Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rajské zahrady chtějí pro televizní diváky objevit a zprostředkovat hodnoty, skryté v naší kulturní krajině. Nabídnout možnost pochopit něco z odkazu naší minulosti, z dob, kdy se zahrada měnila v park a park se měnil v krajinu. Přineseme důkazy o tom, že české země zaujímaly v Evropě po celou dobu její novodobé kulturní historie své pevné místo. Napříč čtyřmi staletími (od r. 1700) se prolíná téma schopné zaujmout širokou i odbornou veřejnost. Nový publicistický cyklus přichází v komplexnějším rozsahu s doposud nezpracovaným a přitom společensky závažným tématem, které může posílit opomíjené povědomí o evropských historických a myšlenkových proudech ve vývoji české kultury.
Jednotlivé díly: I. řada:  1.-Kratochvíle
2.-Jaroměřice nad Rokytnou
3.-Slavkov u Brna
4.-Slezské Rudoltice
5.-Velké Losiny
6.-Vrchotovy Janovice
7.-Český Krumlov
8.-Průhonice
9.-Krásný Dvůr
10.-Podzámecká a Květná zahrada Kroměříž
11.-Libosad u Jičína

II. řada:  1.-Olomouc, město květin
2.-Kolem Pražského hradu
3.-Romantická Lednice a Valtice
4.-Valdštejnův manýrismus
5.-Barokní Holešov a Buchlovice
6.-Kuks, krajina jako park
7.-Karlovy Vary, sadové město
8.-Malostranské palácové
9.-Báječná brněnská botanická
10.-Mnohotvárná Troja
11.-Pohádková Dobříš
12.-Zapomenutý Bečov
13.-Brněnské městské parky (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Výborný nápad na dokumentární sérii o zahradách, avšak nemohu jej pochválit. V jedné z částí účinkuje žena, která se stále převléká, ale musím říct, že tato část se mi velice líbila. Dokumenty začaly zlehka a vypráví příběhy jednotlivých zahrad. Toto se o druhé z částí říct nedá. Jde o to, že tvůrci natočili až přílišnou komedii o otci a synovi, kdy syn je poněkud přerostlý, chová se jako puberťák a oba se přitom chovají, jako by pobrali všechnu moudrost světa. Chápala bych, kdyby do role syna obsadili mladšího herce, jenže takto se z celkem příjemného dokumentu stává šaškárna na entou. Abych nezůstala jenom u té kritiky, měla bych pochválit především nádherné zachycení zahrad a všeho podstatného, co v okolí najdeme. Série jako takové nejsou špatné, dojem z nich však dost kazí fakt, že tvůrci druhé řady naprosto pohořeli v příběhu, který zahrady doprovází a tím nemyslím jejich příběh, ale ty dva ňoumy, co zahradami provází. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Když už někdo vymyslí docela solidní a zajímavé téma, filmaři to totálně zprasí. Jasně, že natáčet skoro 20 minut o zahradě, není lehké. Ale hrané scénky jsou hrozně trapné a šíleně zdržují. Raději bych se procházel s kamerou po zahradě nebo se dozvěděl více o historii zahrad. Pořad mě hrozně zklamal. Hudební režie: Jiří Bura ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Mám ráda Pepíka i Arnošta, miluji zahrady i dokumenty. Tím víc mne mrrzí, že se tento seriál moc nevydařil, právě díky familiérnímu způsobu obou protagonistů, které mám jinak opravdu ráda. Podstatně lepší je série se Zuzanou Slavíkovou, kterou ani osobně neznám, ani mi tak úplně nesedne. Paradoxy života. :o) ()

Brtniik 

všechny recenze uživatele

Je sice pravda, herci se vždy museli podbízet chlebodárci, ale v minulosti se snažili pobavit horních kdoví kolik – čili snažili se, ale když „došli“ diváci se vkusem, muselo se s úrovní dolů. Co se médií veřejné služby týká, mají hrůzu z osvěty či nedej bůh poučení divactva. Nemohu se zbavit pocitu, že tvůrci se šaškováním jistí pro případ, že kdyby to s tou osvětou nevyšlo, ať je to alespoň bžunda!... Jistě jste si všimli, že kompromisy za moc nestojí. Podobný (ne-li stejný) pořad byl o houbách. Běs a hrůza – tu šaškovskou omáčku nedovedu odfiltrovat... Čili pro mne k nesnešení... ()

EllienPM 

všechny recenze uživatele

Zahrady krásné, nádherné. Zuzana Slavíková? No, nevím. Poprvé šok, podruhé menší šok. Teď už se snažím ji vzít za svou, ale co to má na sobě za (stále stejný) hadr, to nepobírám. Arnošt ok, Josefa nekomentuji. Prostě - chtěli zahrady přiblížit i obyčejnému (davu) člověku, jenže... Jednak tím namíchli nás, opravdové botaniky, a druhak - stojí ten masový dav vůbec o poučování o historii a o krásných zahradách? Krom názoru historika (Ondra skvělý, správci též), postrádám průvodcovství botanika. Když Zuzana v díle "Krásný dvůr" obdivuje "pááámelníííky" (obyč. keř), tak si říkám, jestli té hrané slepice není už moc. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama