Rush: Beyond the Lighted Stage

Dokumentární / Hudební

Kanada, 2010

Mike Munn

Mike Munn

Úprimne som o kapele Rush pred zhliadnutím tohto filmu jakživ nepočul. Zároveň sa po pozretí za túto skutočnosť veľmi hanbím. Veľmi dobrý dokument, precízne spravený, na môj vkus síce možno trochu rozvláčny, no vypovedal o všetkom, čo by som chcel a potreboval vedieť. A hoci som si zo začiatku povedal, že Rush asi nebude kapela, ktorú by som začal odrazu počúvať, na konci dokumentu boli pocity úplne opačné.(30.8.2013)

Přiznávám se, že moje znalost Rush začíná songem Working man a končí Fly by night. O to jasnější úsudek jsem si ale o tomhle rozsáhlém dokumentu, který pokrývá všechny důležité momenty v historii kapely, mohla udělat. Překvapilo mě, jak nenucené a uvolněné klima v kapele panuje, a že se zdaleka nejedná o žádné rockové primadony, což se dnes vidí velmi zřídka. Srozumitelný dokument bez jediného hluchého místa, kdy jsem si připadala, jako by ti tři chlápci seděli u mě doma na gauči.(26.8.2010)

Jediný problém je, že RUSH mají až příliš bohatou diskografii, což znamená, že některá alba jsou zmíněna třeba jen jednou větou a jiná jsou úplně vynechána. U některých desek bych to pochopil, ale že nezazní ani slovo o Grace Under Pressure?? To teda nechápu. Jinak tomuto filmu nelze nic vytknout, další tvůrci hudebních dokumentů by se od Dunna a McFaydena mohli učit.(1.3.2014)

RUSH som moc nepoznal snád len albumy 2112 a Signals tie mi nikdy ani nejak nerezali a nikdy som ich nepochopil lenže doba sa mení a časom človek zistí aká je to skvelá kapela a potom ulietavaš na celej diskografii no snád okrem pár výnimkov v 80 rokoch tie albumy už boli veľa aj na moj vkus ostatne v tomto dokumente to hovoria aj sami chlapci z kapely :-)Myslím že tento dokument je nahraný skvelo kapelka je úplne pohodová a dodnes sa divím že ešte nie je v Rockovej sieni slávy myslím že by sa to už mohlo napraviť:Skvelý dokumnet(10.11.2011)

Nedoceněný kult RUSH skvěle vystihl hned v úvodu tohoto dokumentu frontman Smashing Pumpkins, Billy Corgan: "Věřím, že když se lidé ohlédnou zpět, a opravdu se podívají na to, které jsou velké kapely, tak jednou z těch skupin jsou RUSH. Nějakým nevysvětlitelným způsobem ale nebyli nikdy dost populární , aby je člověk bez rozmýšlení vyjmenoval jako jednu z největších skupin všech dob. Mluvili jsme příliš o jiných kapelách! Mnoho bylo řečeno o Beatles a Led Zeppelin, ale to nevypráví celý příběh... V určitém okamžiku jsou tady a někdo by měl vysvětlit, proč jsou tady." To se tu dokonale podařilo! Tvůrci Dunn a McFadyen se vypracovali v absolutní špičky v oboru hudebních dokumentů. Tento počin se tak může směle zařadit mezi vynikající hudební snímky posledních let, jakými bezesporu jsou: FOO FIGHTERS: Back And Forth, PEARL JAM: Twenty a LEMMY. Moje definice RUSH? Legendární, opomenuté, skromné (dle jejich slovy "nudné"), virtuózní trio!(13.2.2014)