hvězdné Brány ( Jonas Quinn ) aka Corin Nemec, v roli amerického kapitána. Dále se mi tu líbilo, že to nebylo atelieorové, ale dost se to odehrávalo v lesích, v rozmlácených barácích. Filmu bych akorát podotkl jednu nepřesnost, ty paneláky za které se vojáci schovali nemohli být ze 2 SV, protože tato konstrukce se objevila až po roce 1960, ale i tak jsem se nadmíru bavil, ale ty hlášky těch vojáků byly hrozný, ja banda dementů ze zvláštní školy. " Na světě není žádnej problém, kterej by nevyřešila pořádná porce výbušnin " To to zas mele, ten debilní Amik?"(18.2.2010)

• Thomassi

Tak tohle je rozpoluplné. Na jedné straně mi to dost připomínalo Wolfensteina, na té druhé ale zpracování a efekty stojí za starou belu v čele s hlavním monstrem. Ale co taky čekat od laciného filmu. Herci nebyli špatní a možná kdyby to byl klasický válečný snímek bez sci-fi prvků, bylo by to mnohem lepší. 45%(1.2.2010)

• Crocuta

Krystalicky čistá esence filmového kreténismu. Dialogy jsou naprosté bláboly, stejně stupidní jako jednání postav a vlastně celý děj, který je vykrádačkou různých filmů a počítačových her a ve kterém divák marně hledá špetku soudržnosti nebo dokonce logiky. Kapitolou která zasluhuje zvláštní pozornost je výprava. Podle jmen převažujících v titulcích vznikl tento snímek ve spolupráci s bulharským (?) koproducentem - odtud patrně i lokace, které rozhodně neevokují okupovanou Francii 40. let, ale spíš válku v bývalé Jugoslávii nebo rumunskou revoluci v roce 1989. Podobné je to s "dobovou" výzbrojí - němečtí tankisté se projíždějí v tanku T-34 a údajní francouzští odbojáři jsou zase kromě loveckých pušek vybaveni samopaly Špagin sovětské provenience. To jsou však už jenom podružné detaily, které na celkové ubohosti tohoto škváru mnoho nezmění, stejně jako směšné a laciné digitální triky. Zkrátka tu máme další z výtvorů neblaze proslulé Sci-fi Pictures Production, která se specializuje na výrobu materiálu pro filmové masochisty.(27.2.2010)

• gudaulin

Asi takhle: takový kousek by natočil Ed Wood, kdyby disponoval aspoň takovou dávkou talentu a charisma, jaké mu nadělil Tim Burton, a kdyby měl přiměřenou podporu studia a z toho vyplývající rozpočet. Je to pitomé, se směšnými dialogy a nefungujícími scénami, mizernými triky a šílenými postavami, ale je to pitomé tak nějak zábavným způsobem, takže pro příznivce pokleslé produkce to může být dobrá volba. Pro normálního filmového fanouška je to ztělesněné zoufalství. V době videoprodukce, která zlevnila filmařinu natolik, že dnes může několik nadšenců za kapesné natočit vlastní film a hodit ho na net, si netroufám odhadovat, kde je skutečné dno filmařiny, takže do žebříčků nejhorších filmů historie Supervojáka házet nebudu. Celkový dojem: 5 %.(5.5.2011)

• - Vo filme je použitý tank, ktorý je premaľovaný na nemecký. V skutočnosti ide o ruské T-34. (Johnny.ARN)