Zachraňte Willyho 4: Útěk z pirátské zátoky

• USA Free Willy: Escape from Pirate's Cove (více)

Ovdovělý otec jedenáctileté Kirry se zraní a dívka musí proti své vůli odjet z Austrálie a žít s dědečkem, kterého sotva zná. Jejím novým domovem je jižní Afrika, konkrétně mořský park, který její děda provozuje. Kirra tady najde nové, neobyčejné přátelství. Jejím novým kamarádem se stane velryba jménem Willy, která přiláká do upadajícího parku turisty. Zátoka opět ožívá. Ochránci zvířat ale mají pro Kirru špatnou zprávu. Willy totiž nemá vyvinutý orientační smysl, v oceánu by zahynul a laguna mu začíná být malá. Pak nezbude nic jiného, než ho utratit. Z Kirry a Willyho jsou nerozluční přátelé. Dívka dělá vše pro to, aby se Willy mohl vrátit ke svému hejnu dřív, než z něj dědečkův chamtivý konkurent udělá výdělečnou atrakci svého prosperujícího zábavního parku. (TV Nova)

Zix.

Příběh by to špatný nebyl, bohužel to ale tvůrci pojmenovali po známém jménu a proto je jenom logický, že je film porovnáván s předchozími úspěšnějšími filmy. A v porovnání s nimi to je docela bída. Nebýt toho tak by příběh tak hrozný nebyl. Co mi vadilo, tak že u Kosatky by snad i slepec poznal, že to je jenom robot, jsou tam s ní hodně nepovedený záběry. Čekal bych i originálnější závěr než ten, který se dost podobá tomu z prvního filmu. ()

Baruska92

Rodinné filmy, ve kterých jsou zvířata, mám ráda :) Většina takových se mi líbí, ale tento film moc ne. Musela jsem ho bohužel srovnávat s prvním dílem /Zachraňte Willyho/ a přišlo mi to oproti němu dost slabé. Jde v něm cítit snaha o to, udělat to přesně podle prvního dílu a zdá se mi, že se to moc nepovedlo. ()

mpet odpad!

Když jsem byl malý Zachraňte Willyho jsem miloval a musím říct, že se občas na něj kouknu i teď. Ale bohužel s každým pokračováním ztrácel kvalitu a vše to vyvrcholilo tímto "skvělým" čtvrtým pokračováním. Prostě je to další ubohost snažící se vydělat na dobrém jménu prvního filmu. ()

migr

Ach ty češi( výtažek z Vás uživatelů) nesnášíte všechny díly Willyho, ale když někdo natočí dobře pojatou" napodobeninu"(což se v běžném životě stáva že jsou věci podobné), hned ji nesmyslně srážíte jakoby hájení předchozích dílů, ach jo( a nemáte asi sociální (dětské ) cítění). 56% ()

1990Jirik odpad!

Tak tohle vážně ne! Ani jako rodinný film ani nijak jinak! Nervy drásající pí*..... Neustále o té samé snad elektrické velrybě...Efekty , nápad i děj naprostá 0 , která dělá ostudu původnímu 1 dílu.. Jediné co tam chybělo jsou pravý piráti kteří by ty malý zmetky roztrhaly na kusy.. Fuck off celé Tv parodii na film! ()

kertus odpad!

mizerný - očekávání bylo větší, kosatky jen v 3D a nebo modely, živou jsem tam tedy neviděl ani jednou!!! Pohyb v 3D nepřirozený, pohyb modelů ještě horší. Rozpočet filmu musel být do 1.000.000 dolarů, jinak si to nedokážu představit, zbytečný film a prvním třem dílům to nesahá ani po palce u nohy ()