Město v plamenech (TV film)

Heat Wave

Rex Piano

Mark Melville

Eric Allaman
  • WoWoW

Jednou bych si přál, aby se v Americe jednoho krásného dne všichni probudili a zapomněli na to, jak prznit žánr katastrofických filmů. Proboha když mám akorát scénář vytažený odněkud z popelnice, kameru kvality latinsko-americké telenovely a zvláštní efekty, co bych vyrobil i já, tak netočím film o nějaké velké katastrofě. Natočil bych drama, kde vše bude záležet na hercích a na tom jestli dokážu z toho záchodového scénáře něco přetvořit. Takže i o Městě v plamenech si myslím, že i předabovat to do češtiny je přehnaný luxus.(25.10.2010)

• Elleannie

Tohle mi přišlo jako špatný vtip. Něvěřila jsem, že někdy uvidím film, který se mi bude až tak moc nelíbit. Herci, pokud tedy opravdu hráli, byli vážně hrozní, místy mi to přišlo až směšné, pž jsem jim to jejich svírání se v bolesti a předstíraný strach ani trochu nevěřila. Určitě už to nechci nikdy vidět.(31.5.2011)

• Pepinec

V plamenech by místo LA měl skončit kompletní štáb, a to včetně člověka, který scénáristovi prodal propisku. Takhle špatně nevypadám ani já po čtrnácti dnech v horách bez jídla a sprchy, což je naprosto šokující zjištění, protože jsem si doteď myslel, že nic strašlivějšího než odraz sebe samotného po čundru v zrcadle už nikdy neuvidím...(22.8.2012)

• romanz123

Velmi hloupý scénář, katastrofické herecké výkony a dialogy, kamera horší, než kdyby to točil nějaký japonský turista, a naprosto trapné speciální "efekty". U tohoto filmu je od prvních minut jasné, že to bude totální stupidita, ale vydržel jsem u toho statečně necelou hodku, abych se ujistil, že jiné hodnocení než "odpad" si rozhodně nezaslouží.(26.10.2010)

• RetroMan

Na těchhle filmech je úžasný, jak se nechá za pár dolarů vytvořit iluze katastrofického filmu. Mně se docela tyhle levný prkotiny líbí, člověk se pobaví. Sídlo kalifornské guvernérky bylo skvělý, úplně jsem si v té pidikanceláři představil Arnolda. Další zajímavostí bylo, že všechny kancelářské přístroje byly vypnuté a nesvítily, obrazovky počítačů chrlily nesmyslná čísla a grafy. O počítačově vytvořeném ohni (i když asi byly použity i skutečné záběry z lesních požářů v Kalifornii) a detonace způsobené roztřesením kamery ani nemluvě. Musím obdivovat herečky, protože naučit se takový text a ještě ho odříkávat nad nic neříkajícími tabulkami, je skvělý výkon (a hlavně jim to slušelo). Krásný bylo sledovat ty charaktery postav. Sice bylo vidět, že se nikdo ani nezapotil, což byla škoda. Nakonec se náhlý a nevysvětlitelný vzrůst teploty vysvětlí nahromaděním methanových plynů, za které může těžba ropy a zemního plynu v jižní Kalifornii. Největší bombou bylo, že ty dvě holky v laboratoři B, na které nezbývají peníze, se zabývají vyřešením problémů celosvětového hladu?!?!(23.8.2012)