Víkend v Tel Avivu

• hebrejština

Sof Shavua B'Tel Aviv

For My Father

Německo / Izrael, 2008, 96 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $184,816(16.6.2010)

Celý film mohl mít pouhých deset minut. I když nefungovalo tlačítko, stačilo by rozepnout vestu a došlo by k výbuchu. Alespoň tak soudím dle výroku: "Pokud si to zařízení zkusíš odepnout, spustí se roznětka." Dále nemůžu přijít na to, jak policie a média zjistily, že terorista pronikl do Izraele. Kouzlo terorismu totiž spočívá v tom, že nikdo nikdy neví, kdy a kde teroristé příště udeří. Chyby v logice mi bohužel brání udělit lepší hodnocení. Nicméně celkově film působí poměrně solidním dojmem a psychologické profily postav se zdají být důvěryhodnými. Zajímavou vsuvkou bylo poučení o tom, proč palestinský fotbal přichází o své mladé talentované hráče.(14.7.2013)

Prostredím aj dialógmi zaujímavá jednohubka, ktorej slabinou je zúfalá predvídateľnosť a obsahová "neškodnosť".(5.5.2013)

Dobře natočeno. Bez zbytečné akce a přehnaně hlubokých myšlenek. Jednoduše postavy dělají to, co "musí". Pro evropana nepochopitelný způsob uvažování izraelců i arabů. Možná, kdyby se ty dva národy promíchaly a začaly řešit běžné lidské každodenní starosti, jako je například oprava videorekordéru :-), zjistili by, že ty "velké myšlenky", co slyší v synagogách nebo v mešitách (případně v televizi), nemůžou být důvodem k tomu, aby se navzájem vraždili.(25.10.2013)

Jednoduchý průzračně vedený příběh, který je zcela podřízený myšlence, že lidé se můžou docela bezbolestně hádat a nenávidět kvůli obchodu, láskám, fotbalu..., přičemž i ti nejzavilejší v takových rozbrojích bezděčně nacházejí cestu k sobě, protože zůstávají lidmi; jen lidmi. Zavlečte do toho Boha - jedno kterého, jen opravdově a fundamentálně - a není cesty zpátky, věc se přenese z člověčiny na něco vyššího, ušlechtilého a je nezbytné se vraždit.(8.5.2013)