Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

SG_ever odpad!

Kdyby to byla ironie... Každopádně jak Zelenka, tak Mádl tak Issová si za tenhle dementní spot zaslouží dostat přes držku. Není podstatné, jestli to propaguje levice, pravici nebo fašismus, jde o neskutečno demagogii, neslušnost a trapnost nejhlubšího kalibru. Ono vůbec, dělit něco na levici a pravici je trochu divné, a dělat to takhle extrémně tímto spotem je opravdu ubohé. (A triumfálně to přebíjí propagandu typu - Volte levici a stát zbankrotuje, Volte pravici a nebudou důchody). Tfuj pane Zelenka, tohle jste snad neměl zapotřebí. POKUD jste tento film, myslel jako ukázku idiotské kampaně celého politického spektra a jako varování před demagogií a nevraživostí mezi obyvateli zvedám hodnocení na sto procent. (0%) ()

Kri-kri odpad!

Pětiminutovka prorežimní prostituce a cílené manipulace s omladinou, která politice prd rozumí. Kolik jim asi pražští kavárníci z chátry dvou sedmiček zaplatili, aby za ně a současnou vládní garnituru kopali? Takhle si ty neherecké kurvy představují tu jejich tolik propagovanou svobodu slova a myšlení? Že budou druhé nabádat, co mají nebo nemají dělat a koho volit či naopak nevolit? Poněkud pokrytecké a v rozporu se základními principy demokracie. Nakonec je ale dobře, že toto odporné video vzniklo. Jen potvrzuje fakt, že pravičáci nejsou a nikdy nebyli demokraté, nýbrž manipulátoři a diktátoři. ()

Raven0 odpad!

Docela zajímavá propaganda. Jen dost povrchní a na efekt (proto je smutné, jak velký vliv na spoustu mých přátel má). Halt jsem asi náročnější a "argumenty" typu: "když budeš volit tyhle, dopadne to takhle" pro mě nejsou podložené a už vůbec ne relevantní. Ale třeba měl být klip přízemní zábavou pro masy, to by fungoval výborně, ale na mém hodnocení by nic nezměnil, spíše by ho potvrdil... PS: Issová se mi stejně líbí, ale kamarádit bych s ní asi nechtěl :-) ()

Endyis odpad!

Zelenko jdi do prdele, díky tobě jsem se málem stal zapřísáhlým komunistou. Všem tvůrcům doporučuji: Dvakrát měřte a jednou řešte, respektive dvakrát myslete a jednou točte a každýmu umělec, by se měl vysrat na agitaci a politiku. Že se k něčemu takovém sníží dva absolutní neumětelové jako Mádl a Issová, bych rozchodil, ale že režisér Zelenka, který i přesto že občas trapně pózuje, má co se díla týče úroveň... Kdyby natočil tisíc trapnejch reklam, je mi to pumpička, ale tohle nejde!!! ---20% W666: To mě teda pohoršilo úplně bezpochyby a bylo by hodně velkým průserem, kdyby se tohle stalo normálem a ze všeho nejvíc ta trapná demagogie. Ve filmu hraném toleruji téměř cokoliv, pokud dkváka cíleně někam nemanipuluje. Tohle manipuluje, trapně uráží (hlavně voliče pravice) a lže. Zelenka by za tohle měl jít ke zpovědi!!!! Tfuj!!! ()

uiu

Copak tohle političně-agitační video se dá považovat za "video film"? To se tu v tom případě můžou hodnotit i reklamy na Jogobellu ;) ()

oveckaoa

Svatá pravda důchodci neví co dělají jde jim jenom o prachy přesně tak to vidím i já. Osobně volím vždy pravici protože s Čssd je cesta jen do Řecka ale s rozdílem že nám Eu nedá ani kačku ()

Nihlathak

Ježiš, to je toho, tak něco obšlehli. A co? Nepsali určitě do redakce ČSFD, aby to tady bylo. Popravě řečeno, někdy nechápavě kroutím hlavou nad tím, co se tu všechno dá najít, viz třeba "To nevymslíš!", "Nikdo není dokonalý!" a spol. Tohle souvisí s kinematografií asi jako POMOva bába. ()

Monoxid

O společenském dopadu tohoto vtípku by se dalo sáhodlouze diskutovat, ale já se čtyři minuty dobře bavila. Vlastně nejen čtyři minuty. Bavila jsem se ještě dlouho poté - v průběhu mediálního rozpitvávání daného 'problému'. ()

zdenny

Je to celkem vulgární. Ale jo, není to špatné a je to pravdivé. Akorát ne všichni důchodci volí doleva. Jsou mezi námi i mladí volové. Ale proč bych je měl urážet já. Oni urážejí sami sebe sockomunistickým volebním lístkem v ruce. PS: Zde nehodnotím ani tak uměleckou stránku spotu. Čtyři hvězdy dávám proto, že si myslím, že zde jde spíš o takové volby nanečisto. PPS: Po asi týdnu jsem se rozhodl, že to hodnotit nebudu. Ale jak říkám, svůj smysl toto dílko určitě má. ()

Natabar odpad!

Co tohle vůbec dělá na čsfd? - Nejsem levičák, ale tady se mi nelíbí ani obsah ani forma. Je to sice svižný, má to jasné poselství, ale např. Kundera je už fakt moc. ()

shantim

Je to docela vtipné, jenomže úplně ulítné a to ne správně ulítné. Zelenka asi zcvoknul. A ty Issové kalhoty, tak to je teprv síla! Tahle už snad roční předvolební kampaňodoba je síla! ()

Krustyburg odpad!

Tak s tímhle přišel už sám všeznalý a všeumělý otec ODS Václav Klaus když vedl billboardovou kampaň "Zodpovědný člověk volí ODS". A od toho už je jen malý krůček k tomu říct "Levici volí jenom blbci", což Klaus vlastně implicitně taky řekl. Jinak ten klip je urážlivý vůči starším lidem (ne každý vidí 2 mrtvoly když se baví se svými prarodiči, tak jako Mádl a Issová) No a jinak je to samozřejmě demagogický, sugestivní a nedemokratický klip - nerespektuje názor nikoho jiného. ()

swe odpad!

Jsem pravičák (bába taky), ale tohle je netolerantní, urážející, demagogická, fašistická sračka! ()

lucascus odpad!

Je to odporné, nehumánní a je mi z toho blivno. Issová a Mádl u mě absolutně skončili. Neměl jsem je rád i bez tohoto špatného spotu, teď je už nemůžu ani vystát. ()