Me and My Gal

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1932, 79 min

• Morien

(1001) Místo kolik Američanů je třeba k vytažení jednoho opilce z řeky bych se spíš zeptala, kolik minut filmového času na to vypotřebují. Ale jestli to byla taková atrakce, jako jsou dneska výbuchy, tak to bylo ještě málo. Na můj vkus příliš nesourodé.(14.1.2014)

Jednoduchý příběh a na koleně psané dialogy... navíc Spencer Tracy ani Joan Benett tu rozhodně nejsou ve formě, na kterou je divák u nich zvyklý z jejich pozdějších filmů.(3.9.2010)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.1.2009)

Celkem zábavný film, kde se kadence jednotlivých vtipů a scének celkem rychle střídá, což vyznívá velmi dobře. Sem tam se přistihnete, že vás prostě baví se na to koukat. Není to nic skvělého, spíše se ukazuje, že komedie je Hollywoodu jednoduše vlastní. Pravda, těžko pochopit, proč by zrovna tenhle film měl být tak výjimečný, aby se objevil mezi 1001 nejlepších.(28.7.2014)

Svižná, rýchlo odsýpajúca "ztreštená" komédia zo začiatku tvorby "ztreštených" vzťahových komédií. Začína sa to ako komédia, postupne však Walsh prepne výhybku na gangsterku, avšak pomedzi to sa vždy spamätá a ponúkne niečo komediálne. Mňa najviac oslovil dialóg pred bozkom, keď sme svedkami klasického dialógu, avšak zároveň počujeme, čo si postavy myslia. Pekná ukážka toho, že pri dvorení nikdy nehovoríme pravdu a pre mužov dôkaz, že žena keď povie nie, tak tým myslí áno:). Obrázok života írskej menšiny v New Yorku v hlavnej úlohe s policajtom, čo asi bolo na svoju dobu dosť originálne. Neskorší tempár Walsh sa tu drží ešte dosť na uzde.(14.7.2014)