Supervoják SS (TV film)

S.S. Doomtrooper

Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

• SOLOM.

Že vám to připomíná nějakou počítačovou hru (jako např. Wolfenstein) ? Ani se moc nedivím, protože během sledování tohoto filmu jsem se často cítil, jako bych se spíš díval na nějaké nevydařené intro. Kvalita scénáře je na hodně slabé úrovni, stejně jako většina vizuálních efektů. Nebál bych se ani označení přímo tragické. Již první záběry na supervojáka v mnohých vyvolá zlomyslný úšklebek na tváři. Animátoři si s ním nedali ani moc práce a podle toho to tak i vypadalo. Pohyby i chování digitálního tvora stejně jako letecká bitva či střelba z kulometu jen podtrhly marnost celého snímku. Rádoby akční scény nedopadly o moc lépe. Desítky digitálních střel nenašly jediný ani z půlmetru a tak to bylo se vším. Přestože výběr herců nebyl zas až tak špatný, charakteristika jejich postav a samotný scénář nedokázali vykouzlit téměř žádné zlepšení. Hlášky nebyly vůbec tak vtipné, jak by měly a nudných pasáží začalo přibývat stále více a více. Možná by bylo mnohem lepší, kdyby všechny vy výbušniny odpálili už na začátku a všichni do jednoho pochcípali během prvních patnácti minut. Dám 10% za scénu s tankem a 10% za hluchého magora s výbušninama = jedna hvězdička(9.7.2011)

• Cacadore

Bohužel jsem se (nevím proč) původně domníval, že film má na čsfd hodnocení 64 %. Po prvních patnácti minutách mi to přišlo divné a podíval jsem se na čsfd znovu. V tu chvíli tam bylo 28 %. K filmu: Tomuto filmu se dá vytknout asi vše, takže vezmu jen ty nejhorší věci: použité zbraně a technika historicky/geograficky nesedí, naprosto odporná animace hlavních zrůd, postavy se rekrutují patrně z řad mentálně retardovaných, a spousta dalších věcí. Tento film má pro mě jen jediné pozitivum, a to, že příště se podívám hodnocení čsfd hned a nebudu se raději ničeho domnívat. Za mě: 10 %.(2.10.2012)

• eraserhead666

Když mi bylo tak 8-10 let, hltali jsme polský seriál Čtyři z tanku a pes a podobné válečné filmy, kde hrdinští vojáci likvidovali zparchantělý nacistický odpad. Být mi 8-10 dneska, možná by mě bavil i tenhle film. Možná. Možná bych už v tom věku dokázal odhadnout, že (na rozdíl od 4tyř z tanku a psa) je natolik špatný, plný všech možných klišé, rádoby hrdinů, patetického chování, dialogů a scén, nelogičností a prostě všeho špatného, co kinematografie může nabídnout, že bych mu dal odpad stejně. Tohle je ten nejspodnější balast efkové kategorie vhodný snad jen pro televizní dopoledne, zfilmovaná bezduchá počítačová střílečka právě tak pro desetileté, co si chtějí hrát na hrdiny. K zblití. Naprostá ztráta času.(9.7.2011)

• Crocuta

Krystalicky čistá esence filmového kreténismu. Dialogy jsou naprosté bláboly, stejně stupidní jako jednání postav a vlastně celý děj, který je vykrádačkou různých filmů a počítačových her a ve kterém divák marně hledá špetku soudržnosti nebo dokonce logiky. Kapitolou která zasluhuje zvláštní pozornost je výprava. Podle jmen převažujících v titulcích vznikl tento snímek ve spolupráci s bulharským (?) koproducentem - odtud patrně i lokace, které rozhodně neevokují okupovanou Francii 40. let, ale spíš válku v bývalé Jugoslávii nebo rumunskou revoluci v roce 1989. Podobné je to s "dobovou" výzbrojí - němečtí tankisté se projíždějí v tanku T-34 a údajní francouzští odbojáři jsou zase kromě loveckých pušek vybaveni samopaly Špagin sovětské provenience. To jsou však už jenom podružné detaily, které na celkové ubohosti tohoto škváru mnoho nezmění, stejně jako směšné a laciné digitální triky. Zkrátka tu máme další z výtvorů neblaze proslulé Sci-fi Pictures Production, která se specializuje na výrobu materiálu pro filmové masochisty.(27.2.2010)

• brasek

V prvom rade ide o tv film, takže netreba očakávať špičkové triky, aj keď v tomto prípade "adobe photoshop" je cítiť až veľmi a miestami pôsobí rušivo. Prostredie v ktorom sa dej odohráva (francúzsky Štrasburg) pôsobí veľmi nedôveryhodne, nepripadá mi to ako prostredie zo 40. rokov. Dej filmu balansuje medzi nudou a čiastočne pozerateľným... chcel som ohodnotiť 2 až 3 hviezdičkami s prižmúrením oka na ten tv film, ale nemecký tank mi pripomína ruskú T-34 (inak pekne hrdzavú)... však mohla byť ukoristená na ruskom fronte, ale čo by potom robila vo Francúzsku? Naivní nemeckí vojaci sa dajú postrieľať jedna radosť a na všetko sa pozerajú ako teľatá. Bohužiaľ čo je veľa, to je veľa... Koniec filmu sa mení na totálnu až neuveriteľnú kravinu. Pre mňa je to len jedna hviezdička a len preto, že ide o už spomínaný tv film.(3.1.2010)

• - Vo filme je použitý tank, ktorý je premaľovaný na nemecký. V skutočnosti ide o ruské T-34. (Johnny.ARN)