Elvis a Anabelle

• Austrálie

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2007, 105 min

Klasický nezávislý film oslavující krásy a požitky života, mezilidské city a lásku, který mě dokázal pohltit, přestože pracuje mimo jiné s morbidními prvky - nebo možná právě proto. Kromě podmanivé kamery zaujala hlavní dvojice, kdy Max Minghella působí neokoukaným a herecky vyspělým dojmem a výborná Blake Lively, kromě toho, že je překrásná, je natolik přesvědčivě sympatická, že bych v její společnosti sám nejraději trávil co nejvíce času. V roli otce exceluje Joe Mantegna.(30.12.2015)

Čisté scífko. Božská Blake Lively balí Elvise a jemu je to nejdřív jedno. Skvělá romanťárna, ke které si musí člověk cestičku doslova vyšlapat, jelikož zapadla strašlivým způsobem, až je to na Weinsteiny nezvyk (klasická nezávislárna). V tv to neuvidíte, ale tenhle klenot tak jednou do roka doporučuji na zlepšení nálady. Škoda, že jsem se napoprvé náladově nedokázal vtáhnout do děje úplně.(22.10.2017)

Jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, který jsem kdy viděla. Neobvyklé prostředí pro zrození čehokoliv, natož lásky, je pohřební služba elvisova táty, který je už hodně nemocný a Elvis se tak musí o rodinný podnik starat sám. A pak je tu dívka, kterou matka od malička tahala po pitomých soutěžích krásy a ona tenhle život prostě nechce. Poruchu příjmu potravy jí také naordinovala matka. Elvis, který příliš brzy dospěl se od Anabelle učí být dítětem a Anabelle si za to od Elvise bere svobodu a obyčejný život. Užívají si spolu, zamilují se, dokud nepřijde lživá zpráva o elvisově smyšlené úchylce. Elvis jde za katr a když je konečně venku nakonec zůstává úplně sám a nemá pro co žít... Vlastně jsem film jako je tento, ještě nikdy neviděla. Je to jediný svého druhu.(10.4.2012)

No hlavní zápletka je trochu podivnějšího rázu, jenže když člověk si podobný případ na internetu přečte každou chvíli, tak proč ne. Hlavní ale je, že Elvis and Anabelle je strašně příjemný film, na který se prostě dobře dívá. Velkým překvapením zde pro mě byl výkon Blake Lively, které je do Gossip girl škoda. Pokud máte rádi malá upřímná romantická dramata, tak tento můžu jen doporučit.(5.8.2011)

Příjemný, milý, krásný film - nevím, jak jinak jej nejlépe charakterizovat. Přiznávám, již v úvodu sledování snímku, jsem jej sledovala jaksi s rozpaky, příliš velkou důvěru ve mně nevyvolával stručný obsah. Další problém, který jsem hned ze začátku měla, byl výběr hlavní mužské role - Max Minghella. Přišel mi do své role příliš mladý. Ovšem, jak film postupoval, můj názor se měnil a nakonec musím uznat, že se mi jeho výkon opravdu líbil a role mu sedla jako ušitá. Co bych ráda vyzdvihla je výkon Blake Lively, která mi není příliš známá a práce s kamerou. Obdivovala jsem výběr jednotlivých záběrů a především volbu použitých barev, které filmu dodaly úplně jiný nádech. Nádech, ne tak pro filmové snímky obvyklý a přesto velmi příjemný a oživující celkové vyznění příběhu. Myslím si, že je škoda, že tento film zapadl a vidělo ho tak málo lidí. Určitě se nejedná o příběh, který by měl k plátnům přitáhnout masy diváků, na druhou stranu jde ale o velmi příjemné a milé dílo, které si nezaslouží upadnout v zapomnění.(29.12.2011)