• baxz
  ****

  Koprodukční válečný film natočený společně s Ázerbajdžánem na český námět J.Marka Život pod praporem v režii sovětského režiséra E.Kulieva a s českou kamerou J.Illíka. Film je překvapivě celkem bohatý na akční scény, které jsou bohužel zpracovány dost ledabyle. Ale i tak se hlavní akční hrdina A.Švehlík činí co to dá, skáče z vlaků, neváhá použít pěsti ani střelné zbraně, bezhlavě se vrhá proti přesile a navíc je nesmrtelný, viz závěrečná přestřelka, kdy se schovává za 2 sudy s vodou na kárce proti přesile 15 vojáku a nejen že ani jeden voják nezasáhne A.Švehlíka ikdyž je defakto na půl těla nekrytý, ale dokonce vojáci netrefí ani ty sudy z nichž by aspoň náznakem vytékala voda…Stejně tak zůstane divákům utajený osud manželky hlavního hrdiny, která zůstane na moři 2 hodiny od břehu bez jídla a vody spolu ze spoustou dalších uprchlíku na pokaženém parníku. Místo objasnění se divák dočká seznámení s novým kamarádem A.Švehlíka se kterým se potom prochází po pláži jako by se nikdy nic nestalo, padající si do not v závěrečné scéně filmu. Divák si to asi má vyložit tak, že bolševik revolucionář musí dokázat obětovat pro vítězství vše i své nejbližší... A Naopak za plus filmu považuji hudbu Polad Bjulbujul-oglyho, svižný tvrdší jazz, který mě vážně překvapil a zaujal, stejně jako kamera J.Illíka. Takže sečteno, podrženo kamera, hudba, A.Švehlík, akčnost, to celkem dělá 4*.(9.3.2010)

 • dopitak
  **

  Tak soudruzi vyrazili k moři... Předpokládám, že přes první polovinu tohoto výchovného skvostu pro soušky a normalizační historiky se neprobojuje téměř nikdo. Je to fakt hrůza, v níž se akorát plká o menševikách, bolševikách a Angličanech. Od akce s vykradením sejfu ve vlaku ale film dostává solidní obrátky, když tedy přihmouříme oči nad zjevnými nesmysly, jako třeba nekrytí se při střelbě z jedoucího vlaku. Od výpravy pro vodu je to vyloženě dobrý film s fajn atmosférou (které nicméně moc nepřispívá děsná hudba).(20.12.2015)

 • LadyPupu
  odpad!

  Až se budu chtít někomu sadisticky pomstít, donutím ho, dívat se na tenhle film od začátku do konce. Nenašla jsem tady jedinou pozitivní či zajímavou věc. I ten Švehlík, kterej v té době nevypadal špatně, tady s tím knírkem vypadá, jak kdyby vypadl z nějakýho druhořadýho porna. Možná tak jméno hudebního skladatele je interesantní, ale ani to nestačí alespoň na jednu hvězdu. Hrozivý zážitek.(17.3.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Povedený dobrodružně-akční snímek v koprodukci se Sovětským svazem, tedy dějově odehrávající se někde na východě. S porovnáním s těmi americkými není co tomuto počinu vytknout. Taktéž jde o bohatství, průmysl, kulturu a uvědomělost. Alois Švehlík v akční roli velmi překvapil a je škoda, že nebyl takto dále využit. Nojo, ono se vlastně za komunismu zase až tak takovéto filmy nebraly, takže se vlastně jedná o světlou vyjímku. Příběh je plný napětí, na svou dobu vcelku povedených akčních scén a nesrovnatelně dobrou výpravou. Je vidět, že si sovětští filmaři dali opravdu záležet. Škoda, že s politického hlediska není dnes snímek akceptovatelný pro TV vysílání, neboť by strčil do kapsy mnohé, daleko horší západní.(3.8.2015)

 • drankeryth
  *

  K tomuto filmu som sa dlhy cas premahal, aby som si ho v klude pozrel. Nakoniec som nabral ako taku chut na tento film a pozrel ho az do konca. Film ma klasicku dlzku stopaze, aka byva vo vacsine filmov. S velkym zaprenim som to zvladol a s nadavanim to dopozeral ako tak. Film ma dost nudil a ani moc nikam neviedol, aby vas vytrhol z ponurej letargie nic nediania. Az pri samotnom finale sa pri mori odohrala taka mensia strelba, kde islo o zivot. Za tuto akcnu scenu davam tu jednu hviezdicku, zvysok filmu stoji za velke, smradlave hovno, kde sa len keca a keca o takych problemoch, ktore strasne moc rozviazali do sirky a ta ma absolutne ubijala a dokonca ma donutila tento film pomalicky nenavidiet. Uz nikdy nechcem pocut ani len tu najmensiu zmienku o tomto filme. Po prezreti filmu som dostal alergiu voci slovu Vetrne more:)(30.12.2011)

 • - Filmovanie prebiehalo v Baku. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace