Kruh Osmi

Stephen Cragg

Brian Horiuchi

Michael Lohmann
  • Blue.Poison

Takže buď to byla naprostá tupost a dál si to nezaslouží rozmazávat, nebo to naopak bylo tak strašně geniální a vypointované, že jsem to nepochopila. Přikláním se spíše k první variantě - tzn., že sami tvůrci nevěděli, co vlastně podnikají a kam to vede. Film se totiž celou dobu tváří, že má v rukávu nějaký trumf a proto si může dovolilt vyplnit stopáž připitomělým a bezcílným pobíháním po činžáku, ovšem když dojde na lámání chleba, je z toho plytké nic.(23.1.2012)

• rikitiki

Amatérské z každého úhlu pohledu: kamera, scénář, herci - prostě všichni podali tak ubohý výkon, jakoby to byl jejich úplně první film a oni si nebyli jistí, co mají vlastně dělat. Scénář sice nahodil trochu zajímavý námět, ale rozvinul ho v totální patlaninu a to včetně zdůvodnění, proč se co děje. Ostatně, když se dům jmenuje Dante, je předem jasné, kudy se asi bude příběh ubírat. Jednu hvězdičku dávám jen za úvodní písničku, kterou si hrdinka prozpěvuje v autě spolu s rádiem.(18.1.2016)

• lennyd

Jessica se nastěhuje do nového domu, a i když jí stávající obyvatelé velmi vřele přijmou mezi sebe, přijde jí, že je v domě něco podivného. A opravdu, po pár hodinách nalézá jednoho z nových přátel na chodbě mrtvého. Po příjezdu policie je ale mrtvola pryč, a vše vypadá jen jako Jessičina halucinace. Jenže po odjezdu policie nachází Jessica další mrtvolu. Neskrývají obyvatelé domu nějaké tajemství? ... Takovéto filmy mám docela rád, ale Circle of Eight patří k těm slabším. Hororová atmosféra je tu velmi slabá (divák tak chvilkama zívá nudou), a to "překvapení" na konci je (bohužel) až úplně na konci (možná by se autoři měli nejdřív mrknout na podobně laděný Triangle). Ani herecké obsazení mi moc neseděla, a i když jako hlavní hvězda je "prezentován" DJ Qualls, jeho role je až moc zbytečná...(30.4.2010)

• SOLOM.

Krátký obsah prozrazující hrubou kostru příběhu vypadal docela zajímavě. Nečekal jsem sice žádné zázraky, ale někde ve skrytu duše jsem doufal, že by tento film nemusel být zas až tak špatný. O jeho nepříliš lichotivém hodnocení jsem při spuštění tohoto kousku, neměl ani potuchy. Začátek se nesl v duchu písně Flames Go Higher od skupiny Eagles of Death Metal a já si pobrukoval společně s hlavní hrdinkou. Dokonce jsem společně s ní pociťoval i jistý prvotní odpor k domu s výstižným jménem Dante. Vlastně to samé můžu říci i o samotném pokoji, který ve mně vyvolal nedobré vzpomínky na jedno nejmenované ubytovaní, které jsem v minulosti musel absolvovat. Ale konec nostalgických žvástů. Pochmurný interiér a především vlezlí až úlisní obyvatelé domu, byli příslibem k zajímavé podívané, ale to jsem ještě neměl tušení o všech těch slabinách samotného scénáře. A že jich tu bylo. Nevím, jestli to bylo slabou chvilkou jinak docela úspěšného režiséra Cragga, ale je pravda, že on se ve své kariéře věnuje spíše natáčení seriálů, nebo jeho neschopností pracovat s hororovou atmosférou. Ovšem i scénárista by si za odvedenou práci, zasloužil pořádně nafackovat. Kvalita nepříliš duchaplných dialogů byla na úrovni zvláštní školy. Když k tomu připočítáme i přemíru žánrového klišé a opravdovou nemohoucnost tvůrců, byla katastrofa na světě. Objevila se tu celá řada scén (nebo konverzací), u kterých jsem si prostě musel zaťukat na čelo, jak je možné, něco takového vůbec vypustit do světa. No ono jestli to nebude tím, že celý film byl pod hlavičkou Mountain Dew Green Label Studios, které se mimo jiné podařilo procpat svůj produkt (nápoj) i do samotného filmu (Coca Cola to dělá pořád, tak proč se tomu vlastně divím). Čímž tedy hodně zamrzí, že když už se tu něco hororového skutečně objevilo, tak to pohřbila právě již zmíněná nemohoucnost režiséra. Několik slušně naaranžovaných mrtvol – to je dost chabý výsledek, pro uspokojení hororových fanoušků. 30%(19.12.2016)

• Ondrew

Vobec mi nie je jasne, co vlastne chceli autori filmom "Circle of Eight" povedat. Vacsinu casu sa snimka nesie v duchu "nieco sa tu deje, pobehujem po chodbach, uz mi totalne hrabe???". Napokon pride nemastny-neslany zaver a dielo skazy je dokonane. Jednu hviezdu davam jedine za pouzitu hudbu (najma uvodna v titulkoch je velmi slusna). Zvysok je dementna, nezazivna sr@gorina. 10%.(14.11.2011)

• - Na produkci filmu se podílelo Mountain Dew Green Label Studios, které díky tomu do filmu protlačilo i svůj nealkoholický nápoj Mountain Dew. (SOLOM.)