Rozprávková veselohra o neobyčajnom putovaní dvoch majstrov šustrov.

Nečakané dobrodružstvá, stretnutie s čarodejnou knihou a falošnými veštcami, straty a nálezy, humor i žiaľ - to všetko sa pripletie do cesty dvom šusterským majstrom pri putovaní svetom. Dokonca im hrozí, že kvôli týmto peripetiám prídu o hlavu. Ale pretože v rozprávke spravodlivosť vždy zvíťazí, aj cesta majstrov šustrov skončí tak, ako má. (oficiální text distributora)

klúčik

Túto rozprávku som videl po dlhých rokoch. Bola to pekná zábava. Výborná dvojica Haverl a Rajniak. Tv rozprávku hodnotím 70%. ()

javlapippi

"Šidlo dratva!" Dvaja vypečení obuvníci Rajniak a Haverl sa vyberú do sveta za lepším životom. Najprv naletia na lep podvodníckej dvojke Letko a Bednárik s prešpekulovaným vešteckým biznis plánom, následne hrozí, že pôjdu v rovnošate slúžiť vlasti. Záchranu im poskytne ópiový odvar pomstychtivej babky bylinkárky Kováčikovej a vlastný dôvtip. Vynikajúco zahraný vtipný príbeh, ktorý je takou kombináciou slovenskej rozprávkovej klasiky Prorok Rak a istých prvkov francúzskej historickej komédie Fanfán Tulipán, dokonca aj s dobovými vojenskými uniformami a pompadúrskymi parochňami. Vynikajúce. Štyri strieborniaky s kráľovou podobizňou. ()