Bright Falls

všechny plakáty
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2010, 6x5-10 min

Unikátní projekt, prequel k videohře Alan Wake. Šestidílná minisérie je zdarma ke zhlédnutí na internetu a divákovi nastíní osud novináře Jakea, který do horského městečka přijíždí ještě před samotným hrdinou hry. (Raziel_cz)

ondrula

Mno, jako samostatný seriál to asi neobstojí. Nějakou hvězdu si to ode mě zaslouží jen kvůli tomu, že se v těchto dnech bojím u hry Alan Wake, které je Bright Falls prequelem a hra je (na rozdíl od seriálu) atmosférická jak prase. ()

wampire23

Neanimovaný prequel k hre Alan Wake (konečne aj na PC- XBOX sucks) nie je vôbec zlý. Narozdiel od mnohých iných herných predohier alebo dohier, nejde cestou animácie, ale chcel nám ukázať filmové spracovanie. Je to tajomné, je to namotávajúce, cítiť z toho Lyncha, len mám stále rovnaký pocit ako pri hre. Že viac otázok nastoľuje, ako zodpovedá. Rovnako ako jeden kedysi populárny seriál o ľuďoch stroskotajúcich na opustenom ostrove. V rámci herných prom ale patrí ku špiček preto 4* zaslúžené. ()

betyn

Byl jsem poměrně mile překvapen,skvělá atmosféra,která se hodně podobá hře,skvěle vybraní herci,kteří se dost podobají své animované předloze a dále jsem konečně dostal odpověď na otázku ''Hrajeme v Alanovi vůbec za Alana?Nehrajeme náhodou za Mr. Scratch?‘‘I když ze začátku jsem nechápal co se vlastně děje a je potřeba si nejdříve zahrát hru,vše do sebe nakonec zapadá.Ještě ale zbývá hodně nezodpovězených otázek,doufám že se časem vše objasní :-) Například s dalším dílem,který se prý chystá. ;-) ()

Game90

Po zhliadnutí mám strašne veľa otázok, atmosféra vynikajúca, mysteriózny nádych už sa teším na hru.... ()

HuanCraven

Odhodlal jsem se hodnotit až poté, co jsem dohrál hru. Musím říct, že seriál má podle mě ještě lepší atmosféru, jen bych si přál, aby byla obě díla více propojena. Kdo dává pozor, ve hře si všimne kupříkladu policejních hlášení o našem známém policistovi atp. a pak jsou tady samozřejmě na první pohled viditelné odkazy. Mnoho postav a míst by si ale zasloužilo zobrazit i ve hře. Předpokládám, že si hra i minisérie nechávají volný prostor pro další pokračování, ve kterém naváží... nebo bych si to tak aspoň přál. ()

Doomcourier

Po příběhové stránce to bylo sice trošku slabší (děj se kupředu začal posouvat až po třetí epizodě), ale má to zatraceně dobrou atmosféru. Jako prequel ke hře Alan Wake tento mini seriál funguje skvěle. ()

Raziel_cz

Svou atmosférou Bright Falls mnohdy připomíná kultovní Twin Peaks, což se týče hlavně začátku každé epizody, hudby a reálií. Škoda, že nemám Xbox, hned bych se vrhl na Alana Wakea. ()

Claude Speed

Do hodnocení č. 1000 se mi zamotal hodně povedený miniseriál, který je víc než důstojným prequelem pro velmi povedenou a úspěšnou hru. Hvězdu musím ubrat za to, že se tvůrci rozhodli udělat jen velmi krátký seriál, kdežto něco takového mohlo mít i velký potenciál na samostatný celovečerák, ale co se dá dělat... I tak je seriál na opravdu vysoké úrovni, hororové prvky jsou skvěle udělané a výborně pracuje i zvuková stránka. Jen je opravdu škoda toho celovečeráku. 83%. ()

Limous

Pokud máte rádi Alana Wakea, bude se Vám to líbit :) Já to hltal jak jsem jen mohl, zrovna jsem měl dohráno a potřeboval jsem ještě trošku toho Alana a jak se zdá už se kuchtí i druhý díl Alana Wakea :) ()

x_ander

Jako promo ke hře Alan Wake je Bright falls fajn. Technicky povedené, atmosféra temná, ale k dokonalosti má tahle minisérie daleko. Těm, co hru nehráli, neřekne absolutně nic, a těm co mají Alana Wakea zdárně za sebou, zase vůbec nic nového nepřinese. Ve výsledku tu máme "jen" mysteriózní jednohubku. ()

jackalsc

WTF ten konec, prostě wtf. Alana Waka jsem hrál, mám ho strašně rád, celou dobu si říkám, že mu podoba nějak nesedí a pak bum, mind fuck konec ()

Hannynko

Pozrel som si to až po dohratí hry (pretože som o tom nevedel) je to vydarený krátky úvod k hre, čakal som, že to bude trošku iné ale bol som spokojný. ()

Smartynko

Dobrý prequel. Miestami som bol z celého príbehu mimo, ale nakoniec som to pochopil. Je to dosť dobre spracované a páči sa mi tá kingovská atmosféra. Miestami mi to pripomínalo Tajomné Okno, ale to len vizuálne. Keďže doteraz som o hre počul len od kamaráta a nevedel som o čo sa v nej jedná nejako ma to nezaujímalo, ale po tomto si tú hru chcem rozhodne zahrať. ()