Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

DannyBoy80 odpad!

Tyhle herce nesnáším, ale o to tady nejde. Levici taky nemám rád, ale toto mělo být co? Jako vtip asi ne, vtipne to neni vubec. Jako agitka otřesné. Svoboda myšlení nikde, i když spousta lidí nemyslí. ()

Arach.No

Úroveň nic moc a pravici to ve finále spíš poškodí, než aby jí to prospělo. Většina věcí, které říkají však je pravda - levici volí spíš občané starší, z vesnice, s nižším vzděláním. To nejsou urážky, ale statistika. Škoda formy o které se mluví víc než o obsahu. ()

Angelino

ako nezaujatého sa mi to veľmi páči. Ani nie obsahom, ale nápadom. A tým koľko ľudí tento krátky spot naozaj videlo. Znova to dokazuje ako sa dá efektívne jedným krátkym videom dosiahnuť na obrovské množstvo ľudí. A keď už sme pri tých voľbách tak si neodpustím jeden predvolebný na českú realitu: A: Koho budeš volit? B: Komunisty, tak jako pokaždé... A: No jo, ale ze které strany? ()

Prochy38 odpad!

Asi to mělo být vtipné. Mně to přišlo trapné a hodně. Nevím, proč by se tihle dva měli k něčemu takovému snižovat. Odpad! ()

Zik2 odpad!

Cože, Mádl apeluje na národ? Cože, Mádl se bojí o budoucnost školství (studoval Akademii Jana Ámose Komenského, soukromu univerzitu pro hvězdičky)? Cože, mládí v čele s Mádlem a Issovou sežralo všechnu moudrost, rozjede se (za peníze rodičů) na venkov, kde bude jebat své hloupé, staré prarodiče, kteří nic nezažili a vůbec nevědí, koho mají volit? Cože, Mádl se snaží být vtipný - ne, počkat, to jsme bohužel mohli čekat. Tragikomický klip někde mezi trapnou zoufalou agitkou a násilnou politickou kampaní. Ilustrace šokující neúctu ke stáří, která existuje více méně všude v západní civilizaci, ale vrchol má v Česku; nejhorší formu tzv. čecháčkovství, starý dobrý zvyk mohutně přicmrdávat politickému a společenskému mainstreamu, oblibu v nátlaku, ponižování, vnucování kolektivního názoru a buzerace těch, co s tím proudem jaksi nejdou. Nebrat - a Mádla s Issovou vyexpedovat do Texasu, kde mohou nastoupit k republikánům - tam se snad uplatní, akorát si musí zvyknout na konzervativní báby a dědky. ()

Wishkah odpad!

Dávám odpad z hlediska lidského a ne politického. Issová, Mádl a Zelenka si to u mě pěkně rozsekali. Takhle zesměšnit starší obyvatele a udělat z nich nesvéprávné idioty, kteří volí ze zvyku? Co nás proboha čeká přístě? ()

peetriss odpad!

U Mádla mě to nijak nepřekvapuje, ale ptám se Marthy, kterou mám celkem rád, proč? ... A ptám se Tebe Zelenko, můj jeden z nejoblíbenějších současných českých režisérů, copak ses zbláznil? Přiznám se, že jsem orientován spíše středopravicově a hlavně směrem ke zdravému selskému rozumu, ale toto video je naprostý odpad a především drzost urážející všechny a všechno. Takto se politická agitace nedělá! Jeden časopis, teď bych nerad psal bludy, ale myslím, že to byl Týden, na toto video zareagoval a konfrontoval v rozhovoru přesvědčenou komunistku Libuši Švormovou a Jiřího Mádla, a i když také komunisty nemám rád, Mádl ze sebe udělal absolutního vola - já vím, proč ho nemám mít rád! P.S.: A zadek si utírám taktéž pravou rukou! ()

Foxhound#1 odpad!

Hej Issová mám pro tebe novinku - spousta lidí si zadek vytírá pravou rukou. Radši přemluv doktora, ať ti napíše uklidňující prášky plus něco na růst mozkové hmoty. ()

Tristaver odpad!

Nepochopit Sarah Silverman a ještě k tomu toho zneužít, a zblbnout tisíce voličů, to je prostě smutné... Mádl s Issovou u mě tímhle skončili. Mimochodem, volím pravici. ()

sona123

Já si nemůžu pomoct, mám Issovou ráda a líbí se mi snad ve všem...Jasně, přestřelují tu oba nehorázně a konkrétně s Fritzlem enormě, na takový věci jsem i já holt citlivá a snad je to i na místě, ale jinak - copak to nejde brát jako nadsázku? A pokud se někdo snaží rozhejbat mladý k volbám, aby nedopadly tristně, copak se nedá zatleskat alespoň za tu snahu a počin? Netušila jsem, že je to odněkud obšlehnuté, takže napravím a podívám se, děkuji za odkaz. ()

Ukko odpad!

Tak především by bylo potřeba aby si pan Zelenka ujasnil ( z pohledu sociologie, která mu vůbec nic neříká) co to vlastně pravice a levice je. Navíc kominusmus a levicový pohled na vládu se diametrálně liší, ale on to směle háže do jednoho pytle. Připočtěmě k tomu dvě naprostý telata, kterým někdo něco napovídal a ony to papouškovsky odvykládali a naprostý nevkus, co se vtipů týče, chudák Kundera a vyleze nám věc opravdu na blití. Zelenku jsem měl opravud rád ale tohle přehnal, navíc Světu ukázal jak moc se v politice nevyzná. Hezké na tom všem je, že podle statistik si většina lidí utírá zadek pravou... to by mě opravdu zajímalo jak k tomu přišel... ()

politbyro odpad!

Páne Zelenko, vždy jsem si vašich filmů vážil. Avšak tuto dementní propagaci kapitalismu vám nikdy neodpustím, neboť zmatená mládež se vámi dala vést a umožnila další čtyřletý odklon státních financí do těch nejúplatnějších kapes. Doufám, že z toho máte radost, protože osud obyčejných lidí je vám bohémům evidentně zcela lhostejný. ()

čenda odpad!

Mádle, Issová, jestli tenhle váš debilní klip přispěl k tomu, jak to tady dneska po třech letech od jeho natočení vypadá, měli byste se stydět až do smrti. ()