Všechno je sračka

Tomáš Weinreb

Kamera:

Tomáš Weinreb

Tomáš Weinreb (vypravěč)

Miroslav David žil s Olgou Hepnarovou půl roku před jejím (zlo)činem. Olga Hepnarová byla drobná mladá dívka, která v roce 1973 úmyslně najela nákladním vozem do davu lidí. Osm z nich zabila. Čin vysvětlila jako akt pomsty za celoživotní příkoří, které byla nucena od společnosti nelidsky snášet. Film ukazuje Miroslava Davida jako neustále nespokojeného, nadávajícího, ale i přemýšlejícího „nekropábitele“. Portrét Davida jako osamělého schizoidního protějšku Olgy Hepnarové, který neztratil přes všechno utrpení humor. (oficiální text distributora)

Sfinkter

Strýček David mě bavil, ale stále je to pouze dialog mezi ním a divákem. Položit kameru a mluvte. Režisérova iniciativa nulová. ()

ghatos

"Debilové český, posraný Slovani, zasraný, zkurvený a blbý, bázlivý, slimáci hnusný... ." Působivý - vtipný - syrový. Velmi podařený studentský počin. 81%. ()

Gallagher

Za myšlenky pět hvězd, za filmařinu s bídou jedna. Dát do nepořádného bytu roztřesenou kameru nedělá dobrý dokument. Příspěvek tvůrců absolutně nulový. Za pana D. ovšem všechny palce nahoru. ()

JKL

Před Tomášem Weinrebem opravdu respect! :-) Už to, že ho napadlo natočit tenhle film s protějškem Olgy, bylo originální. Nevím, proč, ale tyhle lidi jako Miroslav David mě prostě baví. Nekropábitel je přiléhavé víc než dost. ;o) Pokud chcete vědět, co by Miroslav se svým "neurotickým nadhledem" udělal s doktorkou, která nechala zemřít špinavého bezdomovce, je to film pro Vás... ()

Lukoboss

Nějak nevím, proč bych se měl dívat 23 minut na nadávajícího dědka, kterej v jedné větě o šesti slovech použije dvě až tři sprostý nadávky. Vzhledem k tomu, že je to studentský krátkometrážní film, přivírám oko, protože nějak se začít musí, ale jinak teda nic moc. 2,5/3 ()

noctambule

Toho pána bych teda potkat nechtěla.......ale kdo by vyrostl v "normálního" člověka, když by mu otec měřil délku toaletního papíru. ()

B4TM4N

Kristus jako chlap, co vynalez novej druh kořalky...Neskutečná one-man show jednoho sečělého, militantního důchodce, ke které se náhodou připletl študák s kamerou. Nic víc, nic míň. ()

Chipešek

Zahořklý starý dědek, který si na všechno stěžuje a který má na všechno "krásně" jednoduché řešení. Těch je. Dokumentárně o ničem nevypovídající. ()

sedlo03

Tak tohle mi k chuti teda nepadlo. Režie nulová, postavy otravné a obsah prakticky o ničem. Že to bylo vtipny? Moje chyba, ale mě to přišlo velmi trapné a povrchní. 20% ()

arcticsky

David je ve své negativně negativní výpovědi sakramentsky zábavný....název přesně vystihuje, o co v dokumentu jde. :-). Fakt jsem se pobavil ažaž. A čeští policajti přece nejsou žádní úchyláci, že? :-) Velmi roztomilé! ()

agassi68

Zaujímavý týpek, tento Miroslav. Dokázal by som ho počúvať aj dlhšie. A vklad režiséra? Však tohto týpka našiel a natočil. Čo viac si želať? ()

Hapretor

Jako dokument nemožné. Jako video nahrávka pro pobavení u pivka dobré. Děda je zajímavý týpek, co by mě u piva dost pobavil. Na rozdíl od většiny debilně plácajících důchodců totiž nepůsobí, že mele jen tak z patra. Ať se daří, pane Davide! ()

FOCKE_WULF

Mi se to líbilo. Prvotní reakce sice byla 'co je tohle za sračku?', nicméně sračkou je spíš duševní svět respondenta a hlavního aktéra M.D. než film samotný. A mňoukání Klausa imitoval moc pěkně. Zajímavý pohled do života a myšlenek svérázného zahořklého rozumbrady z okraje společnosti. A to je asi pravý smysl a podstata dokumentárních filmů - nakouknout, nechat mluvit, nevměšovat se, zachytit duši subjekta v přirozeném biotopu jeho snů, bludů, vzpomínek a názorů, zprostředkovat..... ()