Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes! (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2004, 116 min

Gustav Skála

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (12)

Perfektní v televizi, ještě lepší v Celetný naživo. Mimořádně chytrá a promyšlená baskervillská parodie. Radim Kalvoda (což by do trapnýho buřta z Byl jednou jeden polda člověk nikdy neřekl) naprosto exceluje.(13.8.2012)

Nádherná, nevázaná, parodující a geniálně promyšlená hra s tématem.(9.2.2010)

,,Já jsem říkal, že se Vám ty převleky vymstí.". Sherlock Holmes jako zpívající cikánka se mi přišel opravdu vtipný. Jedna hvězda chybí , protože by mohla být hra o něco svižnější. Jinak velmi zdařilé.(27.2.2013)

Hloupé je, že téma Sherlock Holmes je poslední dobou tak proprané, že v téhle době mě to už nezaujalo. Nicméně excelentní divadlo s jasně českým humorem :) Konečná konfrontační scéna možná až trochu přehnaná, ale to už k divadlu nejspíš patří.(28.1.2013)

Naprosto výborná parodie s inteligentním humorem s vynikajícími herci. Všem vřele doporučuji, především živě, stále se uvádí v divadle v Celetné!(12.10.2011)

Velmi velmi velmi vyydařená komedie...(18.10.2011)

Neříkám, že jsem se nezasmál, ale bylo mi to doporučeno fanoušky Cimrmana, a tak jsem celkem zklamaný. Ta parodie mi přijde taková obyčejná až troškovská, nic chytrého ani promyšleného jsem v ní nenalezl.(2.8.2017)

Jako bývalý aktivní ochotník - nádhera, nádhera, nádhera.(26.2.2016)

Výborná komedie, kterou jsem měl to štěstí vidět i v divadle. Osobitý způsob, kterým se soubor s touto předlohou popasoval a excelentní výstupy Radima Kalvody jsou dokonalé.(14.6.2011)

Velmi zdařilý Sherlock Holmes, skvělé hlášky a liška co dává dobrou noc. Prostě neodolatelné, jediné co mi malinko kalí zážitek je občasná zdlouhavost. Trochu je mi líto, že jsem se nedostala na živé představení.(12.10.2012)

U máločeho jsem se tak dobře a pohodově pobavila, jako u téhle divadelní komedie. Dobrého humoru kolem nás není nikdy dost a o to víc jsem za ní vděčná... Poprvé jsem jí viděla náhodou před lety jako televizní přenos divadelní inscenace, podruhé už na ní cíleně šla přímo do divadla, a letos, v rámci Sherlockománie, která právě probíhá, jsem jí musela vidět potřetí. Pro někoho možná trochu pokleslá zábava, pro mě humor, který mi sedí...(9.2.2013)

Ke konci už je to poněkud "dlouhé", ale dva hlavní protagonisté stojí opravdu za to. To, jak si Kalvoda hraje s Čermákem, resp. jak Čermák až masochisticky "drží" Kalvodovi, je úžasné.(27.4.2019)