Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

Vladajsoucna odpad!

Mádl, Issová a Zelenka jako symboly naprosté degradace české kulturní fronty. Důkaz, že každý zhovadilý systém, ať už jde o stalinismus, kapitalismus a jeho zlobivého synka fašismus, dokáže učinit z určitého počtu lidí naprosté podlidi. Je jedno, zda to udělá slibem velkého obnosu peněz či prostou manipulací. Je tragické, že zpitomělá mládež na něco takového slyší. ()

m4xp4yn3 odpad!

Hloupé, populistické a prvoplánové. Ale zafungovalo to. I díky tomuto spotu jsem poprvé volil levé. Bohužel, nyní, o dvě volební období později, se tento způsob nefungující propagace stal normou, díky čemuž nám vládne uzenářský gangster a hrouda vepřového prejtu v ovčím střívku. Svým způsobem je tedy tento klip vizionářský a průkopnický. ()

Parm1

Hej to je blbost, která má spíše opačný efekt. Ale komunisty bych já nevolil. I po shlednutí tohohle... ()

Wyrdas odpad!

Útok na nejnižší vrstvu obyvatelstva. Jestli jsou zbraní pravice jen urážky a velmi pokleslý humor (daleko pod filmy "Kameňák"), tak jsem rád, že jsem je nevolil. Ona totiž převážně tahle kampaň mi ukázala, že vládnoucí pravice zničila co mohla a dnes už jim nezbylo než se snažit ukázat levici jako ještě horší. Moc dobře vědí, jak to tu posrali a tak se to snaží přetlačit spekulacemi, jak hůře by bylo, kdyby lidé volili jinak, než je. V posledních létech ale od ODS nevidím žádnou jinou reklamní kampaň, než tu založenou na urážkách a pošpiňování ostatních. Dnes je na politické scéně mnoho stran, výběr se zase trošku rozrostl a proto věřím, že největší zloděje z politiky (ODS) už lidé volit nebudou. A jak vidíme, lidé konečně dostali rozum. Děkujeme ODSce za zkorumpování a zničení Českého státu a radím jim, ať vypadnou ze země dřív, než někdo dostane odvahu soudit je za velezradu. Jiří Mádl a Martha Issová tímto nevkusným, vulgárním a hlavně lživým videem nejen u mě spadli na tu nejnižší možnou úroveň - hanba jim! ()

Matyas

Já jsem liberální anarchista (a antikomunista), tudíž mě to trapné video, urážející liberály, klasickou výmlovou, dluhy, dost urazilo, za komunismu si moje rodina hodně protrpěla, toto, až fašistické video, bylo trapné (kundera/porno) ()

mirra66

Blíží se opět volby. Od doby předmětného spotu proteklo v řekách mnoho vody a také se toho dost změnilo. V posledním volebním období byl předseda vlády levicový (hodnotit jej nebudu), ale řecký krach jsme nezažili (místo toho se v tomto volebním období objevil po opravdu velmi dlouhé době rozpočtový přebytek). Z pana Mádla je dnes již pan režisér a tak se domnívám, že vzhledem k jeho hereckým i intelektuálním kvalitám (které se na rozdíl od hospodaření státu nezměnily) se máme na co těšit (až zase bude pan Mádl s paní Issovou v televizi, tak přemluvím nějakou babičku a dědečka, aby raději přepnuli na jiný program). Předmětný spot nehodnotím, protože ten nedosahuje ani do kategorie odpad a zasloužil by si hodnocení, tak o dva až tři odpady nižší. ()

fruity odpad!

A to jsem si myslel, že se ta modrá zoufalost po Topolánkově konci aspoň trošku probere a nabere ten správný směr. ()

e(l)a

Tak tohle je hodně provokativní video... No, co k tomu říct...? Že i když není úplně fér, v mnohém má pravdu... V každém případě jsem ráda, že mě se tohle video snad netýká, protože myslím, že u nás v rodině nikdo, včetně prarodičů, volit levici nebude:-) ()

6sense odpad!

Tohle je vrchol, tyhle mladý telata budou řikat něco o minulosti a ještě chtít někomu vnucovat svůj názor. Doufam, že je za tohle jejich prarodiče zkopali do kulata. Nesnášim umělost a lidi co se chovají jako stádo, těchto pár minut je živoucím důkazem. Přidáno do profilu mezi nejhorší "filmy" všech dob. ()

Rodin

Já to nechci hodnotit, protože ono z filmařského hlediska není co. Poznámek pár mám. K názvu i k obsahu. Kdyby celá věc byla koncipována jako "Diskutuj s bábou", prosím, proč nakonec ne. Tohle já dělám se svými rodiči, ale i dětmi a dalšími lidmi, stále. Jsem pravičák, i když jen ustrojením, nikoli politickou příslušností (nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany). Nabízím, přesvědčuji, polemizuji, ale NENUTÍM. Můj nejlepší životní kamarád (dej mu pánbůh lehké spočinutí) byl levičákem koketujícím i s volbou komunistů. Nevím, zda to někdy udělal, a je mi to jedno. Byl to výborný člověk a v hlavě měl nejen mozek, ale i rozum. Každý je přece schopen uvažovat, i ti hloupí, staří, černí, s jednou botou... Takže proč ne? Polemizujme. Ale nedělejme z lidí ještě větší blbce, než jsou nebo než z nich dělají VŠECHNY politické strany. A k provedení? Jednu věc je ještě třeba poznamenat. Přes veškerou tupost scénáře a trapnost celého vyznění je tu aspoň něco, co vzbouřilo širokou veřejnost a přinutilo ji přemýšlet. A poznámka na závěr. Pokud zvítězí levice, nebudu OSOBNĚ rozhodně rád. Vinu za takový výsledek ovšem neponesou báby a dědkové, nýbrž jedině neschopná a do sebe zahleděná pravice. Toť vše. ()

Leksland odpad!

Martho, že Mádl, tam to chápu, ten je schopnej čehokoliv, ale ty? Velice riziková krátkometráž, v životě by mne nenapadlo, že během 4min lze natočit takovej hnus ()

Doomer odpad!

Par dost trapnych vtipu, hystericka Issova ktera vysvetluje jako by si dala lajnu a flegmaticky Madl ktery se tvari ze nevi o cem Issova vysiluje. Musim ale uznat ze na Zelenku je to pomerne dobry vykon, ale to je tim ze celej klip je plagiat nejake americke zidovky agitujici pro Obamu. Parodie zabij babu me ale pobavila ()

Myrddin

sem sice spíš pravičák, ale taky si pravicí vytíram prdel a tohle bylo celkem ubohý. myslel sem si, že by to moh Zelenka zvládnout trochu líp... ()