Immortalitas

Během druhé světové války Adam zaprodává svou duši Ďáblu, aby zachránil milovanou rodinu. Přichází o všechno a stává se proti své vůli nesmrtelným. Je rok 2025, svět se mění a Adam touží po pomstě. (oficiální text distributora)

Hamaradža

Katastrofa sa nekoná. Iba prehnane ambiciózne, poloamatérske scífko s ultimátnym námetom, celú dobu oscilujúce medzi gýčovou trápnosťou (prameniacou z prílišného brania sa vážne), vykrádania a kombinovania všemožných žánrových klasík a často i milou nadšeneckou snahou chalanov, ktorí sa v prvom rade bavia. CGI tu (samozrejme v rámci osemtisícového mikrorozpočtu) vôbec nie je tak na zahodenie, ako som očakával a viac než za tvorcov, mi bolo trápne za povýšeneckých čsfd trotlov typu "Slatkac". Úprimne, mám z filmu pocit zaujímavej a trochu bizarnej dobovej rarity z "mŕtveho" obdobia porevolučnej slovenskej kinematografie. Guilty pleasure čerešničkou na torte je samozrejme Desmod v titulkoch. Jedinou skutočne zásadnou chybou projektu tu ostáva fakt, že sa dostal do kinodistribúcie - nepatril tam. ()

honajz2

Když pominu, jak amatérsky to celé vypadá (nebýt to v kinech a být to označené jako amatérský film, tak si na to zas tolik nestěžuji, protože tohle je amatéřina jako prase), špatné herecké výkony, hroznou kameru (která ale kupodivu občas má světlé momenty, nechápu proč) a ten fakt, že je to strašně nudné, tak musím říct, že to není zas tak strašné, jak to tady vypadá. Nějaký příběh tam byl, jenom je zaplněný hromadou vaty, ale špatný nebyl a na to, že je to amatérský film, mi ani nevadí, že si hodně bere ze spousty jiných filmů, včetně toho konce, který už jsem někde viděl, jen si nemůžu vzpomenout, kde přesně. Taky je na tom znát režisérovo nadšení pro žánr a je třeba mu připočítat k dobru, že se pokusil natočit film s žánrem, který nikdo na Slovensku a ani v Česku netočí, takže každá snaha se cení. A jako amatérský film by to ani nebylo špatné, ale tohle se bere jako něco víc. Kdyby to nebylo tak moc nudné, tak bych možná tu slabou třetí hvězdu za snahu a až moc nízké hodnocení dal, ale takhle ne. 2* ()

Havenohome

Konečne som sa k tomu dostal. Jedna hviezda za guilty pleasure momenty edwoodovského typu. Rehotalo sa celé kino. Csino hrá postavu nesmrteľného pútnika, a táto rola ho skutočne urobila nesmrteľným. Jeho herectvo je nechcená ale bravúrna paródia drsňáckých akčných hrdinov. Režisér E.B. je snílek, ktorý chodí rád do kina. Naučil sa nejaké triviálne postprodukčne triky a natočil Immortalitas. Viac ako guilty pleasure momentov je tam tých nudnýc pasáži, keď Csino chodí s puškou prázdnymi ruinami. Je to celé zlé, o tom žiadna debata. Na druhú stranu, keď sa nad tým zamyslím, tak aspoň ten film neobhajuje ešetebáckych kolaborantov, nezobrazuje ženy ako sliepky, nešíri stereotypy o rómoch a nesnaží sa bezzubo a onanisticky kritizovať sociálnu realitu. To robia všetky ostatné slovenské filmy a vačšinou regulérne za štátne peniaze. Immortalitas je aspoň taký zlý film, že sa na ňom miestami dá dobre zabaviť. ()

honajz

Nebylo to tak špatné, jak se zdá ze zdejšího hodnocení. Má to myšlenku o svobodě volby člověka, který by rád odpovědnost házel na Boha, nebo na ďábla, ale pořád je to jeho odpovědnost. Jako jo, je to mixnuté různými postapo filmy, Exorcistou, Wolfensteinem, Terminátorem, Pátým elementem a kdoví, čím ještě, ne vždy mi herecké výkony imponují, zvlášť když má jít o nějaké expresivní vyjádření, a střední část mne nudila (Btw, kam zmizelo silové pole dveří při odchodu?), ale jinak to šlape, dobře se v tom orientuje, myšlenka je jasně rozpoznatelná (který současný film to má?), závěr ve stylu BSG mne pobavil, za mne docela povedený film. ()

Dexter1

Prvý koment. Immortalitas už v traileri navádza na skutočne efektami a akciou nabitý film. Bohužiaľ tam to ostalo. Celý film je postavený na neoriginálnom nápade, celé sa to ťahá, gradácia je nulová a akčných scén je ako šafránu (a všetky sú v traileri). Ani efekty a grafika celého filmu nie je moc podarená a herecké výkony pôsobia skôr vtipne. Na druhej strane som veľmi rád, že takéto niečo vzniklo a nebáli sa tvorcovia do toho ísť a rozhodne sa teším i na ďalšie podobné filmy zo Slovenska. ()

• Projekt Immortalitas vznikal pôvodne ako 20-minútový študentský film. (Fejpof)
  • Soundtrack k tomuto filmu nahrala kapela Desmod, pieseň má názov "Nesmrteľní". (tommy187)