Re-Play (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2009, 30 min

Vojtěch Novák

Pokud se člověk opravdu o herní scénu zajímá, každý den pročítá nespočet zahraničních i tuzemských herních webů. Tudíž tento pořad už nic moc nového nedává. Ale za to se můžete dívat na to, jak trapný Tukan a postpubertální Běta machrují na E3 nebo jiné parádě za vaše peníze z nevýherních sms nebo jak se snaží postavit stan. Fuckt super. Tenhle pořad těží z lidské blbosti a lenosti získávat informace sofistikovanější formou. Ovšem z nějakého důvodu na to místy čumim, a jo mám to v oblíbených, ale to jen z toho důvodu, že jsem herní magor.(1.10.2016)

• Laxik

Vrcholem tohohle pořadu je jednoznačně úvodní znělka. Ta se fakt povedla. Co se ale nepovedlo, je trapnej humor. V Game Page byl sice taky, možná ještě trpanější, ale byl podaný s takovou nonšalancí, že se člověk i zasmál nebo se aspoň culil. A samozřejmě tu máme i gró celého problému pořadu, hlavní důvod zášti, nenávisti a odporu. Ta divná bloncka prostě není Máša. A ne a ne.(29.12.2012)

Myslím, že vzhledem k mému pravidelnému sledování bude vhodné tento pořad patřičně ohodnotit. Re-Play patří mezi ty pořady, které sleduji teď už pravidelně, respektive jej každou sobotu očekávám a těším se, jakými novými informacemi mě zásobuje. Rozděluje se do několika kategorií, kde nechybí novinky z herního světa, občas nějaké méně či více zajímavé téma a samozřejmě recenze (nejen) herních AAA titulů. Moderátoři jsou sympatičtí. Jak Bětka, tak i „Tukan“, jak se i sám přezdívá a co prokázali ve speciálním silvestrovském dílu, je s nimi i pořádná sranda. Samozřejmě, každý díl je jiný a mně osobně třeba díly vyloženě věnované sportovním hrám moc neberou, to samé platí o občasných blocích věnovaných virtuálním závodům F1, tudíž nebudu hodnotit úplně dokonale. Jinak ale pro mě osobně pořad splňuje očekávání a každý víkend se na něj těším. Jen by to chtělo trochu zlepšit akustiku v jejich novém studiu, ta ozvěna je strašná. 80%(29.1.2017)

První dva roky velice koukatelný pořad, postupem času jde do kopru hlavně "díky" komentátorům Sterakovi a jakémusi druhému. Když narrator neví na jakém místě poklesnout hlasem, s jakým důrazem vyslovovat jednotlivá slova či nedejbože samohlásky, je to zlé. K tomu si připočtěte úděsný hudební doprovod a v současné době maximálně jednu recenzi na díl a zbyde vám akorát sympaťák Mikoláš a relativně hezká Bětka....(3.11.2016)

Při hodnocení Re-Playe se samozřejmě nedá vyhnout srovnání s Game Page. Řečeno herní terminologií: zatímco Game Page je stará dobrá DOSácká vykopávka, Re-Play je nová pecka s nadupanou grafikou, oslepujícími efekty, ale pokulhávajícím příběhem a slabou hratelností. Oba pořady mají něco do sebe, oba mají své neduhy, ten který si ovšem zapnu pokaždé znovu je zkrátka Game Page. Proč to není Re-Play? Jednak ze zvyku, pak kvůli vysílacímu času, ovšem hlavně je to kvůli té iritující snaze být co nejvíc cool (jo, Game Page je až bolestivě trapná, ale taky si to uvědomuje), otravnému a nudnému hlasu čtoucí nekonečně dlouhé fundované recenze a faktu, že Tukan tam taky zdrhnul z Game Page. Hezká moderátorka pochybných kvalit není snad ani plusem, ani mínusem. Jsem možná spíše sváteční hráč a navíc takový, který na Game Page vyrostl - proto mi sedí pořad víc, než tenhle Re-play.(4.10.2011)

• - V roce 2016 vytvořili na serveru Startovač zakladatelé pořadu crowdfundingovou kampaň určenou na vybavení nového studia. Kampaň se dočkala velkého zájmu a bylo vybráno přes 1 milion korun. tato částka představuje 587 % z původního požadavku 200 tisíc korun. (Jantar2)

• - Dříve byl pořad vysílán na TV Public. Měl však jiné moderátory, a to například Honzu Modráka, dlouholetého šéfredaktora časopisu Score. Redaktorem – dříve šéfredaktorem - stejného herního časopisu byl pak i pozdější moderátor Mikoláš Tuček, vedoucí videoherní půjčovny Frag.cz. S časopisem Score je pak spjatá i Alžběta Trojanová. Ta přispívala nejen do něj, ale i do časopisu ABC. Od 5. února 2011 se pořad vysílá na Prima Cool. (TheNine)