poster

Best Worst Movie

 • Velká Británie

  Best Worst Movie

Dokumentární

USA, 2009, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Dellamorte
  *

  Že amíci dokážu predať plesnivý suchý cheesburger do prasknutia plnený nahnilým suchým hamburgerom so zamračenou oblohou po niekoľko ročnej záruke - to je jasné každému kto ešte dýcha. Ale vyprášiť na svetlo sveta dokument o filme ktorý je vyhlásený od svojho vzniku za ohyzdnosť ( mne to tak nepripadá ) , tak to je zavrhnutia hodná opovážlivosť. Všetci zúčastnení sú Mi...áno...presne ako aj film. Zábava preveliká - aspoň pre zúčastnených . Netušila som , že NIČ sa dá takto rozpitvať.(25.4.2012)

 • SarumanKo
  ****

  Nijak prevratne, ale výživne, s nadhľadom a s láskou spracovaný dokument o "najlepšom najhoršom filme" všetkých čias. O procese nakrúcania so šialeným režisérom, o tom, ako sa zmenili životy ľudí, ktorí v ňom účinkovali (nenazvem ich hercami) a o vzniku kultu, ktorému mnohí proste nerozumejú. S čistým svedomím prehlasujem, že by som sa milerád zúčastnil na klubovom premietaní Trolla 2, s ľuďmi, ktorí podobne ako ja, podľahli jeho "zlému" kúzlu. (8/10)(22.3.2013)

 • SOLOM.
  *

  Nevím co si pod slovem „fenomén“ představovali (představují) tvůrci tohoto dokumentu, ani zdejší čtyřhvězdičkoví a více uživatelé – nicméně film Troll 2 je a byl jedním z nejhorších (a jistou dobu i nejhůře hodnoceným) ODPADEM, který kdy hororový žánr zplodil. Málokdy dávám tohle nelichotivé ohodnocení – ale tento paskvil si jej po právu zasloužil. No a tento dokument není o nic lepší. O čem vlastně je? No vlastně o hovně. Dva ztroskotanci na poli herectví, kteří hráli dvě nejdůležitější postavy ve filmu, se rozhodli dát dohromady bandu starých známých, pro které byla účast ( pro většinu z nich) v Trolovi 2 vrcholem jejich (ne)herecké kariéry. Záslužný to čin hlavně pro ně samotné, že se po letech zase potkali, to jim samozřejmě neberu – nicméně velký (ne)zájem na autogramiádě dal jasně najevo, co si o tomto filmu lidi myslí. To že se najde několik nadšenců, kteří si koupí triko Nilbog, nebo si nechají udělat tetování – no paráda. Kvůli tomu však nebudu házet tohle veledílo a „smysluplný“ dokument do červených čísel...(5.2.2017)

 • zdepapepa
  ****

  Krásně znázorněný progres, jaká byla živná půda pro Troll 2. Dokument má vše - i herce, kteří se na film snaží zapomenout a ani si ho nedávají na resumé, herce, kteří by nejradši zmizeli ze světa, ale i herce, kteří točí o Troll 2 dokument, ale je v tom cítit taková hořkosladkost, nesnaží se z toho vytřískat něco (zejména convention hororových herců, převážně Noční Můra v Elm Street), i tak je ale o co stát, neustávající příval jásajících fanoušků. Dokumentarista (a hlavní dětský protagonista) si i zajel do Itálie pro Clauda Fragassa a teprve po scénách s ním pochopíte, že jinak než příšerně ten film dopadnout nemohl a troufám si tvrdit, že všichni fanoušci Troll 2 jsou za to rádi. Jediné, co mě trochu zklamalo, byla absence Deborah Reedové, filmové Creedence, ale přítomnost goblinů a prodavače potravin to vynahradila. Jediná věc, kterou bych nejspíš filmu vytknul, je přílišná všudypřítomnost George Hardyho, pro mě příliš nezajímavého člověka a stejně tak i postavy ve filmu. I tak je to milý filmařský počin, olej na oheň vášnivých fanoušků tohoto kultovního snímku.(5.11.2010)

 • neoBlast
  ****

  Co si budeme nalhávat, Best Worst Movie pro českého diváka nabývá úplně jiné atraktivity než bylo původně zamýšleno (alespoň dle mého pohledu). Fanouška musí potěšit ta kolektivní radost, která čiší z upřímné sociální radosti ze společného sledování něčeho "tak strašného" jako je Troll 2 (btw: neviděl jsem). Každému pravidelnému divákovi musí být líto, že se podobné underground akce neodehrávají i ve filmově zaostalém Česku (brát prosím s rezervou). Z dokumentárního hlediska není na snímku zase až tak moc zajímavých elementů - sledujeme pouze tour k znovuuvedení Trolla 2 do kin a několik bizarních charakterů okolo tohoto procesu. Oživením stereotypního konceptu je ale určitě postava hodně ulítlého italského režiséra - pokud toto u Američanů neupevňuje cizí kulturní stereotypy, tak už nevím. Divácné nadšení za objektivně špatným filmem je ale to nejcenější co tvůrci vnášejí do placu. 70 %(29.12.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace