Krásné princezně Sophii spadne při hraní do vody kouzelná zlatá koule. Naštěstí se objeví mluvící žabák, který zoufalé princezně vzácný dar najde. Za pomoc ale žádá slib, že ho pozve k sobě na zámek. Jenže dívka do splnění slibu moc chuti nemá ... (oficiální text distributora)

tonton78 odpad!

nesnáším německé pohádky. národ, kde děti vyrůstají na příbězích vymyšlených dvěma perverzními, úchyláckými bratry, nemůže natočit a nenatočil dobrou pohádku...snad mě to petersen promine ()

Horác

No jo, taková jednohubka. Jako kolorit k popíjení kafe ve volném odpoledni se to zvládnout dá, a to i díky k minimalistické délce. Hodně mladí němečtí herci v rolích princů a princezen a celkově moderní pojetí odkazují tuto pohádku do kategorie "trochu divné". ()

honeysuckle

Jak mám tuhle řadu německých pohádek ráda, tak musím přiznat, že tohle se moc nepovedlo. Jednoduchý děj, který nabízí předloha, se tvůrci snažili vyplnit různě - přidali princezniny přátele a nápadníky, začarovaný les, ve kterém kdysi zmizela princeznina matka či prostřihy na věrného sluhu Jindřicha hledajícího svého zakletého pána. Bohužel, nic z toho nemá na hlavní aktéry žádný vliv. Žabák si poradí i bez svého sluhy a princezna se začne měnit z rozmazleného fracka v rozumnou dívku až poté, co ho osvobodí. Připomínám, že v jiných verzích si s dějem dokázali vyhrát jinak a lépe - např. ve zpracování Jima Hensona z roku 1972 musí princezna a žabí princ spojit síly, aby zabránili zlé čarodějnici, která žabího prince zaklela, zmocnit se trůnu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Rhea odpad!

No, co k tomu napsat... Takhle prisernou pohadku jsem uz dlouho nevidela.Jedine, co se da pochvalit, je vyprava, za to bych dala pul hvezdicky. Zde ale vse pozitivni konci. SPOILERY: Pribeh proste nema smysl. Princenzna je nesympaticka kravka (prominte mi za to slovo, ale jine me pro jeji charakteristiku nenapadlo), ktera se mavnutim kouzelneho proutku (respektive hodem zabaka o stenu a jeho naslednou promenou v prince) najednou meni v milou a vlidnou divku. Ja vim, ze v pohadkach se jede ve zkratkach, ale tady teda ten vznik naklonnosti mezi zabim princem a princeznou nema zadne opodstatneni. Nic si poradne ani nestihnou rict a uz je tu laska jako tram, princ se vraci asi za mesic (opet nechapu proc: kdyz byl zabak, tak se chovala na facku a jeste se ukazalo, ze ani nedokaze drzet slovo a je uplne bezzasadova) a pak uz spolu ruku v ruce odjizdeji pryc, v kocare se libaji, otec princeznu s cizim clovekem klidne pusti... Objevuje se tam i postava sluhy Jindricha (ktery se nepochopitelne dostal do ceskeho nazvu, prestoze tam ma asi tak 2 minuty cisteho casu), ktera by tam ani byt nemusela, protoze vubec nic neprinasi, zadny posun, zadne vysvetleni neceho, proste k nicemu. Dialogy jsou strasne pitome a bezobsazne a takovym poslednim hrebickem do rakve je vykradeny a nikde nepriznany hudebni motiv z filmu Pycha a predsudek. Zkratka odpad. ()

Majrek

Maník, který si neznámo proč ková v lese obleček, aby ho nakonec zahodil a do děje prakticky nezasáhl a princeznička, která místo líbání vysvobozuje žabáka rozplácnutím o zeď? To je vtip, který snad nepobaví ani Němce... Zachraňuje to jen líbezná tvářička princezny a příjemně pohádková zámecká atmosféra... ()