Všechno musí pryč

Everything Must Go

Komedie / Drama

USA, 2010, 97 min

Will Ferrell zahrál roli muže, u kterého jste se ani nedivili, jak je k němu osud krutý. Jestli platí že každý má to, co si zaslouží, tak u Nicka to platilo dvojnásobně. Koukala jsem na něj, samozřejmě se špetkou porozumění a soucitu, ale říkala jsem si, "choval si se jako idiot, tak tu teď zůstaň a změň se." Ovšem tenhle pohled na hlavní postavu dal filmu větší rozměr, a donutil vás přemýšlet. To fakt oceňuju. Vlastně jsem spíš sympatizovala s jeho ženou. Navíc se mu všichni snažili pomoct už od začátku, ale bylo v něm tolik hnusu že se nenechal. Fakt mě to hodně bavilo, a přišlo mi to dost přesné. Navíc byli velmi dobře zahrané i všechny vedlejší postavy, zvlášť ten kluk na kole ze sousedství, ten byl perfektní. Navíc na konci nenastal žádný happyend, ale pocit "je tady ještě co napravovat". Žádný sladký sentimenty, prostě realita. Film který mi určitě stál za devadesát sedm minut mého života.(7.11.2011)

Bohužiaľ, nemôžem sa zbaviť pocitu premárneného potenciálu. Willa Ferrella mám celkom rád, pričom v minulosti mi už nie raz dokázal, že mu nie sú cudzie ani vážnejšie role, no tú jeho mizériu prezentovanú vo filme som si predstavoval trochu inak. Vlastne všetko bolo len o sedení na trávniku pred domom a chlastaní hektolitrov piva. Chcelo to niečo viac, niečo dramaticky hlbšie, aby si divák tú jeho mizériu mohol lepšie vychutnať. Vlastne to nebola ani poriadna dráma, ani komédia, bolo to šedivé a pocitovo sterilné. Priemer. 60/100(5.3.2017)

Zajímavý koncept. V životě člověka přijde chvíle kdy ztratí svůj dům, svoji rodinu (ne že zemře, ale že vás opustí) a zbude mu jen pár bezcenných věcí a pět dní. Jediní lidé co s vámi mluví jsou náhodní kolemjdoucí, noví a nebo divní sousedi. Nemáte auto, bankovní účet ani telefon. Celou dobu jsem čekal na nějaký zvrat a rád bych viděl film rozdělený na dvě části. První "posedávání" na trávníku a druhou Road Movie. Ale co já vím. Důležitý je aspekt, že hlavní roli hraje Will Ferrell. Je to trochu One Man Show, ale i tak je to tak typický výkon, že by to nikdo jiný tak zahrát nedokázal. Je to přesně ten typ filmu, který se mi líbí nejvíce i když nemá moc čím oslovit. Je to o hledání přátelství mezi lidmi, kteří by se normálně nepotkali. Do této kategorie řadím: Lost in Translation, Paper Man či Greenberga. Pokud bych chtěl být trochu melancholický tak bych řekl, že se obyčejně setkáte s lidmi (v práci, ve škole, etc), kteří vám prostě nesedí. A naopak máte v životě několik krátkých setkání s lidmi, kteří vám připadají jako by jste je znali celý život a máte si s nimi co říct. Takový a podobný koncept filmů mě zajímá a baví. Né nějaké ... (a sem si už dosaďte co chcete).(20.8.2011)

Dost solidní práce, ve které se nám ukazuje Ferrell ve vážné roli a já tvrdím, že mu to seklo. Komedie to neni ani náhodou, to by mě zajímalo, čí je to úlet. Jde o seriózní záležitost, kdy jsou koule hlavního hrdiny řádně přimáčknuty do svěráku ranami osudu a my máme možnost sledovat, jak si s tím poradí. Melancholickou atmosféru umocňuje skvělá minimalistická převážně kytarová hudba. Ale ne uplně všechno je v životě černé a když pomůžou lidé (někdy prakticky cizí) okolo a člověk sám se trochu snaží, tak zas nemusí být napořád špatně. Bude to i Ferrellův případ nebo nakonec rezignuje? 80 % Oblíbená část- úspěšný rozjezd zahradních prodejů(30.8.2011)

• Zeebonk

Will Ferrell dostane padáka, žena se na něj nasere, vyhodí mu věci před dům a zmrazí účet. Protože utratil všechny prachy za pivo a nemá na odtahovku, tak mu nezbývá než se zabydlet na předzahrádce svého domu. Během netradičního pobytu šmíruje sousedy, skámoší se s těhotnou ženskou co se přistěhovala naproti přes ulici, zaměstná znuděného negra a nakonec se rozhodne rozprodat své věci. Will Ferrell ve vážné roli není špatný, ostatně už bylo na čase si nějakou střihnout, akorát je to celé tak nějak o ničem. Nechápu účel točení takovýchto filmů, koho zajímá jak si nějaký zdeptaný looser zpytuje svědomí a rovná sračky uprostřed Arizony. Druhá polovina byla nuda a bylo mi to stejně všechno u prdele. Nečejte nějaké duševní obohacení, dokonce ani zábavu nebo odreagování, prostě jenom zabití necelých dvou hodin, které se dají využít mnohem produktivněji.(31.8.2011)

• - Film byl sepsán podle novely Raymonda Carvera, pro Dana Rushe je to režisérský a scenáristický debut. (Kuzmik)