Will Ferrell nevede zrovna řádný život. Kvůli přemíře alkoholu přijde o práci i o manželku, která mu vyhodila všechny věci na trávník před dům. Dá se zase dohromady? (TV Prima)

Trailer

Gimp

Tlustej kluk, tady navíc černej. To je úplnej zabiják tohohle druhu filmů. A přesto tam vždycky ten spratek je (viz Santa je úchyl). Nechápu. Alkáč Ferrellovi jde (je to takový to minimalistický herectví, což je vedle super extrovertního idiota půlka výčtu jeho hereckých poloh), linka s Rebeccou Hall i jeho ženou jsou v pohodě - melancholický ale nikoliv přehnaně sentimentální. Asi vás to těžko zklame, pokud od filmu neočekáváte, že jeho hrdina dostane životem přes držku vážně až na dřeň - Leaving LV se vážně nekoná. Ale v tom je ta pravá zenová moudrost - něco poděláte, něco napravíte a život jde dál. ()

B!shop

To si tak jednou Ferrell rek, ze by to chtelo zase nejakou trochu dramatictejsi roli, aby dal zapomenout na svoje vystupy ve spodarech a vysledek je tenhle film, ve kterym jde vetsinou o to, ze je na zahrade hromada bordelu, uprostred sedi Ferrell, tvari se nestastne a lemta jedno pivko za druhym. Bohuzel to ale neni komedie, ale drama, takze se samozrejme resi nejaky ty vztahy, celej film se tak nejak tahne od nikud nikam, aniz by se dej nejak vyvijel a je docela prekvapivy, ze to jakz takz drzi pohromade a nenudi. Rush asi nejakej ten talent pobral, protoze debutovat filmem, kde musi clovek sledovat 100 minut sediciho a chlastajiciho typka, to mohlo skoncit solidnim pruserem, ale diky sympatickejm hercum se na to kouka docela prijemne. Ale i tak to vic nez 3* neda. ()

Gilmour93

Huňatý Will v krajně nezvyklé roli. Fackován životem, vyhozen i s věcmi na trávník před vlastní dům, neustále si udržující hladinku alkoholu i sebelítosti. Všechno musí pryč, ale ještě není vše ztraceno.. Taková ta klasika „feel good in bad times“ včetně tradičních melancholických kytarových tónů, ve které Rush nepřijde s ničím podnětným či světoborným, ovšem nelze vyloučit, že osudy ztroskotance na malém ostrůvku uprostřed oceánu piva a životních proher může brát někdo osobněji.. K výkonu hlavního představitele mám jen to, že jeho herecký projev je poměrně lehce měřitelný a vyjadřuje se na tzv. Ferrellově stupnici. Jeden stupeň se rovná netečnému až otupělému výrazu. Čím více se obličej snaží o komično, tím více stupňů. Maximum jsou dva stupně, kterých Will dosahuje drtivou většinu kariéry. Tohle byl jeden stupeň a nějak mě nepřesvědčil.. ()

movie

Podle povídky Raymonda Carvera. Na 30ti minutový kraťas by to bylo super, na celovečerák je tam příliš málo dramatu a zároveň hodně málo "filosofie" na to, aby si z toho jeden něco pořádně odnesl. Will Ferrell je v nekomediální roli nicméně víc něž uvěřitelný a tu vyschlou opileckou pózu mu sežerete. ()

Xmilden

Ve své podstatě zajímavě nezajímavý film anebo naopak. Will Ferrell 75 minut pije a pije a když dopije tak se rychle shání po dalším pivku. Film je samozřejmě takovou moralitkou o tom kam až může člověk spadnout kvůli své závislosti na alkoholu. Docela mě film přitáhl, ale je to jen na jedno podívání. Fanoušci Ferrellovek budou zklamaní. Ti ostatní ocení že podobně jako Carrey nebo Sandler i Ferrell dokáže táhnout vážný film. ()

• Film byl sepsán podle novely Raymonda Carvera, pro Dana Rushe je to režisérský a scenáristický debut. (Kuzmik)